Цей день в історії. 27 жовтня

Зображення користувача Irina.

* 1782 - Народився Нікколо Паганіні (1782 - 27.05.1840), італійський скрипаль-віртуоз, композитор (5 концертів для скрипки з оркестром).
На мало досвідчених в музиці слухачів Паганіні впливав багатьма трюками на зразок імітації співу птахів, муканню корів, дзижчанню бджіл і інших комах і т.п. За подібні номери заздрісники називали Паганіні шарлатаном. Одного разу на концерті він виконав композицію тільки на двох струнах, яку назвав "Дуетом закоханих". Одна його шанувальниця захоплено сказала маестро:
- Ви абсолютно нестерпна людина, нічого не залишаєте іншим... Хто зможе вас перевершити? Тільки той, хто зіграє на одній струні, але це ж абсолютно неможливо.
Ця ідея вельми сподобалася Паганіні, і через декілька тижнів в концертах він вже грав сонату на одній струні...

* 1944 - Народився Микола Миколайович Караченцов, російський театральний (театр Ленком) і кіноактор.
Грає в театрі та знімається в кіно з 1967 року, коли закінчив Школу-студію імені В.І.Немировича-Данченка при МХАТ.
Караченцов відомий глядачам ролями у таких фільмах та виставах: "12 стільців", "Собака на сіні", "Батальйони просять вогню", "Дежа-вю", "Досьє детектива Дубровського", "Королева Марго", "Пастка для одинокого чоловіка", "Людина з бульвару Капуцинів", "Юнона та Авось" тощо.

* 1982 - Китай оголошує, що чисельність його населення перевищила 1 мільярд жителів.

* 1938 - Американська фірма "Дюпон" оголосила про створення нового синтетичного матеріалу, який отримав назву "нейлон".

* 1901 - Французькі злодії при пограбуванні магазина в Парижі вперше використовують автомобіль для втечі з місця злочину.

* 1728 - Народився Джеймс Кук (1728 - 14.02.1779 ), англійський мореплавець, керівник трьох кругосвітніх подорожей, першовідкривач Нової Зеландії, Гавайських (Сандвічевих) островів, східного узбережжя Австралії.
Кук володів видатними здібностями і сам "зробив себе" завдяки величезній працьовитості, непохитній волі і цілеспрямованості. "Прагнути і досягати" ось девіз його життя; він йшов до наміченої мети мужньо, не лякаючись труднощів і невдач, не втрачаючи присутності духу.
Кук був одружений і мав 6 дітей, померлих в ранньому дитинстві.
Його ім'ям названо більше 20 географічних об'єктів, включаючи три затоки, дві групи островів і дві протоки.

* 1858 - Народився Теодор Рузвельт (1858 - 06.01.1919), 26-й президент США (1901-1909 рр.), наймолодший в історії країни, лауреат Нобелівської премії миру (1906) за посередництво у підписанні японсько-російського мирного договору.
Теодор Рузвельт втілював для багатьох своїх сучасників "Америку" як країну, чия політична система, соціально-економічний розвиток і культурні цінності розглядалися як втілення всього сучасного. Австрійський імператор Франц Іосиф влучно помітив в 1910 році, що в порівнянні з прибулим до Відня екс-президентом США вважає себе "останнім представником старої системи", тоді як його гість утілює в собі "новий рух"; "рух сучасності і майбутнього".

* 1919 - Війська Махно захопили Катеринослав (Дніпропетровськ).

* 1855 - Народився Іван Володимирович Мічурін (1855 - 07.06.1935), селекціонер.
Мічурін з раннього дитинства проводив дні в саду: "Я, як пам'ятаю себе, завжди і цілком був поглинений тільки одним прагненням до занять вирощувати ті або інші рослини, і настільки сильно було це захоплення, що я майже навіть не помічав багатьох інших деталей життя".
Мічурін стверджував: "Ми не можемо чекати милостей від природи. Узяти їх у неї - наше завдання". Цю думку Мічурін висловив, міркуючи про селекцію, прагнучи допомогти природі прискорити природний відбір. Діяльність Мічуріна схвалив Н.І. Вавілов. Згодом досягнення Мічуріна використовував в своїх цілях Т.Д. Лисенко, зробивши їх фактом своєї біографії.
За життя Мічуріна вийшли три видання зібрання його творів, він був нагороджений радянськими орденами, ім'я його в 1932 було привласнено місту Козлов. Талановитий експериментатор, почесний член АН СРСР, дійсний член ВАСХНІЛ, Мічурін увійшов до науки як творець понад 300 видів рослин.

Збір матеріалів Збір матеріалів
00:35:25|127.0.0.1|localhost|2020-07-15|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.236.121.68

::