Цей день в історії. 18 листопада

Зображення користувача Irina.

* 1927 - Народився Ельдар Олександрович Рязанов, кінорежисер, актор, драматург, сценарист і поет (фільми «Карнавальна ніч», «Іронія долі, або З легкою парою», «Службовий роман», «Гараж», «Вокзал для двох», «Старі клячі» і ін.).
Рязанов - напевно, самий народний режисер. Адже, якщо в титрах стоїть його ім'я, картину подивляться всі. Достатньо, наприклад, пригадати, що цілі покоління наших співгромадян впродовж багатьох років зустрічали найулюбленіше і традиційно сімейне свято - Новий рік - з його фільмами.

 

Прем'єра фільму "Іронія долі" відбулася в новорічну ніч 1976 р. Це був перший досвід багатокамерної зйомки (фільм знімали 3 камери одночасно). "Двокімнатна квартирка" головного героя Лукашина займала 600 кв. метрів павільйону на "Мосфільмі". У 60-х п'єса "Іронія долі" йшла в багатьох театрах. Сценарій був написаний по оповіданню Микити Богословського про те, як він помилково відправив свого п'яного друга напередодні Нового року до Києва з 15 копійками в кишені. Це реальна історія.

 

 

 

 

* 1865 - Перше оповідання Марка Твена «Знаменита стрибаюча жаба» з'являється в Saturday Press.
Досі невідомий, Твен відразу ж стає суперпопулярним. До речі, він був першим автором, що друкував свої твори на машинці. До того ж з подвійним інтервалом для зручності редагування.

* 1994 - Верховна Рада України відміняє декларацію про суверенітет Криму.

* 1787 - Народився Луї Дагер (1787 - 10.07.1851), французький художник, творець фотографії.

* 1929 - Російський інженер і винахідник Володимир Зворикін, що емігрував з Росії після революції, продемонстрував в США першу трубку, що передає зображення. Пізніше його справедливо назвуть "батьком телебачення".

* 1918 - День проголошення Латвійської Республіки
Першим главою уряду Латвійської Республіки був обраний Карліс Улманіс. Цей день вважається державним святом в Латвії.

* 1626 - В Римі Папа Урбан VIII освятив собор Святого Петра.
Будівництво собору почалося в 1452 році на місці занепалої базиліки, спорудженої над могилою апостола Петра, що прийняв мученицьку смерть в 64 році нашої ери, коли в царювання імператора Нерона він був розіпнутий на хресті за свою віру. Над будівництвом собору працювали Браманте, Рафаель, Мікеланджело. Висота собору складає 189 метрів, і до 1990 року, коли була побудована церква Пресвятої Деви в Ямусукро, столиці африканської держави Кот Д'Івуар, це був найбільший християнський храм на планеті.

 

 

Збір матеріалів Збір матеріалів
00:26:19|127.0.0.1|localhost|2020-07-15|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.236.121.68

::