Цей день в історії. 4 березня

Зображення користувача Irina.

* 1678 - Народився Антоніо Лючіо Вівальді (1678 - 28.07.1741) італійський композитор, скрипаль-віртуоз і диригент, автор більше сорока опер, кантат, ораторій, творець жанру сольного інструментального концерту.
Першим вчителем Вівальді був його батько, скрипаль собору св. Марка.
У Венеції головним його обов'язком було створення музики, і він складав з рідкісною легкістю і швидкістю. У величезній спадщині Вівальді - безліч опер, а також духовних творів. Проте як сучасники, так і наступні покоління найвище ставили інструментальні твори Вівальді, перш за все концерти.
Довгий час спадщина Вівальді була відома по обмеженому числу надрукованих творів, і лише в ХХ ст. було видане повне зібрання його інструментальних опусів, а саме 73 тріо-сонат і 447 концертів для найрізноманітніших складів. Натхнення Вівальді потребувало оркестру; його сонати цілком відповідають стилю епохи. Серед концертів числені написаний для однієї і більше скрипок, але немало і для духових інструментів, зокрема 38 концертів для фагота; два концерти написані для двох мандолін і декілька - для незвичайних інструментальних складів, наприклад, для двох скрипок і двох органів...

* 1870 - Народився Євген Оскарович Патон (1870 - 12.08.1953) український академік - фахівець з електрозварювання і мостобудування.
Євген Патон народився в Ніцці, в сім'ї російського консула. Одержав диплом інженера у Вищій Королівській Саксонській технічній школі і повторно захистив його в Петербурзі. Пізніше завоював собі ім'я в будівництві мостів.
На 60-му році життя він раптом вирішив... змінити професію. Він став організатором першого в світі Інституту електрозварювання в Києві, який тепер носить його ім'я. У цьому інституті Патон розробив нові методи проектування, розрахунків і створення зварювальних конструкцій. Швидше, дешевше, надійніше стали будуватися каркаси заводських цехів, цистерни і вагони, парові казани і судна, а в роки Великої Вітчизняної війни - танки. У віці 70 років він винайшов новий спосіб зварки під шаром флюсу. І сьогодні тисячі кілометрів газопроводів зварюються по методу Патона.
Красень міст, який носить його ім'я, перекинувся через Дніпро в Києві. У всій цій 1150-метровій громаді немає жодної заклепки. Він суцільнозварений. У цій споруді - творінні Патона - як би злилися воєдино дві справи, яким він присвятив своє життя: мостобудування і зварювання. Дивовижну творчу енергію зберігав учений все життя. Проектуванням моста він керував, коли йому було вже 80 років!..

* 1877 - Американський винахідник Еміль Берлінер створив мікрофон.
Еміль Берлінер (1859 - 1929) побачив винайдений Александром Беллом мікрофон на виставці у Філадельфії в 1876 р. Мікрофон Бела, так званий рідинний передавач, мав, проте, істотні недоліки, і Берлінер вирішив створити більш довершений пристрій і створив вугільний мікрофон.
Не маючи можливості використовувати свій винахід на практиці, Берлінер поступився патентом на нього компанії свого опонента по судових справах - Bell Telephone Company. Як компенсація Берлінеру було сплачено п'ятдесят тисяч доларів (що на ті часи складало дуже значну суму), і він був прийнятий на роботу в компанію на посаду головного фахівця з телефонної техніки.

* 1877 - В Большому театрі в Москві пройшла прем'єра балету П.І.Чайковського "Лебедине озеро".

* 1880 - У американській газеті "Нью-Йорк Дейлі Графік" опублікована перша в світі репродукція фотографії.


* 1904 - Народився Джордж (Георгій Антонович) Гамору
(1904 - 19.08.1968), американський фізик-теоретик російського походження (народився в Одесі).
Він розробив теорію "великого вибуху", що привів до утворення Всесвіту. Крім цього, Гамору запропонував першу модель генетичного коду.


* 1916 - Народився Ханс Юрген Айзенк
(1916 - 04.09.1997), німецько-англійський психолог, засновник клінічної психології, автор знаменитого тесту для визначення коефіцієнта інтелектуальності (IQ).


* 1951 - Народився Кріс Рі
(Крістофер Ентон Рі), англійський поп-музикант, композитор.


* 1955 - Невелика японська фірма "Sony",
новачок на ринку, приступила до випуску кишенькових транзисторних радіоприймачів.
...До 1955 року про компанію "Тоцуо" заговорили не тільки в Японії - і засновники зрозуміли, що настав час придумати для свого дітища нову, помітну назву. Японською фірма називалася дуже довго, англійською - нудно. Тоді "схрестили" латинське слово "сонус" (звук) і евфемізм "сонні-бой" - так на жаргоні янкі в Японії стали називати веселих людей. Крім того, заздалегідь фахівці провели роботу з пошуку можливих аналогів слова в інших мовах. Зусилля були винагороджені сторицею, оскільки через рік-інший конкуренти буквально кусали лікті, прагнучи якось використовувати модний.

Збір матеріалів Збір матеріалів
01:13:28|127.0.0.1|localhost|2020-07-15|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.236.121.68

::