МОН вимагає припинити чиновницьку бюрократію в освіті

Зображення користувача Irina.

Міністерство освіти і науки України здійснило черговий крок щодо дебюрократизації освітнього процесу у навчальних закладах, зокрема щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України.

Про це йдеться у відповідному наказі освітнього відомства, що підписаний заступником міністра освіти Павлом Полянським і направлений місцевим органам управління освітою та структурним підрозділам міністерства.

Згідно з наказом, Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, Департаменту професійно-технічної освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Комітету з фізичного виховання та спорту та Державній інспекції навчальних закладів доручено припинити практику створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством України, звітності для місцевих органів управління освітою та дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів.

Також структурні підрозділи Міносвіти мають до 4 липня внести пропозиції щодо скорочення переліку типових документів, що створюються під час діяльності навчальних закладів, та щодо удосконалення процедур державного нагляду за діяльністю навчальних закладів.

У свою чергу, місцевим органам управління освітою в межах їх компетенції наказано вжити додаткових заходів щодо припинення практики створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством, звітності та документів, позбавлених управлінського змісту.

Також чиновникам на місцях доручено припинити встановлювати вимоги педагогічним працівникам під час проходження атестації, а також під час атестації навчального закладу щодо подання ними відомостей, інформацій, інших матеріалів, обов’язковість подання яких не передбачена законодавством.

Освітні чиновники також не мають встановлювати заборону педагогічним працівникам щодо використання будь-яких інформаційних, довідкових матеріалів, не заборонених  законодавством, при підготовці до навчальних занять та при здійсненні позакласних заходів, також вони не матимуть права обов’язкового визначення тематичних завдань для педагогічних працівників.

Також у Міністерстві освіти і науки доручили чиновникам припинити практику примушування навчальних закладів та учасників навчально-виховного процесу до участі у різноманітних позапланових заходах, конкурсах, турнірах, змаганнях тощо, та збору звітності, рейтингового оцінювання за результатами їх проведення.

Серед іншого, місцевим органам управління освітою, в межах їх компетенції, доручено припинити здійснення заходів державного нагляду за діяльністю підпорядкованих навчальних закладів до 01 листопада 2014 року, крім випадків, коли обов’язковість таких заходів передбачена законодавством; оптимізувати кількість колективних заходів за участі педагогічних працівників, проводити їх у час, вільний від навчальних занять та виключно у випадках, коли питання потребують колективного розгляду; забезпечувати права педагогічних працівників на вільний вибір форм, методів, засобів навчання, визначати результативність їх педагогічної діяльності винятково за рівнем якості знань учнів та докладеними до цього зусиллями педагогічних працівників.

Джерело http://osvita.ua/school/41380/

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 648 від 27 травня 2014 року

Щодо припинення практики створення та
вимагання від дошкільних, загальноосвітніх,
професійно-технічних та позашкільних
навчальних закладів документації та звітності,
не передбаченої законодавством України

У відповідності до абзацу другого статті 31 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та з метою удосконалення контролю за управлінською діяльністю місцевих органів управління освітою у сферах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти та їх дебюрократизації, наказую:

1. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.), департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В. В.), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Левківський К. М.), Комітету з фізичного виховання та спорту (Баженков Є. В.), Державній інспекції навчальних закладів (Дудник Ю. П.) в межах компетенції:

1.1. припинити практику створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством України, звітності для місцевих органів управління освітою та дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів (далі – навчальні заклади);

1.2. до 04.07.2014 внести пропозиції щодо скорочення переліку типових документів, що створюються під час діяльності навчальних закладів, та щодо удосконалення процедур державного нагляду (контролю) за діяльністю навчальних закладів.

2. Місцевим органам управління освітою в межах компетенції вжити додаткових заходів щодо припинення практики:

2.1. створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством України, звітності та документів, позбавлених управлінського змісту, для підпорядкованих навчальних закладів;

2.2. встановлення вимог педагогічним працівникам під час проходження атестації, а також під час атестації навчального закладу щодо подання ними відомостей, інформацій, інших матеріалів, обов’язковість подання яких не передбачена законодавством України;

2.3. встановлення заборони педагогічним працівникам щодо використання будь-яких інформаційних, довідкових матеріалів, не заборонених  законодавством України, при підготовці до навчальних занять та при здійсненні позакласних заходів;

2.4. обов’язкового визначення тематичних завдань та застосування формального підходу при їх визначенні у підпорядкованих навчальних закладах, їх методичних об’єднаннях та для педагогічних працівників;

2.5. примушування навчальних закладів та учасників навчально-виховного процесу до участі у різноманітних позапланових заходах (конкурсах, турнірах, змаганнях тощо) та збору звітності, рейтингового оцінювання за результатами їх проведення.

3. Рекомендувати місцевим органам управління освітою в межах компетенції:

3.1. припинити здійснення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю підпорядкованих навчальних закладів до 01 листопада 2014 року, крім випадків, коли обов’язковість таких заходів передбачена законодавством України;

3.2. оптимізувати кількість колективних заходів (наради, засідання тощо) за участі педагогічних працівників, проводити їх у час, вільний від навчальних занять та виключно у випадках, коли питання потребують колективного розгляду;

3.3. забезпечувати права педагогічних працівників на вільний вибір форм, методів, засобів навчання, визначати результативність їх педагогічної діяльності винятково за рівнем якості знань учнів та докладеними до цього зусиллями педагогічних працівників.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Заступник Міністра       П. Б. Полянський

Джерело http://osvita.ua/legislation/other/41372/

Збір матеріалів Збір матеріалів
15:36:39|127.0.0.1|localhost|2024-03-28|claudebot|3.238.62.119

:
: