Цей день в історії. 12 липня

Зображення користувача Irina.

1920. ЦК КП(б)У ухвалило постанову про обов'язкове вивчення в школах Республіки української мови.

2000 - Створення вакцини проти СНІДу. Сенсаційна заява про нові ліки була зроблена на міжнародній конференції по боротьбі зі СНІДом в ПАР . За попередніми даними, вакцина допомагатиме людям, які хворі на СНІД різновиду А. Саме цим типом хвороби страждають 24,5 млн. африканців. 

За православним календарем День Петра і Павла. День Петра - Покровителя Полів і Водників. Петров день, день пісний, дозволяється їсти рибу. Апостол Петро - покровитель рибаків, як професіоналів, так і аматорів. Ще в старовинному требніку Петра Могили є чин на освячення нових рибальських сіток, де покровителями рибаків названі апостоли Петро, Хома, Нафанаїл і Іоанн.
З Петрова дня червоне літо, зелена косовиця.
Прикмети: Буде дощ - сінокоси будуть мокрі.
Прислів'я і приказки: У мужика те і свято, що Петров день.
Жіноче літо по Петров день.
Пройшла Петрівка - впало по листу, пройшов Ілля - впало два.

 

1941 - Німецька авіація вперше бомбила Москву.

1854 - Народився Джордж Істмен (1854 - 14.03.1932), винахідник і перший виробник фотокамери «Кодак», яка заправлялася звичною нам фотоплівкою. Фотографія завдяки винаходам Істмена стала масовим явищем, а не долею майстрів-одинаків. "Коли ми почали працювати над створенням плівки, ми думали, що фотографи, що використовують скляні пластини, з великим ентузіазмом сприймуть наш винахід і перейдуть на застосування плівки. На жаль, з'ясувалося, що лише небагато з них скористалися нашим винаходом. Для того, щоб досягти великих успіхів в цьому бізнесі, ми повинні були зробити так, щоб фотографія стала доступною всім". Джордж Істмен так пояснював походження слова "Кодак": "Я сам придумав це слово. Буква "К" - моя улюблена буква алфавіту. Вона мені здається сильною і такою, що запам'ятовується. Мені довелося перепробувати безліч комбінацій букв, перш ніж вийшло слово, що починається і закінчується на букву "К". І слово "КОДАК" - результат моїх спроб".

Всесвітній День фотографа за традицією відзначається 12 липня - це день святої Вероніки, яка вважається покровителькою фотографії.

 

1970 - Експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Хейєрдала на папірусному човні «Ра-2» через 57 днів плавання досягла берегів Барбадосу. Експедиція складалась із семи чоловік із семи різних країн. Досягнувши берегів Барбадосу, експедиція довела, що й на примітивних суднах африканські аборигени могли досягнути Америки, ще задовго до відкриття її європейцями.

 

Збір матеріалів Збір матеріалів
03:11:59|127.0.0.1|localhost|2020-07-07|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.81.28.10

::