Факультативи та курси за вибором. Ейдетика.

Зображення користувача Irina.

                   У 2010-2011 навчальному році учні 4-х, 5-а,б та 6-а,в класів нашої школи вивчатимуть факультативний курс "Розвиток навичок творчої діяльності (ейдетика)". В процесі підготовки були відібрані спеціальні програми, підручники та посібники, а вчителі, що будуть працювати з учнями пройшли курс підготовки у Інституті економіки і права "КРОК". Що ж це за предмет і яка з нього користь дітям?

Означення із Вікіпедії - Вільної енциулопедії - дає нам наступне:

«Ейдетизм» (від дав.-гр. εἶδος - образ, зовнішній вигляд) - особливий різновид пам'яті, переважно на зорові враження, образи. Дозволяє втримувати та відтворювати надзвичайно живі образи раніше побачених предметів, об'єктів. Тією чи іншою мірою притаманна кожній людині, особливо у дитячому віці, але як яскравовиражене явище зустрічається рідко. 1920-х роках у Німеччині психологом Е. Йеншем виконані фундаментальні дослідження ейдемізму.

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B9%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0

            Психологи називають ейдетикою вчення про суб'єктивні наочні образи. Дитині показують протягом 9 секунд зовсім невідому їй до того картину. Потім картину забирають і перед дитиною залишається гладкий сірий екран, Але дитина продовжує бачити відсутню картину, може описувати її та читати текст, який був написаний на картині. Це саме бачення відсутнього предмета або малюнка й становить основу ейдетизму.

            Маленькі діти сприймають світ переважно образами, тому що права півкуля мозку, яка відповідає за інтуіцію, просторову орієнтацію у дітей від народження розвинена сильніше. Ліва півкуля мозку, яка відповідає за обробку мовної інформації, логіку, дозріває у більшості дітей тільки у віці 12-13 років. Період найбільш інтенсивної роботи уяви у людини - вік до п'яти років. Тому саме цей час найбільш сприятливий для розвитку його особистості. Тільки робити це потрібно правильно, використовуючи методики навчання, які відповідають природним фізіологічним процесам. Нажаль, у більшості дитячих дошкільних закладів, методики занять з дітьми в осоновному спираються на логічне мислення та механічну пам'ять. Теж саме відбувається і у молодших класах школи: таблиця множення, правила та інше. В середніх та старших класах до цього додаються дати, формули, схеми, слова та фрази іноземних мов і великий обсяг інформаціі, яку треба запам'ятовувати та переказувати.

            Логічне мислення та тренування пам'яті безумовно потрібні, але для досягнення високих результатів слід скористатися ейдетикою. Метод ейдетики побудований на простому принципі:

уява + позитивні емоції = засвоєна інформація.

Фантазуючи й проговорюючи жартівливі визначення та барвисті описи, маля без проблем вивчить необхідну інформацію. Так цифри і букви дитина запам'ятає швидше, якщо їх оживити. Придумайте портрет і біографію кожній букві алфавіту, а ще краще - намалюйте їх.

Грунтуючись на принципах эйдетизму, вчителі навчать школярів  методам легкого довготривалого  осмисленого запам*ятовування необхідної інформації та отримання при цьому задоволення. Адже розвиток уяви є ключем до феноменальної пам'яті та високого рівня творчих здібностей.

Ірина Кирдей, заступник директора з НВР.

Збір матеріалів Збір матеріалів
08:56:36|127.0.0.1|localhost|2024-04-20|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|18.191.202.72

:
: