Предметно-методичний сервіс для заступників директорів з НМР з проблеми «STEM - освіта: від ідеї до впровадження»

Зображення користувача Irina.

     25 лютого 2020 року у Білоцерківській спеціалізованій природничо- математичній школі І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка  відбувся предметно-методичний сервіс для заступників директорів з НМР  з проблеми «STEM - освіта: від ідеї до впровадження».

     STEM-освіта робить перевагу на умінні досягти успіху і саме успіх стає основою подальшої діяльності кожного учителя. По-перше, змінюється звична для нас форма викладання, коли урок побудований навколо вчителя. За STEM методикою в центрі уваги знаходиться практичне завдання чи проблема. Учні вчаться знаходити шляхи вирішення не в теорії, а прямо зараз, шляхом спроб та помилок. Методики  роботи по STEM, STEАM-освіті відображені у виступах адміністрації школи (Бабенка А. М., Кирдей І. Д.,Тарасюк Н. П., Олійник Л. І., Галкіної Л. В.), практичного психолога школи Проскури Т. С.,учителів-новаторів: Яценко О. А., Гаркуші О. І., Потапової Ж. В., Шелешей С. П.,Богославець Н. А., учнів:Удовенко Дарини, Повзуна Олександра, Журвльової Анни.

     Колектив школи працює над багатоплановими проектам, які прискорюють  краще усвідомлення вирішення проблем, засвоєння матеріалу, застосування знань на практиці. Учнями  та учителями створені власні сайти, йде постійна робота над удосконаленням дослідницької та експериментальної роботи. На базі школи працює обласний майстер-клас з даної теми.

У колетиві систематично:     

 -вивчається і узагальнюється кращий педагогічний досвід (як вітчизняних так і закордонних спеціалістів) з імплементації STEM, STEАM-освіти;

  -працюють угоди із вищими навчальними закладами;

  -розширена  мережа гурткової роботи;

 -налагоджена співпраця  з «Малою академією наук України», де найповніше (крім проектної  діяльності) створені можливості для експериментальної та дослідницької роботи.

   За останні роки в школі було створене інформаційно-освітнє середовище, яке враховує пізнавальні особливості учнів та їх  здібності, інтереси й освітні потреби; оптимальні умови для реалізації інноваційних проектів та співробітництва між учителями-фахівцями, втілення педагогіки партнерства; постійно використовуються інформаційно-комунікаційні технології навчання. Педагогіка партнерства стала нормою для більшості учителів . Саме через створення умов творчого саморозвитку та самореалізації учнів формуються всі необхідні життєві компетенції: полікультурні, мовленнєві, інформаційні, політичні та соціальні.

Це - навчальний процес, в якому обов'язково беруть участь розум, серце і руки, тобто осмислення самостійно добутої інформації здійснюється через призму особистого відношення до неї і оцінку результатів в кінцевому продукті.

Семінар завершився обміном враженнями та думками його учасників щодо можливостей і перспектив розвитку напрямів  STEM-освіти.

Тарасюк Н.П., заступник директора школи з НМР

Збір матеріалів Збір матеріалів
09:59:58|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|44.204.164.147

:
: