Математичний гурток для учнів 6-7 класів, домашнє завдання на літо

Зображення користувача Irina.

  ДОМАШНЄ ЗАДАННЯ ДЛЯ ЛІТНІХ КАНІКУЛ              

Автор         Галина  Апостолова, професор Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів,кандидат ф.-м. наук

Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів розгорнута системна робота, спрямована на пошук, підтримку та розвиток математичних талантів Київщини. Протягом 2013-2014 навчального року на базі Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ № 16 ім. М.О. Кириленка  щосуботи працював математичний гурток для учнів 6-7 класів. Керівник гуртка – кандидат фізико-математичних наук, професор Галина Вадимівна Апостолова.

 Шановні друзі! Щоб за літні канікули «зовсім не втратити голову», пропоную вам трохи нею попрацювати.

       Прошу розв’язання писати в окремому (тоненькому) зошиті так, щоб  можна було зрозуміти обґрунтування розв’язків лише за  зошитами  (без допомоги їхніх хазяїв). Деякі з пропонованих задач ми вже розглядали, цікаво, чи зможете ви обґрунтувати чітко й лаконічно їх розв’язання? Кілька з пропонованих задач межують з олімпіадним рівнем завдань, чи подолаєте ви їх?

       Не забудьте підписати зошит і принести його на перше заняття у наступному навчальному році.

                        ДО ЗУСТРІЧІ!                                ВАША Г. В.

 

  1. Одна голова триголового дракона з’їдає мішок моркви за 2 год., друга – за 3 год., третя – за 4 год. За який час дракон з’їсть (працюючи всіма головами) один мішок моркви?
  2.  Мандрівник на запитання друзів, який шлях він подолав під час останньої подорожі відповів таке. Якщо від третини того, що я пройшов відняти 6км, то вийде рівно 100км.  Так скільки кілометрів подолав мандрівник?
  3. Під однією парасолькою сховалися: шестеро дітей, троє дорослих, дві кішки, собака та два кролики. У якому випадку ніхто не намокне?
  4. Бідон із морозивом важить 34 кг, а бідон наполовину наповнений морозивом – 17 кг 500 г. Скільки важить порожній бідон?
  5. Одна коняка пробігає шлях від села до міста за 4 години. За скільки хвилин доскачуть із цього села до міста дві коняки? А чотири? 
  6. Знайдіть частку, якщо вона у три рази менша за ділене і у вісім разів більша за дільник.
  7. Скільки нащадків буде мати одна сімейна 24-річна пара через сто років, якщо традиційно в сім’ї народжується 1 дитина, коли батькам виповнюється 25 років? А якщо в усіх народжуватиметься по одній парі близнюків?
  8. «У Вови є наліпки», -  каже Тетянка. «У нього їх більше за 100», - каже Маруся. «Ні, їх  нього менше ніж 100», - каже Ганнуся.         Скільки наліпок у Вови, якщо лише одна з дівчаток сказала правду?
  9. В Країні чарів живуть чарівники та чарівниці. Усі вони знайомі між собою. У одного чарівника стільки  знайомих чарівників, скільки й чарівниць. У чарівниці удвічі менше знайомих чарівниць, ніж чарівників. Скільки чарівників та скільки чарівниць у Країні чарів?
  10. Ведмідь пройшов 1 км на південь, повернув ліворуч – пройшов 1км на схід, повернув і ще раз ліворуч – пройшов 1км на північ і провернувся в вихідну точку. Якого кольору ведмідь?
  11. Для двох натуральних чисел А і В обчислили їхню суму С та добуток D. Потім для чисел С і D знайшли їхню суму Е та добуток Р. З двох  чисел Е і Р одне виявилося непарним. Яке саме й чому?
  12. Хитрий Джек оселився в заповіднику разом із своїми друзями. Скільки в нього друзів, якщо відомо про них таке:

усі вони, окрім двох, - руді лиси;
усі вони, окрім двох, - веселі мавпи;
усі інші – бузкові метелики.

13. Усі тварини бабусі Шапокляк, окрім двох, - папуги; усі, окрім двох – кішки; до того, усі, окрім двох, - собаки, а всі інші – таргани. Скільки тарганів «виховує» Шапокляк?

14. Роздягаючись, Незнайка закидає під ліжко шкарпетки. Він має 10 червоних, 12 синіх та 7 пар зелених шкарпеток. Скільки найменше шкарпеток йому потрібно витягти зранку з-під ліжка, щоб із них можна було скласти хоча б одну пару шкарпеток однакового кольору, якщо він робить це із заплющеним очима? А якщо то будуть не шкарпетки, а штиблети?

15. На острові Буяні 4 королівства, до того, кожне з них межує із трьома іншими. Намалюйте капту острова, як ви її уявляєте.

16. Накресліть прямокутник, що складається з однакових клітинок. Покажіть як можна його «замостити»  кутиками з трьох таких самих клітинок так, щоб ніякі два з кутиків не утворювали прямокутник і не перетиналися між собою.


17. Ганна та Василь живуть в одному будинку. Піднімаючись на свій поверх Ганна проходить утричі більше сходинок, ніж Василь. На якому поверсі живе Ганна, якщо Василь живе на третьому?


18. У подорож рушило дев’ять юнаків і десять дівчат. На першому привалі один із туристів зауважив, що до подорожі кожний юнак був знайомий з однаковою кількістю дівчат, які відправляються в похід, а всі дівчата були знайомі з різною кількістю юнаків. Чи може таке бути? Чому?


19. Двоє приятелів, Петрик і Дмитрик, живуть в одному селі. У кожного вдома є лише настінний годинник. Якось Петрик забув завести свій годинник, і він зупинився. Тоді хлопчик пішов до Дмитрика, посидів у нього, а повернувшись додому, правильно виставив свій годинник. Як він це зробив?


20. Є 24 однакових діжки. П’ять з них наповнили медом доверху; 11 – наполовину; 8 – залишилися порожніми. Розподіліть ці діжки між трьома ведмедями так, щоб кожному дісталося порівну і меду, і діжок. (Переливати мед не дозволяється.)


21. У дядька Федора день народження. Він запросив на святковий обід маму, тата, Шарика, Матроскіна та поштаря Пєчкіна. Усіх посадили за круглий стіл. Відомо таке: Шарик  сидить не поруч із хлопчиком і не навпроти нього; тато сів навпроти мами, але не поряд із сином; Матроскін не схотів сідати справа від тата; а ліворуч від мами сидить її син. Хто сидить ліворуч від дядька Федора?


22. За столом сидять п’ять хлопців і шість дівчат, а на столі на тарілці лежать булочки. Кожна дівчина дала по одній булочці кожному знайомому хлопцю. Потім кожен хлопець дав із цієї  тарілки по одній булочці кожній незнайомій дівчині. Після того тарілка виявилася порожньою. Скільки булочок було на тарілці спочатку?\

23. Машина їде зі швидкістю 60 км/год. На скільки треба збільшити швидкість машини, щоб надалі економити по одній хвилині на кожному кілометрі шляху?

24. Петрику подарували іграшку – робота. Після тривалого спостереження за роботом Петрик з’ясував:

1) якщо зараз робот киває, то через хвилину він моргає;

2) якщо зараз робот топає, то через хвилину він хлопає;

3) якщо зараз робот пищить,  то через хвилину він киває;

4) якщо зараз робот скрегоче, то через хвилину він пищить;

5) якщо зараз робот моргає, то через хвилину він топає;

6) якщо зараз робот хлопає, то через хвилину він скрегоче.

Зараз робот пищить. Що він буде робити через 40 хвилин?

25. Антон, Борис, Василь і Гриць ходили по гриби. Антон із Борисом разом зібрали грибів саме стільки, як Василь і Гриць. В Антона з Грицем грибів менше, ніж в Бориса з Василем. Гриць знайшов більше грибів, ніж Василь. Розмістить хлопців у порядку зменшення кількості знайдених грибів.

26. Якось Атос, Портос, Араміс і дАртаньян вирішили помірятися силою в перетягуванні канату. Портос із дАртаньяном легко перемогли Атоса з Арамісом. Коли ж Портос опинився в парі з Атосом, то перемога над Арамісом із дАртаньяном далася їм значно важче. У змаганні Портоса з Арамісом проти Атоса з дАртаньяном жодна з пар не змогла перемогти. Чи можна визначити розподіл мушкетерів за силою, якщо дАртаньян сильніший за Атоса?

27. Був спекотний день, і чотири подружжя випили разом 18 пляшок фанти. Ганна випила одну пляшку, Марія — дві, Софія  — три; Ляшенко випив стільки пляшок, скільки його дружина; Коляденко — удвічі більше, ніж його дружина, Василенко — у п’ять разів більше за дружину. Хто з ким одружений

28. Часи відбивають третю годину (три удари), за 5 сек. За який час цей годинник відіб’є 10 ударів?

29. Дідусь сидів на лавочці в парку недалеко від курантів і читав книгу. Поки він перебував у парку, куранти починали відбивати п’ять разів, а всього він нарахував 11 ударів. З останнім ударом курантів він підвівся й пішов додому. О котрій годині це було? (Куранти відбивають кожну годину відповідну часу кількість разів, а також б’ють один раз у половину кожної години.)

30. Два годинники почали й закінчили відбивати час одночасно. Перший відбиває з інтервалом у 2 с, а другі – у 3 с. Загалом було нараховано 13 ударів (удари, що відбуваються одночасно, сприймаються як один). Скільки часу минуло між першим і останнім ударом?

31. Літак вилетів із міста А опівдні та приземлився в місті В о 14 год місцевого часу. Опівночі він вилетів назад і прилетів до міста А тоді, коли там була 6 год ранку. Скільки тривав полів?

32. Чотирикутник і трикутник частково перетинаються. Площі чотирикутника і трикутника складають відповідно 67% і 44% їх об’єднання. Скільки відсотків площі трикутника знаходиться га межами чотирикутника?

33. У місті Деякому число розумних людей на 40% більше за число красивих, а 25% мають привабливу зовнішність. Який відсоток розумних серед красивих?

34. Між п’ятою й шостою годиною Дмитро подивився на годинник – хвилинна стрілка була рівно на три хвилинні позначки позаду годинної. Яку годину показував годинник?

35. У банановій республіці пройшли вибори до парламенту. Усі, що голосували за партію «Мандарин», люблять мандарини. Серед тих, що голосували за інші партії, 90% не люблять мандарини. Скільки відсотків голосів набрала партія «Мандарин»  на виборах, якщо 46% тих, що брали участь у голосуванні, люблять мандарини?

36. Наступного дня король вирішив ускладнити завдання. Він оголосив черговому полоненому, що кімнат уже три: в одній перебуває принцеса, а в двох інших - тигри. На дверях першої кімнати була табличка « У цій кімнаті тигр», другої -  « У цій кімнаті  принцеса»; третьої - «Тигр у другій кімнаті». При цьому король додав, що тільки одне з тверджень істинне. Де принцеса?

ДолученняРозмір
lito_apostolova_gv.doc (316)160.5 КБ
Збір матеріалів Збір матеріалів
02:05:24|127.0.0.1|localhost|2024-04-20|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|3.142.171.180

:
: