Цей день в історії. 30 січня

Зображення користувача Irina.

Коллінз Філ, 60 років від дня народження, англійський барабанщик, вокаліст, піаніст і композитор. Народився 30.01. 1951 року. У 1970 р. за оголошенням у музичному журналі «Мелоді мейкер» влаштувався працювати ударником у групі «Genesis». У 1974 р. групу покинув її засновник Пітер Гебріел і серед безлічі претендентів на нового вокаліста колективом був обраний ударник групи. За наступні двадцять років група стала однією з найпопулярніших у світі. Паралельно з «Genesis» протягом багатьох років працював із джазовим інструментальним проектом «Brand X». На початку 1980-х рр.. вирішив випускати сольні альбоми. Наклад його першого сольного альбому «Face Value» перевершив тиражі альбомів «Genesis». Протягом 1980-х рр.. випустив ряд успішних альбомів і продовжив працювати з «Genesis». На початку 1990-х рр.. вирішив покинути групу, присвятивши себе сольним проектам і зйомкам у кіно. Однак перед відходом з групи записав разом з її учасниками один з кращих альбомів в історії гурту «We Can` t Dance »(1991) і брав участь у великому прощальному турне (1993). Знявся в багатьох фільмах. Один з найвідоміших фільмів з його участю - «Бастер» (1988), стрічка про пограбування поштового поїзда в 1963 р. Був тричі одружений, має чотирьох дітей, один з яких прийомний. Його репертуар не обмежується душевними мелодійними піснями про любов. У своїх піснях (і для власного репертуару, і для «Genesis») піднімає важливі соціальні та моральні теми: військові конфлікти, складні відносини батьків та дітей, життя бездомних та інші гострі проблеми. З часу першого сольного альбому продано більше ста мільйонів копій його записів (без обліку записів у складі «Genesis»). Лауреат кількох премій «Греммі» і однієї премії «Оскар» (за баладу «Yоu` ll Ве In Му Неаrt »з« Тарзана »). За свою благодійну діяльність нагороджений Орденом Королеви Вікторії.


* 1992 - Україна стала членом Ради з безпеки і співробітництва в Європі (РБСЄ).

* 8 до н.е. - У Римі на Марсовому полі відбулось урочисте освячення Алтаря Миру
Рішення про будівництво Алтаря було прийняте римським сенатом у 13 році до н.е. після переможного повернення Августа з Галлії та Іспанії.
Свято проходило під знаком торжества миру, оголошеного імператором Августом на секулярних іграх за вісім років перед тим.

* 1667 - У селі Андрусові під Смоленськом між Росією і Річчю Посполитою встановлено перемир'я на 13,5 років, що завершило російсько-польську війну 1654-67 років.
Росії поверталися Смоленськ і Сіверська земля, а Україна поділялася на дві частини по Дніпру: Лівобережжя залишалося у складі Росії, а Правобережжя, крім Києва, і Білорусь переходили під владу Польщі; Київ з околицями на два роки передавався Росії, а Запорозька Січ мала перебувати під спільною владою обох держав. Тим самим було санкціоновано роз'єднання України. Це спричинило повстання в Правобережжі і під тиском гетьмана Брюховецького майже всі російські війська були вигнані з Правобережної України. На Лівобережжі у жовтні 1667 року Дорошенко, підтримуваний Туреччиною, також домігся від Польщі виведення військ і встановлення українсько-польського кордону по річці Горинь, але не знайшов підтримки ідеї об'єднання України ні в Москві, ні у Варшаві під протекторатом жодної з держав.

* 1964 - В США запущено беспілотний літальний апарат "Ranger 6" з телевізійним обладнанням на борту, який зазнав аварії при посадці на Місяць.

* 1982 - Помер Віктор Михайлович Глушков (24.07.1923 - 1982), найяскравіша зірка вітчизняної кібернетики, академик-математик.
Ім'я академіка Віктора Михайловича Глушкова пов'язане з кібернетикою, обчислювальною технікою, математикою. Не дивлячись на різноманітність наукових напрямів, що цікавили Глушкова, всі вони відносилися до однієї глобальної проблеми комп'ютеризації і інформатизації суспільства. У плані цієї найважливішої проблеми він був, поза сумнівом, найяскравішою фігурою 60-70-х років в колишньому Радянському Союзі.
...Через рік після закінчення докторантури МДУ і переїзду до Києва Віктор Глушков купив моторний човен. Щоб їздити кожної неділі на рибалку. Всі свої 24 відпустки за роки роботи в Києві - з 1958-го по 1981-го - відомий учений провів на Дніпрі. Власне, і в лікарню академіка Глушкова забрали з рибалки...
Одного разу колега Глушкова Лев Калужнін розповідав йому:
- Йду Парижем і на розі такої-то і такої-то вулиць зустрічаю Куроша (відомий радянський математик). Ми з ним потеревенили, обмінялися адресами...
Віктор Михайлович помітив:
- Названі вулиці в Парижі не перетинаються.
- А ви там були? - здивувався Калужнін.
- Ні, але я читав Дюма!..

* 1969 - The Beatles, напевно найпопулярніша і найвпливовіша музична група всіх часів, востаннє виступила у своєму повному складі
Ліверпульська четвірка дала імпровізований концерт на даху своєї звукозаписуючої студії в Лондоні, який був припинений втручанням поліції.
У квітні 1970 року Пол Маккартні офіційно оголосив про розпад групи.

* 1649 - За рішенням англійського парламенту у Лондоні страчено короля Англії 48-річного Карла І.
Карла І було звинувачено в державній зраді.
Це стало можливим після отримання армією Олівера Кромвеля ряду перемог в 1644, 1645 і 1648 роках над армією прихильників короля і вигнання в грудні 1648 року з парламенту монархічно настроєних депутатів.
За рішенням суду, що почався 1 січня 1649 року, Карл I був публічно обезглавлений, і через декілька тижнів у Англії була проголошена республіка.

* 1882 - Народився Франклін Делано Рузвельт (1882 - 12.04.1945), 32-й президент США.
Адміністрації Рузвельта вдалось вивести країну з економічної кризи, подолати Велику депресію, перейти від політики "ізоляціонізму" до активної участі США в справах Європи та інших регіонів світу. Після вступу США у 2-у Світову війну Рузвельт відіграв велику роль в створенні і зміцненні антигітлерівської коаліції. Завдяки своєму авторитету Франклін Рузвельт всупереч 22-й поправці до конституції США чотири рази обирався на пост президента.
...Франклін Делано Рузвельт є найвидатнішим, могутнішим і результативнішим політиком США в XX столітті. Він був президентом військового часу. Найважча економічна криза з початку промислової революції і до сьогоднішніх днів, найкрупніша війна світової історії дали йому подвійний шанс для історичної величі...

* 1923 - Народився Леонід Іович Гайдай (1923 - 19.11.1993), кінорежисер.
Гайдай був дуже хороброю людиною, і, можливо, з цієї причини, його не чіпали ні злі собаки, ні дикі звіри, відчуваючи в ньому сміливість і спокій.
Після закінчення зйомок «Діамантової руки» вся група відправилася в ресторан «Ведмедячий кут». Там, прямо в залі, в кутку стояла велика клітка, в якій заради екзотики і залучення відвідувачів утримувався величезний бурий ведмідь. Леонід Гайдай узяв на кухні буханець хліба, відкрив залізні двері і увійшов до клітки. Ведмідь страшно заревів від такого нахабства, встав на задні лапи і пішов на Гайдая. Всі обімліли від жаху. Гайдай же спокійно розламав буханець і сунув звіру в пащу: «На, ведмедик, жери!»
Той, як ні дивно, з'їв хліб і потягнувся за другою половиною. Згодувавши йому буханець, Гайдай пошарпав звіра по загривку і благополучно вибрався з клітки.

* 1934 - Радянські авіатори П.Ф.Федосеєнко, І.Д.Усискін і А.Б.Васенко на стратостаті "Осоавиахим-1" встановили рекорд - досягли рекордної висоти підняття 22 тисячі метрів.
При спуску стратостат зазнав катастрофи і всі учасники підйому загинули.

* 1936 - Адольф Гітлер видав наказ, яким забороняв німецьким громадянам приймати Нобелівську премію і засновував Німецьку національну премію в галузі мистецтва і науки.

* 1945 - Радянська субмарина потопила німецький лайнер "Вільгельм Гістлофф".
У бухті міста Данциг (Гданськ) за присутності кораблів супроводу радянський підводний човен під командуванням капітана Олександра Марінеско потопив найбільший німецький лайнер "Вільгельм Гістлофф", на борту якого знаходилось більше 5 тисячів солдатів і офіцерів.
У Німеччині було оголошено триденний траур, командир німецького конвою розстріляний, а Марінеско оголошений особистим ворогом Гітлера.

* 1948 - У швейціарському місті Сент-Моріці розпочалися - перші після 1936 року - V зимові Олімпійські ігри.>>

* 1951 - Помер Фердинанд Порше (03.09.1875 - 1951), австрійський автоконструктор.
У 1916 році він став директором австрійського відділяння компанії "Даймлер", а в 1923 перебрався до Штутгарту. Через вісім років Порше заснував власну компанію з виробництва спортивних і гоночних автомобілів. Пізніше разом з сином Фердинандом, якого всі звали Феррі, опинився на чолі проекту Гітлера зі створення "народного автомобіля" - "Фольксвагена". У роки війни Порше були зайняті військовими проектами, зокрема вони створили танк "Тигр". Після війни старший Порше за вироком французького суду був осуджений на декілька років ув'язнення, а на початку 50-х років з'явилися перші знамениті спортивні автомобілі "Порше".

 

 

Збір матеріалів Збір матеріалів
16:45:24|127.0.0.1|localhost|2020-07-03|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|35.168.111.204

::