Предметно-методичний сервіс для вчителів математики 2015

Зображення користувача Irina.

     Змінюються програми, друкуються нові підручники, підписуються нові нормативні акти, процес навчання комп’ютеризується, переходить у фазу мобільності та використовує хмарні технології. Але таїнство і священнодійство безпосереднього спілкування з дитиною, процес творення нового покоління як і раніше відбувається за зачиненими за вчителем дверима після дзвінка на урок. Вчителю довірена без перебільшень історична місія. Та чи усвідомлює це він сам, як виконавець, батьки і держава як замовники освітнього продукту? Якщо усвідомлює, то процес самоосвіти і підвищення власного фахового рівня для нього триває постійно.

   19 листопада 2015 року в Білоцерківській спеціалізованій природничо-математичній школі І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О. Кириленка відбувся предметно-методичний сервіс НМЦ управління освіти і науки Білоцерківської міської ради для вчителів математики з проблеми «Інноваційні технології у викладанні математики як засіб формування ключових компетентностей учнів».

     У ході семінару були презентовані педагогічні моделі роботи вчителів математики Сівачової Наталії Миколаївни та Чернявської Ірини Василівни.

   Гостей запросили на відкрите заняття факультативного курсу з математики у 5-А класі на тему «Розв’язування задач логічного характеру за допомогою математичної моделі (відрізка)». Вчитель Сівачова Н.М. познайомила присутніх колег із методичними знахідками, у результаті застосування яких її п’ятикласники усно, швидко і правильно розв’язують задачі, що в різні роки були запропоновані випускникам на ЗНО. Приємно було спостерігати за тим, як на кожному з етапів уроку вчитель виступає в ролі модератора, генеруючи продуктивні ідеї системою навідних запитань та задач-пар.

    Чернявська І.В. презентувала фрагмент уроку математики у 6-Б класі на тему «Відношення і пропорції». Присутні могли спостерігати, як на уроці формування нових знань були використані ігрові прийоми, кросворди, картки-лото, логічний ланцюжок. Запам’ятається і учням і колегам вміло побудований етап підбиття підсумків, на якому обчислення правильної пропорції допомогло реалізувати виховну мету заняття, оскільки було завершено крилатими фразами Цицерона та Піфагора.

   Серед головних чинників, що зможуть суттєво впливати на підвищення рівня знань учнів з математики є саме фахова компетентність вчителя. Вітчизняний та зарубіжний досвід викладання математики свідчить про необхідність змінювати форми і методи викладання у залежності від зміни суспільної парадигми, основних політичних тенденцій та глобальних викликів. Такою була основна думка виступу заступника директора школи з НВР Кирдей І.Д., яка познайомила присутніх із принципами вибору програм та рівнів реалізації програми з математики при формуванні робочих навчальних планів у спеціалізованому природничо-математичному закладі. Директор школи Бабенко А.М. розповів про досвід формування профільних класів та про своє бачення етапів реформування освіти.

   З методичними рекомендаціями на етапі підбиття підсумків семінару до присутніх звернулась методист НМЦ Паламарчук Ольга Миколаївна. Узагальнюючи презентований досвід роботи вчителів математики, Ольга Миколаївна акцентувала увагу присутніх на тому, що сьогодні країна чекає від вчителя нових неординарних ідей, відкриттів та здобутків, бо від результатів його роботи та активної громадянської позиції залежить поступ України, її майбутнє.

Ірина Кирдей, заступник директора з НВР 

Збір матеріалів Збір матеріалів
06:28:20|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|34.228.7.237

:
: