Будьте завжди здорові

Зображення користувача Irina.


Білоцерківська міська рада

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ


          З метою якісної організації та проведення санітарно - освітньої роботи з профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в дошкільних навчальних закладах, загальноосвітніх школах та інших закладах міста та відповідно до листа головного лікаря Білоцерківської міської санітарно-епідеміологічної станції від 02.11.11р. №1812 надсилаємо для ознайомлення та організації відповідної роботи статтю лікаря - епідеміолога «Підготуємось до можливих епідускладнень з грипу». Статтю можна використати при написанні диктантів, оформленні санбюлетнів, санітарних куточків, листівок тощо.

Начальник управління освіти і науки Ю.Ф.Петрик

Підготуємось до можливих епідускладнень з грипу.


       Епідситуація з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в місті поки що являється благополучною. Захворювань грипом в цьому сезоні не зареєстровано. Захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції за останній тиждень з 20 по 26 жовтня 1205 осіб, що на 232 випадки менше, ніж за попередній тиждень. Серед загальної кількості захворівших діти становлять 83,1%, найчастіше хворіють діти від 1 до 9 років. Госпіталізовано в інфекційний стаціонар 26 осіб, переважно діти.
В цьому сезоні в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А ((Н3N2) штаму А/Перт/ 16/2009, який поки що не проявив в нашій країні свої епідемічні потенції. Не виключена також можливість циркуляції вірусів пандемічного грипу А/(Н1N1) 2009 та В, але їх роль в епідемічному процесі буде другорядною. Всі ці три штами вірусів увійшли до складу актуальних вакцин проти грипу і рекомендовані, як такі, Всесвітньою організацією охорони здоров'я для виробників вакцин.
З метою запобігання захворювань на грип та тяжких медичних ускладнень рекомендовано в передепідемічному періоді (до кінця листопада) провести населенню щеплення проти грипу.
Дозволені для застосування наступні 8 вакцин (Інфлексал В(Швейцарія); Флюарикс (Німеччина); Інфлувак (Нідерланди); Грипповак(Санкт - Петербург, Росія); Ваксигрип (Франція); Гриппол Плюс, Росія; Гриппол Плюс, Росія (фасування в Україні), Інтанза *15/ Інтанза *9, (Франція).
Нагадую, що особливу увагу необхідно звернути на необхідність щеплення осіб, які належать до груп ризику щодо інфікування вірусом грипу (люди старші 65 років, незалежно від наявності чи відсутності хронічних захворювань; хворі будь якого віку, які перебувають в стаціонарних медичних установах; вагітні; діти до 3-х років; діти та підлітки (від 6 місяців до 18 років), що одержують тривалу терапію ацетилсаліциловою кислотою; люди, що страждають хронічними захворюваннями легенів або серцево-судинної системи; люди що страждають порушенням обміну речовин, включаючи цукровий діабет; хворі на стафілококову інфекцію; пацієнти з імунною недостатністю; пацієнти з ожирінням; особи, що відносяться до категорії життєзабезпечення).
Вкотре нагадую! Самим ефективним засобом профілактики грипу являється вакцинація.
Вакцину в місті можна придбати в аптеках «Здравиця» вул. Ярослава Мудрого 26 тел. 341854, 341794, в якій в наявності вакцина Ваксигрип (Франція), вартістю 56 грн. за одну дозу та Інфлувак (Нідерланди) - 87 грн. Замовити вакцини можна також в аптеці ПП. «Фармед» вул. Семашко 9 тел. 345626.
Профілактичні щеплення можна провести в кабінетах щеплень міських лікарень №1 та №2, поліклініці загальної практики сімейної медицини, дитячій поліклініці.
Не слід забувати про засоби неспецифічної профілактики, якими в повному обсязі забезпечена аптечна мережа міста. Це такі антивірусні засоби, як арбідол, анаферон, когацил, лавомак, амізон, інші. Для зміцнення організму можна застосовувати вітамінні препарати (супрадін, вітрум, теравіт, віферон, квадевіт, ревіт, аскорбінова кислота), препарати ехінацеї, тощо. Не забудьте придбати оксолінову мазь для механічного захисту попадання збудників цих захворювань в дихальні шляхи та марлеві або одноразові маски для індивідуального захисту.
Що стосується засобів народної медицини для профілактики грипу та ГРВІ (часник, цибуля, лимони, ягоди малини, смородини, калини, мед, тощо) їх слід в сезоні з грипу та ГРВІ вживати постійно. Фітонциди, які містяться в цибулі, часнику, допоможуть в профілактиці грипу та ГРВІ і при лікуванні цих захворювань.
При появі таких ознак захворювання, як часте або ускладнене дихання, синюшність навколо роту, інших шкірних покривів, появі на тілі крововиливів(навіть дуже маленьких), носових кровотеч, підвищення температури тіла, загальної слабкості, появи судом, сильної головної болі, тощо слід негайно викликати лікаря додому для призначення лікування та отримання необхідної консультації щодо профілактики захворювання.
Для попередження захворювань грипом слід дотримуватись масочного режиму, уникати контактів з людьми, у яких спостерігаються прояви грипозної інфекції(триматися на відстані не менше 2-х метрів), обмежити відвідування великого скупчення людей, часто провітрювати приміщення та мити руки з милом, уникати обіймів, поцілунків та рукостискань, прикривати ніс та рот при чиханні або кашлі одноразовою носовою хустинкою та приймати безпечні засоби з доведеною профілактичною ефективністю.

Тож будьте обачливі, бережіть своє здоров'я.

Лікар - епідеміолог Поліщук З.А.

 

 

Збір матеріалів Збір матеріалів
07:01:49|127.0.0.1|localhost|2020-02-28|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.229.118.253

::