9 листопада - День української писемності та мови

Зображення користувача Irina.

Українська мова в обіймах свічок та молоді

 

9 листопада, після шостої вечора всі, хто були на Майдані Незалежності, мали змогу відчути «Смак української мови». Під такою назвою було організовано флеш-моб, аби привернути увагу до української мови. Вчорашній день вибрали не випадково, адже саме 9 листопада вже 13 років Україна відзначає День української писемності та мови.

На дійство зібралося близько двохсот людей - переважно студентство. Акція була аполітичною, тому жодних інших прапорів, ніж українських біля стели Незалежності не було. А ось синьо-жовті стяги були не лише у руках, але й на обличчях молодих людей. Всі вони прийшли на Майдан, щоб висловити своє ставлення до рідної мови.

«Перш за все, ми українці. Ми пишаємося тим, що живемо в Україні і тим, що розмовляємо українською мовою. Ми хочемо те, щоб вона розвивалася, щоб молодь брала участь у її розвитку», - зазначила Оксана, студентка Національного університету ім. Тараса Шевченка.

«Українська мова на сьогодні є консолідуючим чинником, тим, що має об'єднати Україну. Це те, що може дати нам шанс, щоб бути великою державою. Тому підтримуймо українську мову, любімо її, вона найкраща», - зауважила Аничка, яка також навчається в університеті Шевченка.

Люди на Майдані Незалежності запалювали свічки, розставлені таким чином, щоб дивлячись згори можна було прочитати «відчуй смак української мови», танцювали, співали і голосно вигукували - «наша мова українська».

«Ми дуже хотіли привернути увагу саме до української мови, тому що ми живемо в Україні, а українська мова майже забута. А свічки тут стоять, щоб привертати увагу, залучати більше людей до спільної роботи, а також, щоб всі могли більше відчути цю красу і розуміли, що наша мова така ж прекрасна, як і ці свічки», - розповіла Анна, волонтер акції.

Автор: Олена Токова.

Збір матеріалів Збір матеріалів
01:26:55|127.0.0.1|localhost|2020-07-15|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.236.121.68

::