Цей день в історії. 01 липня

Зображення користувача Irina.

1961 - Народилась принцеса Діана. Родовідна леді Діана Спенсер (Lady Diana Spencer) ДІАНА [Diana, princess of Wales - Діана, принцеса Уельська, вроджена леді Діана Френсис Спенсер (Spenser)] (1 липня 1961, Сандрінгем, графство Норфолк - 31 серпня 1997, Париж), колишня дружина спадкоємця британського престолу принца Чарлза, мати принців Уїльяма і Гарі. Із знатної родовитої сім'ї. Батьки Діани розійшлися в 1975. Дівчинка здобула освіту в Швейцарії і після повернення до Англії працювала вихователькою в привілейованому дитячому саду. Вона звернула на себе увагу королівської сім'ї, і її дружба, що почалася, з принцом Чарлзом відразу викликала інтерес преси. Їх весілля, що відбулося 29 липня 1981 в соборі Св. Павла, була незвичайно широко розрекламована. Кожен крок молодої чети знаходився під пильною увагою засобів масової інформації. У подальшому подружньому житті виниклі труднощі у відносинах з принцом Чарлзом. Вони миттєво стали надбанням громадськості. Зберегти брак виявилося неможливим - розлучення відбулося 28 серпня 1996. Діана активно займалася добродійною діяльністю, особисто відвідувала багато безнадійних хворих в різних країнах світу, вела компанії в захист тварин, проти нелюдяних видів зброї. Засоби масової інформації неодноразово називали Діану "найвідомішою жінкою 20 сторіччя". Її співчуття до людей, щирість і доброта були завжди щирими. Трагічна, безглузда загибель в автокатастрофі принцеси Діани викликала небачений відгук в багатьох країнах, особливо у Великобританії.

1569 - Люблінською унією створена Річ Посполита (об'єднання Польщі і Литви).

1989 - У Києві створено Народний Рух України.

1200 - У Китаї винайдено сонячні окуляри. Вони були потрібні суддям для захисту очей під час довгих судових засідань (дата приблизна).

1646 - Народився Готфрід Вільгельм Лейбніц (1646 - 14.11.1716), німецький філософ і математик. Придумав інтеграли і диференціали, засновник Берлінської Академії наук («Монадологія», «Теодіцея»).

Всесвітній день архітектури.
Проголошений радою Міжнародного союзу архітекторів у 1985. В Україні День архітектора.

1859 - У Протоколах лондонського Ліннеєвського товариства вперше опубліковано короткий виклад теорії природного відбору Чарльза Дарвіна разом з аналогічною статтею іншого англійського натураліста Альфреда Рассела Уоллеса.

1877 - Почався перший Уїмблдонський тенісний турнір. Розігрувалась першість серед чоловіків. Переможцем став Спенсер Гір. За право спостерігати фінальну гру глядачі платили один шилінг.

 

 

1804 - Народилася Жорж Санд (Амандіна Аврора Дюпен) (1804 - 08.06.1876), французька письменниця («Індіана», «Орас», «Консуело»). Щоб позбавитися витрат на дорогі жіночі наряди, вона стала носити чоловічий костюм, який ще тим був зручний, що давав їй можливість ходити по місту в будь-яку погоду. У довгому сірому (модному у той час) пальті, круглому фетровому капелюсі і міцних чоботях бродила молода жінка вулицями Парижа. Аврора стала називати себе Жорж Санд. Це ім'я і залишилося її літературним псевдонімом. Весною 1832 роки був опублікований перший роман Жорж Санд "Індіана", який з схваленням і інтересом зустріли і читачі, і критики...

 

1947 - Створено Міжнародну Організацію допомоги біженцям при ООН.

 

 

 

1813 - Англійський парламент скасував монополію Ост-Індської компанії на торгівлю з Індією.

 

1890 - Англія і Німеччина розділили зони впливу в Африці.

1910 - У Львові відбулась демонстрація з вимогою відкрити український університет.

 

1964 - Заміжні жінки в Квебеці отримали рівні права з чоловіками.

1966 - У колгоспах вперше запроваджено щомісячну зарплату.

 

2000 - У США дозволено завіряти фінансові документи електронним підписом.

 

Збір матеріалів Збір матеріалів
03:26:35|127.0.0.1|localhost|2020-07-07|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.81.28.10

::