Цей день в історії. 8 листопада

Зображення користувача Irina.

* 1895 - Вільгельм Конрад Рентген відкрив промені, названі його ім'ям.
У Вюрцбурзі Вільгельм Конрад Рентген, працюючи з розрядною трубкою звертає увагу на таке явище: якщо обернути трубку щільним чорним папером або картоном, то на розташованому екрані, змоченому платіно-синеродистим барієм, спостерігається флуоресценція. Рентген зрозумів, що флуоресценція викликається якимсь випромінюванням, що виникає в тому місці в розрядній трубці, на яке потрапляють катодні промені. Пізніше ці промені назвуть його ім'ям.

 

 

* 1867 - Відкривається Український оперний театр.
У 1849 році батьки міста за підтримкою київського губернатора Івана Івановича Фундуклея (його ім'я носила до революції вулиця поряд з театром) пішли з чолобитною до царя -- побудувати в Києві кам'яний міський театр. (На споруду потрібен був високий дозвіл.) Церковні власті Києва в свою чергу послали в Синод скаргу з проханням у жодному випадку не відкривати театр: "Російський православний народ дивиться на видовища, не відповідні духу справжнього християнина..." Річ у тому, що Київ в ті часи вважався центром релігійного життя Росії: тут було близько 150 монастирів і церков, в Лавру "на прощу" ходило замолювати гріхи все населення імперії. Театр же вважався справою гріховною і несумісною з церквою. Цар опинився перед вибором: залишити Київ духовним центром або зробити його світським. Микола не тільки дозволив будівництво театру, але і сам вибрав для нього місце.

* 1961 - У телеефірі вперше з'явився Клуб веселих і кмітливих - КВН.

* 1935 - Народився Ален Делон, французький кіноактор («Рокко і його брати», «Самурай», «Басейн», «Червоний круг», «Поліцейський», «Актори»)
Ален Делон народився в невеликому французькому містечку, в сім'ї фармацевта і бізнесмена. Популярність йому приніс фільм «Рокко і його брати». Спочатку за ним закріпився образ спокусника, а потім, після того, як йому довелося публічно признатися в своїй дружбі з мафіозі, він багато знімався в детективах. 4 роки тому Ален Делон офіційно оголосив про свій відхід з кіно. «Я люблю вставати з-за столу, коли на ньому ще не прибраний посуд» - так актор прокоментував своє рішення.
.Делон дотепер страждає від глибокої самоти, живучи в своєму домі з улюбленими тваринами. У нього є каплиця, куди він ходить, щоб усамітнитися. Там він роздумує про самогубство. Так, одного разу він сказав, що не дасть Богу вирішувати за нього, коли йому піти з життя. У каплиці вже навіть приготовано місце для його поховання. «У моєму серці туга, в ньому немає любові», - сумує Делон, хоч і залишає маленьку створочку для чогось нового. Адже коханки на один-два дня, тиждень, місяць у нього є і зараз, в 70 років. У його житті сильна пристрасть завжди траплялася як вибух, нікого з своїх коханих він не шукав навмисно. І, мабуть, всім закоханим в Делона жінкам, глибоко зітхнувши, доведеться побажати своєму кумиру такого вибуху, щоб він викинув чорні думки з серця. Хай в ньому поселиться любов.

* 1789 - Елія Крейг з містечка Бурбон (штат Кентуккі) вперше приготував різновид віскі, який сьогодні називають просто "бурбон".

* 1793 - Відкрився для відвідувачів Лувр.
Середньовічна фортеця, яка надалі перетворилася на палац, була побудована Филипом Августом в кінці XII століття. Надалі Лувр неодноразово перебудовувався і добудовувався, змінював свою зовнішність. Йшли роки, мінялися королі. Хтось вважав за краще жити в Луврі, хтось за його межами. Але всі вони вносили щось своє в зовнішність палацу.

 

* 1656 - Народився Едмунд Галлей (1656 - 14.01.1742), англійський астроном.>>
Його ім'я носить одна з найвідоміших комет - комета Галлея. У результаті складних математичних обчислень вчений дійшов висновку, що яскраві комети 1531, 1607 і 1682 років в дійсності були одним і тим же космічним тілом, яке періодично (приблизно раз на 75 років) повертається до Сонця. Галлей розрахував орбіту комети і встановив, що вона має бути видимою на небі Землі у грудні 1758 р. Це передбачення здійснилося, а комета отримала свою назву. [...]

 

 

* 1847 - Народився Брем Стокер (1847 - 20.04.1912), англійський письменник.
У ранньому дитинстві був інвалідом: не міг не тільки ходити, але навіть стояти. Зумів подолати всі напасті і в Дублінському університеті вже вважався прекрасним атлетом і футболістом. Славу Стокеру приніс роман "Дракула", опублікований в 1897 році.
Над романом "Дракула" Стокер працював сім років, роман стає його головною книгою. Ця книга - далеко не перше оповідання про вампірів - стала справжньою класикою жанру, його еталоном і послужила причиною бурхливого сплеску всесвітнього захоплення «вампірською» темою, що не утихає до цього дня.
Стокеру вдалося на основі різних міфів створити свій новий, незвичайно красивий світ, що тягнеться від середніх віків до наших днів, від загадкової Трансільванії до затишного Лондона...

* 1929 - Народився Олег (Альберт) Іванович Борисов (1929 - 28.04.1994), актор.
Відомий ролями у фільмах «За двома зайцями», «Дайте тужливу книгу», «Слуга», «Рафферті», «Росія молода».
...Його ніколи не було багато. Захоплена усмішка провінційного хлопчика з роками не втратила ні своєї довірливої чарівливості, ні дитячої здатності дивуватися світу, людям, його населяючим, власним гріхам і чужим стражданням. У ньому завжди була бушуюча гідність розуму, що виривається назовні...
Унікальність його особи в унікальному умінні сумістити трагедію і фарс, безумство і логіку, руйнівність і творення. Він маніпулював залом без суєти і старання. Але величезна, магічна сила його завжди тривожного завжди глузливого погляду втягувала в себе цілі світи, втрачаючи реальність навколишніх предметів і запахів...

* 1971 - Led Zeppelin випустили свій четвертий альбом, на якому була записана знаменита Stairway to Heaven - "Сходи в небо".

* 1960 - Народився Олег Євгенійович Меншиков, актор ("Покровські ворота", "Стомлені сонцем", "Кавказький полонений").
Кілька років тому на питання, хто є його героєм, Меншиков відповів: «Не знаю». А потім помовчав і додав: «Божевільний». Деякі вчинки актора дійсно зі сторони можуть показатися досить дивними.
Власний характер він визначає трьома рисами: «Скритний. Терплячий. Веселий». Його вислови про акторську професію теж гранично лаконічні: «Чогось же я народився. І вже напевно не для того, щоб стати актором. Так, я люблю свою професію, але не більше того. Здається, це рабство, якщо ти не мислиш без чогось своє життя».
Якраз напередодні дня народження він завершив роботу відразу над двома проектами. Зіграв Остапа Бендера у фільмі режисера-дебютанта Уляни Шилкиної «Золоте теля» і доктора Живаго в однойменній картині маститого Олександра Прошкіна.
Як Меншиков зіграв - покаже телевізор. Благо і Бендер, і Живаго - герої серіальні. Втім, погано зіграти він вже не зуміє. Поет Андрій Вознесенський бачить в цій здатності актора «шик професіонала вищої проби».

* 1951 - Народився Стас Намін, музикант, продюсер.
Дід Стаса - відомий державний і політичний діяч Анастас Іванович Мікоян, мати - Намі Артемьєвна Мікоян - історик-музикознавець, перший вчитель музики - популярний композитор Арно Бабаджанян. Вчився в Суворовському училищі, інституті іноземних мов і МДУ. Свою першу групу створив ще в 1964 році, всесоюзної популярності досяг на початку 70-х рр. з групою "Цветы".
У 1982 році Стас знімає перший вітчизняний відео кліп, який був відразу заборонений в країні і вперше показаний тільки на американському MTV в 1986 році.
У 80-і роки Стас Намін - автор музики до двох художніх кінофільмів: "Фантазія на тему любові" (А. Манасарова) і "Пісочний годинник" (З. Вронського). У 1986 р. "Група Стаса Наміна" стала першою радянською рок-групою, яка після 6-місячного скандалу з Міністерством Культури і ЦК партії, тільки завдяки її популярності за кордоном, все-таки змогла зруйнувати залізну завісу і виїхати на захід.

* 1900 - Народилась американська письменниця Маргарет Мітчел (1900 - 16.08.1949), авторка роману "Віднесені вітром".
...Вона славилася першою красунею Атланти - її величезні виразні очі, точена фігура і фонтануюча дотепність привертали чи не всіх потенційних женихів міста. У період між 1920-м і 1923 роками їй зробили близько 40 пропозицій. У неї навіть існував спеціальний альбом, де записувалися незліченні женихи, що хотіли провести час наодинці з пані свого серця: з 14.00 до 15.00 - Джон Сміт, з 15.00 до 16.00 - Еді Джонс і таке інше. Проте, не дивлячись на всю показну ексцентричність, строгі принципи моралі і моральності Маргарет Мітчелл всмоктала з молоком матері...

* 1953 - Помер Іван Олексійович Бунін (22.10.1870 - 1953), письменник.
Бунін - Нобелівський лауреат 1933 року "за строгу майстерність, з якою він розвиває традиції російської класичної прози" («Суходіл», «Окаянні дні», «Життя Арсеньева», «Мітіна любов»).
...Він не запам'ятав, коли і як вивчився читати, але справжнє навчання почалося з появою в будинку студента Н.О. Ромашкова, що зробив на хлопчика величезний вплив: з ним Бунін прочитав вперше вірші англійських поетів і Гомера, після чого йому захотілося писати самому.
Свої перші вірші і розповіді Бунін надрукував в 17 років...

Збір матеріалів Збір матеріалів
03:18:03|127.0.0.1|localhost|2020-07-07|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.81.28.10

::