Цей день в історії. 24 листопада

Зображення користувача Irina.

* 1991 - У Лондоні від СНІДу помер популярний рок-співак Фредді Меркьюрі (05.09.1946 - 1991), лідер і соліст групи Queen.
Фреді Меркьюрі народився в Занзібарі, і звали його тоді Фаррух Бульсара. Його батьки - Бомі і Джер - були перси. Фреді він став з легкої руки своїх приятелів, а псевдонім Меркьюрі узяв собі сам багато пізніше, в 1970 році, - чи то на честь виверткого бога Меркурія, чи то на честь правлячої всіма Дівами однойменної планети. У будь-якому випадку це не було випадковим вибором. Меркьюрі йшов до своєї слави завдяки неймовірній енергії, рішучості, прораховувавши кожен крок і лише зрідка покладаючись на інтуїцію.
У 1959 році хлопець разом з сім'єю приїхав до Лондона і в 1965 році поступив в художній коледж "Ілінг", де вивчав живопис, дизайн, захоплювався балетом і музикою. Він був великим поклонником студентської рок-групи "The Smile", яку створив його товариш по коледжу Тім Стаффел, і після його уходу Фаррух, що узяв собі звичніше для Великобританії ім'я Фреді Меркьюрі, залишив групу "Wreckage", де був вокалістом, і приєднався до Брайана Мея і Роджера Тейлора. З появою бас-гітариста Джона Дікона народилася легендарна група "Queen".
Фреді Меркьюрі - автор більшості композицій "Queen", зокрема знаменитих "Bohemian Rhapsody", "Love Of My Life", "We Are The Champions". Йому належала і провідна роль у формуванні музичної концепції групи, завдяки його артистизму і енергії виступи "Queen" перетворювалися на грандіозні шоу. Він також писав сценарії і здійснював постановку відеокліпів групи. Крім роботи в групі, Фреді Меркьюрі випустив декілька сольних дисків; сингл "Love Kills" і альбом "Mr. Bad Guy" входили в британську топ-десятку, а сингл "The Great Pretender" займав четверту строчку в списку популярності.
Однією з яскравих музичних подій 1988 року став вихід диска "Barcelona" - разом з видатною оперною співачкою Монтсеррат Кабальє Фреді Меркьюрі виконував класичні оперні арії.
У 1991 році був записаний диск "Innuendo" і пройшли зйомки кліпу "Days Of Our Lives", і Меркьюрі зник з поля зору преси. 23 листопада він заявив, що хворий на СНІД (втім, чутки про це ходили з 1986 року, але члени групи спростовували їх). Через добу легендарного співака не стало...

* 1859 - У Великобританії вийшла друком книга "Походження видів шляхом природнього відбору, або збереження придатних порід у боротьбі за життя" англійського натураліста Чарльза Дарвіна.
В книзі була викладена наукова теорія еволюції, що базується на принципах мінливості видів, природнього добору та боротьби за існування. Весь наклад кількістю 1250 примірників був проданий за один день. На час смерті Дарвіна в 1882 році його теорія еволюції стала практично загальновизнаною і в знак пошани наукових здобутків вченого він був похований у Вестмінстері поруч з королями, королевами та іншими визначними особами британської історії.

 

 

 

 

* 1888 - Народився Дейл Карнегі (1888 - 01.11.1955), американський психолог, лектор, письменник (Як завойовувати друзів і впливати на людей, Як перестати скаржитись і почати жити).
Популярність і життєвість теорії Карнегі допомогла багатьом його читачам. Він навіть вів власну колонку в одній з нью-йоркських газет, де давав відповіді на питання, що надсилалися читачами.
Дейл Карнегі жив за принципом того, що немає поганих людей. А є неприємні обставини, з якими можна боротися, і зовсім не варто через них псувати життя і настрій оточуючим.

Збір матеріалів Збір матеріалів
00:53:00|127.0.0.1|localhost|2020-07-15|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.236.121.68

::