Цей день в історії. 21 листопада

Зображення користувача Irina.

* 1694 - Народився Вольтер (1694 - 30.05.1778) (Марія Франсуа Аруе), французький письменник, філософ, просвітитель (Кандід або Оптимізм, Філософські листи, Листи про англійців, Трактат про віротерпимість).
...Після численних житейських колотнеч юний Аруе з властивою йому поривчастістю і безоглядністю почав складати сатиричні вірші, які мітили в герцога Орлеанського. Ця затія закінчилася ув'язненням в Бастілії. Там йому належало провести одинадцять місяців, і кажуть, що, бажаючи скрасити довгі години в тюремній камері, він поклав початок майбутньої своїй прославленій епічній поемі Генріада. Його трагедія Едіп (1718) мала галасливий успіх на сцені «Комеді Франсез», і її 24-річний автор був проголошений гідним суперником Софокла, Корнеля і Расіна. Автор без помилкової скромності додав до свого підпису аристократичне «де Вольтер». Під ім'ям Вольтер він і досяг слави...

* 1877 - Американський винахідник Томас Едісон оголосив про створення нового звуковідтворюючого пристрою - фонографа.
Працюючи у своїй лабораторії в Менло-Парку (штат Нью-Джерсі) над апаратом для запису телефонних повідомлень, Едісон випадково помітив, що циліндр зі свинця, на який записувалась звукова інформація, дає можливість і відтворювати запис. Через три місяці Едісон отримав на фонограф патент, а після публічної демонстрації пристрою - став всесвітньо відомим винахідником.

* 1918 - Народився Михайло Андрійович Глузський (1918 - 16.06.2001), російський актор (Кавказька полонянка, ТАРС уповноважений заявити) українського походження.
"...Актор - людина фізично і духовно дуже сильна. Не треба забувати: акторство - це професія, робота. Творча, виснажуюча робота. Якщо хтось себе в кіно вважає героєм-коханцем, то я - робочий кінь. Я - в міру талановитий актор. Але старанний, працелюбний. Хотілося б працювати більше, більше, більше...
Моя акторська доля склалася дивно. Більшість моїх товаришів грали важливі ролі в молодості і в середньому віці. А я головні в своєму житті ролі зіграв після 60. Але головної ролі у мене поки в театрі немає. Все ж таки я її не перестаю чекати. Дуже чекаю. Навіть починаю вже трішки зневірятися..."

* Сьогодні у всьому світі відзначають День привітань.
Святкується з 1973 року. Ідея проведення цього дня виникла у братів Майкла і Брайана Маккормак з американського штату Небраска як реакція на посилення міжнародної напруженості.

 

 

* 1844 - Помер Іван Андрійович Крилов (13.02.1769 - 1844), письменник і байкар.
Іван Андрійович Крилов був письменником рідкісної долі. Перший крупний його твір комічну оперу "Кавник" (1783) і останні криловські видання "Байки" в дев'яти книгах розділяє період в шістдесят років, визначних, які принесли російській літературі всесвітнє визнання. Не можна не здивуватися не тільки довголіттю творчості Крилова, але свіжості його дарування. Мазуном фортуни він ніколи не був, повною мірою випробувавши, наскільки важкий хліб істинно чесного художника...

* 1896 - Народився Михайло Іванович Вериківський (1896 - 1962), український композитор (опери "Сотник", "Наймичка"), диригент, фольклорист, автор першого українського балету "Пан Каньовський".

Збір матеріалів Збір матеріалів
01:36:42|127.0.0.1|localhost|2020-07-15|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.236.121.68

::