10 цікавих фактів про Європу

Зображення користувача Irina.

В процесі підготовки до конкурсу "Чи знаєш ти Європу?" десятикласники дізналися багато цікавого. Зокрема, те що:


1. Вираз «блакитна кров» прийшло до нас з Іспанії, де ознакою шляхетності вважалася тонка, біла шкіра, через яку просвічували синюваті кровоносні судини.

2. Слово «газета» походить від найменування дрібної італійської монетки - gazetta, за яку можна було купити собі новинний листок, або пропуск на збори, де ці листи читали вголос.

3. Коли в 1427 році цигани з'явилися в Парижі, французи про них зовсім нічого не знали і з'явилися чутки, що цигани родом з Богемії.

4. Найстаріша з коли-небудь жили на Землі людей, француженка, пережила всіх своїх спадкоємців і, коли їй було вже 90, уклала договір про продаж квартири з 47-річним адвокатом Раффре, якого теж пережила.

5. Сенбернарів ніколи не постачали бренді під час рятувальних операцій (адже давати бренді людям з гіпотермією, тобто з переохолодженням, дуже небезпечно).

6. Круасан - цей національний символ Франції, придумали зовсім не там, а у Відні, після перемоги над турками, скопіювавши місяці з турецьких прапорів.

7. У деяких мовах нерідко можна натрапити на слова, складені без голосних літер - наприклад, скоромовка «Strč prst skrz krk» («просунь палець крізь горло») відома і за межами Чехії.

8. На відміну від «дами з камеліями», «кавалер з камеліями» - це реальна історична особа.

9. Вираз «проходити червоною ниткою» прийшло до нас з Англії, де стали вплітати червону нитку в канати, щоб боротися з крадіжками.

10. Танець сіртакі, зовсім не грецький народний, а з'явився лише 1964 року під час зйомок фільму «Грек Зорба».

Збір матеріалів Збір матеріалів
09:05:00|127.0.0.1|localhost|2020-02-24|Mozilla/5.0 (compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm)|40.77.167.36

::