Цей день в історії. 29 квітня

Зображення користувача Irina.

* 1429 - Французи на чолі з Жанною д'Арк перемогли англійців у битві за Орлеан.
У ході Столітньої війни французькі війська, очолювані 17-річною Жанною д'Арк, отримали перемогу над англійцями у битві за Орлеан.
Розбивши зі своїм невеликим загоном ворогів біля західних міських стін, Жанна увійшла в місто, що перебувало в облозі з середини жовтня 1428 року, доставивши повіант і зброю. Організовані нею контрвипади проти англійців дозволили повністю зняти облогу Орлеана на початку травня.

* 1707 - Виникло об'єднане королівство Англії і Шотландії - Велика Британія.
Акт про унію об'єднав шотландський парламент з англійським - шотландці отримали право обирати своїх представників до єдиного парламенту, що засідав у Лондоні. Особиста унія між Шотландією і Англією, що існувала з 1603 року, коли шотландський король Яків VI Стюарт став одночасно і англійським королем (Яковом I), змінилась на повне злиття двох держав.
Об'єднане королівство Англії і Шотландії стало іменуватись Великою Британією. Об'єднання здійснювалось на засадах рівноправості - Шотландія зберігала свою юридичну систему, незалежну пресвітеранську церкву і отримала вільний доступ на ринки імперії.

*2011 - принц Вільям Уельский одружився з Кейт Міддлтон. у Вестмінстерському абатстві. Після одружені вони отримали титули герцога та герцогині Кембріджських.

* 1854 - Народився (Жюль) Анрі Пуанкаре (1854 - 17.07.1912), французький математик, фізик, філософ.
Радянська влада його не любила. Вождь світового пролетаріату Ленін назвав його "типовим буржуазним ідеалістом".
У спеціальних роботах ім'я Пуанкаре, проте, згадувалося частенько. На жаль, без висновків і формул "буржуазного ідеаліста" неможливо було обійтися ні в математиці, ні в багатьох областях фізики і астрономії...
У 1905 році одночасно і незалежно від Ейнштейна Пуанкаре випустив монографію "Динаміка електрона", де містилися основні положення спеціальної теорії ймовірності.

* 1899 - Народився Дюк Еллінгтон (Едуард Кеннеді Еллінгтон) (1899 - 24.05.1974), американський джазовий музикант, піаніст, композитор.
Коли Дюку виповнилося сім років, мати вирішила навчати його музиці - так було прийнято в пристойних домах. Але серйозно фортепіано хлопець захопився лише років в 15 - йому захотілося виступати на танцях, щоб подобатися дівчатам. Одна з таких дівчат стала його дружиною, коли Дюку ледве виповнилося 19 років. А поки Дюк, заворожений розповідями про Нью-Йорк, де музикантам джазу в респектабельних ресторанах і танцзалах Гарлема платять скажені гроші, зібрав свій невеликий оркестр і рушив з ним завойовувати досвідчену нью-йоркську публіку...

* 1918 - Призначення Павла Скоропадського гетьманом України.
Через день після блокування роботи Центральної Ради, на Хліборобському конгресі, що відбувся у Києві за участю 8 тисяч делегатів, гетьманом України був обраний генерал Павло Скоропадський.
Через два дні він видав "Грамоту до всього українського народу", згідно з якою розпускались Мала і Центральна Рада, міністерства і земельні комітети УНР. Більшість партій та військових частин зайняли нейтральну позицію до гетьманців, тому переворот стався практично без пострілів і крові.

* 1930 - Народився Жан Рошфор, французький кіноактор ("Залізна маска", "Анжеліка", "Високий блондин у чорному черевику").
Замість "актор" у Франції дотепер вживають прийняте ще за часів Мольера слово, - комедіант. Назва ця дуже підходить Жану Рошфору, який знявся майже в 150 фільмах і ніколи не забуває про комічну сторону лицедійства, будь то роль романтична або навіть драматична.
У молоді роки Жан Рошфор вважав кіно мистецтвом другорядним. Не відмовлявся від невеликих кіноролей, гонорари за них допомагали дотягнути до кінця місяця. Але театр, ради якого цей провінціал і приїхав до Парижа в кінці сорокових, був для нього над усе...

* 1933 - Вперше з'являються номери на футболках футболістів.
У матчі на Кубок Англії між командами "Евертон" і "Манчестер Сіті", який закінчився з рахунком 3:0, футболісти вперше вийшли на поле з номерами на футболках, причому у гравців "Евертона" номери були з 1-го по 11-й, а у їх суперників з "Манчестеру" - з 12-го по 22-й.

* 1944 - Помер Олексій Силич Новіков-Прибой (24.03.1877 - 1944), російський письменник, учасник революційного руху, автор історичної епопеї "Цусима".
Вчився в церковноприходській школі, із закінченням якої в одинадцять років закінчилася його освіта, оскільки на її продовження не було засобів.
У 22 роки пішов до армії, служив на Балтійському флоті матросом (1899 - 1906), полюбив море. Почав займатися самоосвітою. Протягом двох років відвідував Кронштадтську школу, познайомився з "крамольною" літературою, за що потрапив у в'язницю. Після звільнення був відправлений на війну з Японією, брав участь в Цусимській битві. Потрапив в полон і протягом восьми місяців мав можливість читати книги, про які раніше тільки чув...

* 1945 - Після годинного бою 45-а піхотна дивізія 7-ї армії США звільнила 33 тисячі в'язнів концентраційного табору Дахау.
Дахау - перший концтабір, збудований за 20 кілометрів від Мюнхена всього через 5 тижнів після приходу Гітлера до влади. Першими його в'язнями були 5 тисяч політичних опозиціонерів нацистського режиму, до яких згодом долучили свідків Єгови, циган, гомосексуалістів і кримінальників-рецидивістів. З 1938 року табір став поповнюватись в основному за рахунок євреїв.
Жах, який побачли американці в Дахау, зокрема біля 9 тисяч трупів, завантажених у вагонетки, змусив їх розстріляти взятих у полон охоронців табору (за офіційними даними - 30-х, за неофіційними - близько 300). Лише через основний табір Дахау за роки його існування пройшло 160 тисяч людей (ще 90 тисяч - через 150 менших "підтаборів"), 32 тисячі з яких було вбито або загинуло від голоду, тяжких умов існування і медичних експериментів.

* 1955 - Народилась Лариса Іванівна Удовиченко, російська кіноактриса ("Місце зустрічі змінити не можна", "Дочки-матері", "Зимова вишня").
Народилася в Одесі в сім'ї військового лікаря. У дитинстві вона захоплювалася спортом, серйозно займалася гімнастикою, але тяга до театру виявилася сильнішою - в дев'ятому класі Лариса Удовиченко поступила в народну студію кіноактора при Одеській кіностудії. Саме там її помітив режисер Олександр Павловський і запросив на головну роль школярки Людмили в своєму фільмі "Щасливий Кукушкін". Так відбувся дебют відомої нині кіноактриси...

* 1980 - Помер Альфред (Джозеф) Хічкок (13.08.1899 - 1980), англійський кінорежисер ("Психо", "Птахи", "Вікно позаду", "Піймати злодія", "Моторошний"). Альфред Джозеф Хічкок громадянин США з 1955, майстер напруженого тріллера, він відрізнявся своїми ретельно виписаними мізансценами, що визначають ракурси зйомки і своїми появами у фільмах в ролі статиста. Його "Шантаж" був першим успішним британським звуковим фільмом. "Тридцять дев'ять сходинок" і "Зникнення леді' стали класикою гостросюжетного кіно. У 1940 Хічкок приїхав до Голлівуду, де зняв свої найгучніші фільми.

* 1991 - Тропічний тайфун зі швидкістю близько 230 км/год нагнав шестиметрові хвилі на Бенгальську затоку.
Це викликало на півдні Бангладеш одну з найбільших повеней, у водах якої було повністю знищено урожай і за офіційними даними загинуло 140 тисяч чоловік (за даними незалежних міжнародних організацій - близько 500 тисяч).

* 1996 - Компанія Netscape анонсувала вихід нової версії браузера Navigator 3.0.

* Міжнародний день танцю. В 1982 році день народження відомого танцівника і хореографа Жана Жоржа Новерра (29.04.1727 - 19.10.1810) ЮНЕСКО постановила відмічати як Міжнародний день танцю, мистецтва, що зближує людей.

Збір матеріалів Збір матеріалів
10:15:20|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|3.95.233.107

:
: