Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає

Зображення користувача Irina.

Початок весни для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому. Т. Г. Шевченко насправді сакральна постать для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців. Задля вшанування 207-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря та 160-ї річниці від дня його смерті в нашій школі було  проведено ряд заходів. Слово безсмертного Кобзаря і досі вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України.

         Учні 5-х класів  мандрували сторінками творчості великого поета, закріпили знання про те, що Т. Шевченко не тільки поет, а й художник. Учні читали вірші Т. Шевченка зі збірки творів «Кобзар», переглянули презентацію його картин.

         У 7-х класах було проведено інтелектуальний конкурс шевченкознавців та інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко», на яких діти читали твори, обговорювали життя і творчість Т. Г. Шевченка. Також провели інтелектуальну гру між учнями, під час якої школярі відповідали на запитання, виконували завдання різного ступеня складності, розставляли дати у хронологічній послідовності та пояснювали їх.

       Цікавим та пізнавальним для учнів  9-х класів став урок «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає». Звучали записи пісень на слова Т. Шевченка, презентації супроводжувалися декламуваннями поезій Кобзаря.

      У 10-х класах було проведено вікторину за творами Великого Кобзаря          «Т. Г. Шевченко – маестро слова, пензля і печалі, митець пера, палітри і пророцтва». Учасники заходу отримали багато задоволення від проведеного заходу. Вони відповідали на запитання, раділи власним перемогам, дивувалися, коли дізнавалися про невідомі сторінки життя Кобзаря. Шевченко поет, але мистецький талант знайшов свій напрочуд яскравий вияв і в живописі, і в музиці. Прозвучали пісні: «Ой, зійди, зійди ти, зіронька  вечірняя», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи мої».

     Актуальність Шевченківського слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднувало всіх учасників заходів  навколо безсмертного «Кобзаря». Кобзаря вважають українським Пророком, чиє поетичне слово було актуальним у ХІХ столітті, і не менш значиме сьогодні. Кожен українець пам’ятає його слова, в кожному живе його дух і кожен бачить у ньому щось своє.

Учителі-філологи

Збір матеріалів Збір матеріалів
03:33:36|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|44.213.99.37

:
: