Цей день в історії. 6 листопада

Зображення користувача Irina.

* 1943 - Визволення міста Києва.
Війська 1-го Українского фронту під командуванням генерала Миколи Ватутіна в результаті стрімко проведеної операції і обхідного маневру розгромили німецькі війська і штурмом взяли столицю України - місто Київ. Цього ж дня радянські війська захопили Жуляни, Борщагівку, Боярку, Бучу, Гостомель та інші прилеглі до Києва населені пункти.

* 1960 - Введення в експлуатацію метрополітену в Києві.
У Києві пущено першу чергу метрополітену - 5-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії з'єднала станції "Вокзальна", "Університет", "Хрещатик", "Арсенальна", "Дніпро".

* 1860 - Авраам Лінкольн обраний 16-м президентом Сполучених Штатів.
Він став першим республіканцем, що переміг на президентських виборах у США. Набравши всього 40% голосів виборців, Лінкольн випередив трьох інших кандидатів - демократа з Півдня Джона Брекінріджа, кандидата від Конституційного союзу Джона Белла і демократа з Півночі Стефена Дагласа.

* 1814 - Народився Адольф (Антуан) Сакс (1814 - 07.02.1894), бельгійський майстер духових інструментів, винахідник саксофону.

* 1893 - Помер видатний російський композитор Петро Ілліч Чайковський (07.05.1840 - 1893).
Петро Ілліч Чайковський - автор числених симфоній, опер (Євгеній Онєгін, Пікова дама), фортепіанних і скрипічних концертів, засновник симфонічного балету (Лебедине озеро, Спляча красуня, Лускунчик), диригент, педагог.
Чайковський створив свою мелодійну мову, здатну і до втілення якнайтонших душевних переживань, і до узагальнення масштабних ідей. Всі виразні засоби його музики володіють величезною силою виразної дії.
У творчості Чайковського, в якій провідними були опера і симфонія, представлені майже всі музичні жанри. Зміст музики Чайковського універсальний: охоплює способи життя і смерті, любові, природи, дитинства, навколишнього побуту, в ній по-новому розкриваються твори російської і світової літератури.

* 1852 - Народився Дмитро Наркисович Мамін-Сибіряк (1852 - 15.11.1912), письменник («Пріваловські мільйони», «Гірське кубло», «Золото»).

* 1861 - Народився Джеймс Нейсміт (1861 - 28.11.1939), канадський вчитель фізкультури, автор гри в бейсбол (1891).

* 1902 - Відкрився перший витверезник. Його було відкрито у Росії

* 1796 - Померла Катерина II (21.04.1729 - 1796), російська імперетриця.
Софія Фредеріка Августа Анхальт-Цербстська родом з бідного князівського роду.
Прийнявши православ'я та ім'я Катерина, німецька принцеса стала дружиною Петра Федоровича. Нещасна в шлюбі, Велика княжна наполегливо і багато вчилася, стала однією з найрозумніших осіб того часу. Вступивши на престол, відразу широко проявила свої дарування державного діяча.
Катерина II була тонким психологом і прекрасним знавцем людей, вона вміло підбирала собі помічників, небоячись людей яскравих і талановитих. Саме тому епоха Катерини відзначена появою цілої плеяди видатних державних діячів, полководців, письменників, художників, музикантів. У спілкуванні з підданими Катерина була, як правило, стримана, терпляча, тактовна. Вона була прекрасним співрозмовником, вміла уважно вислухати кожного. За її власним визнанням, вона не володіла творчим розумом, але добре уловлювала всяку ділову думку і використовувала її зі своєю метою. За весь час царювання Катерини практично не було галасливих відставок, ніхто з вельмож не був в опалі, не був засланий і тим більше страчений. Тому склалося уявлення про царювання Катерини, як про «золоте століття» російського дворянства. Разом з тим Катерина була дуже пихата і понад усе на світі дорожила своєю владою. Заради її збереження вона готова піти на будь-які компроміси в збиток своїм переконанням.

* День працівників соціальної сфери.

* 1836 - Народився Чезаре Ломброзо (1836 - 19.10.1909), італійський психіатр, антрополог, криміналіст, автор теорії про вроджену схильність до злочинних дій осіб з певними антропологічними рисами обличчя.
Особливу увагу звернув на себе Ломброзо теорією про невропатичність геніальних людей, на грунті якої він побудував сміливу паралель між геніальністю і несвідомим станом, а також психічними аномаліями.
До вивчення злочинців він один з перших застосував антропометричний метод.

* 1917 - ЦК СРДРП(б) приймає рішення про початок збройного повстання в Петрограді.
На засіданні ЦК Російської соціал-демократичної робітничої партії (більшовиків) було прийнято рішення про початок збройного повстання в Петрограді. У ніч з 6 на 7 листопада частини ВРК зайняли Головпоштампт, Миколаївський та Варшавський вокзали, Центральну електростанцію, Держбанк, Центральну телефону станцію...
В радянську історію це повстання увійшло під назвою Велика Жовтнева соціалістична революція.

* 1956 - В знак протесту проти введення радянських військ в Угорщину і кривавого придушення антикомуністичного повстання, Іспанія та Голландія відмовились брати участь в Олімпійських іграх в Мельбурні.

* 1986 - Керівництво автомобільної компанії Alfa Romeo дало згоду на її придбання іншою італійською компанією - Fiat.
Керівництво збанкрутілої в 1985 році італійської автомобільної компанії Alfa Romeo, заснованої 1908 року, дало згоду на її придбання іншою італійською компанією Fiat, відмовивши американській Ford Motor Company.
Після ряду організаційних та фінансових пертурбацій і технічного переоснащення, в 1997 році Alfa Romeo увійшла до підрозділу Fiat як складова частина компанії Alfa Lancia SpA.

* 1993 - Перемігши Ріддіка Боуі у 12-раундовому бою в Лас-Вегасі, Евандер Холліфілд став чемпіоном світу з боксу за версією Всесвітньої боксерської асоціації (WBA) серед професіоналів у надважкій ваговій категорії.

Збір матеріалів Збір матеріалів
00:49:01|127.0.0.1|localhost|2020-07-15|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.236.121.68

::