Цей день в історії. 4 січня

Зображення користувача Irina.

* 1643 - Народився сер Ісаак Ньютон (1643 - 31.03.1727), математик і астроном.
Наукова творчість Ньютона зіграла виключно важливу роль в історії розвитку фізики. За словами А.Ейнштейна, "Ньютон був першим, хто спробував сформулювати елементарні закони, які визначають часовий хід широкого класу процесів в природі з високим ступенем повноти і точності"
і "... зробив своїми працями глибокий і сильний вплив на весь світогляд в цілому".
На його честь названа одиниця сили в Міжнародній системі одиниць - ньютон.
Кажуть, Ньютон дуже не любив, коли йому доводилося відриватися від своїх занять. Щоб його кішка могла входити і виходити з кабінету, не відриваючи його від столу, він зробив в дверях для неї спеціальний отвір. Коли ж у кішки з'явилися кошенята, то він додатково зробив в дверях по отвору для кожного кошеняти.

* 1785 - Народився Якоб Карл Грімм (1785 - 20.09.1863), німецький філолог, казкар, старший з братів.
Брати народилися в містечку Ганау в сім'ї юриста. Вільгельм закінчив університет Марбурга. Під впливом Клеменса Брентано і Йоахима фон Арніма, які опублікували збірки народних балад, разом з братом Якобом захопився фольклором і почав збирати казки. У 1812 році брати Грімм опубліковалі перший том своїх знаменитих "Дитячих і сімейних казок", три роки опісля з'явився другий том; до цих двох томів увійшло 200 народних казок і 10 так званих "дитячих легенд".
Через два роки після публікації "Казок" брати Грімм випустили збірку "Німецькі перекази" в двох томах. У 1819 році обидва брати за свої вчені заслуги були удостоєні ступенів доктора в університеті Марбурга. Роботи Вільгельма пов'язані головним чином з ретельним збиранням, перекладом і виданням багаточисельних старих текстів.

* 1863 - Джеймс Плімтон з Нью-Йорка запатентував роликові ковзани на чотирьох коліщатах.

* 1885 - В штаті Айова доктором Уільямом Грантом проведено першу в світі успішну операцію по видаленню апендикса.

* 1954 - Всього за 4 долари водій вантажівки на ім'я Елвіс Аарон Преслі записав на провінційній студії міста Мемфіс пісні "Casual Love" і "I'll Never Stand in Your Way".
Любительська платівка, котру Елвіс планував подарувати матері на день народження, змінила його біографію - уже в серпні Преслі записувався на професійній студії, а друга половина 50-х і початок 60-х років в історії рок-н-ролу і молодіжної культури стали невід'ємно повязані з іменем Елвіса Преслі.

* 1958 - Після 92 днів перебування у космосі, увійшов у атмосферу Землі і згорів радянський "Спутник 1", перший зроблений людиною об'єкт, що вийшов на навколоземну орбіту.
80-кілограмовий супутник рухався зі швидкістю майже 3 тисяч км/год і робив один оберт за 95 хвилин, постійно передаючи на Землю радіосигнали.

* 1980 - Президент США Джиммі Картер оголосив про бойкот його країною Олімпійських ігор у Москві, викликаний інтервенцією радянських військ в Афганістан.

Збір матеріалів Збір матеріалів
03:41:13|127.0.0.1|localhost|2020-07-07|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.81.28.10

::