День рідної мови у школі

Зображення користувача Irina.

Лінгвістичні брейн-ринги

Мова − духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

«Рідна мова дорога кожному з нас, − сказав Генеральний директор ЮНЕСКО, пан Коіхіро Мацуура. − Рідною мовою ми вимовляємо наші перші слова і найкраще висловлюємо наші думки. Вона є базою, на якій усі люди розвивають свою особистість з моменту свого першого вдиху, і вона є тим, що підтримує нас протягом усього життя…».

21 лютого як Міжнародний День рідної мови ввійшло до календарів усього світу в 1999 році. В Україні це свято почало писати свою історію з 2002 року, хоча проблема української мови на українських землях існує вже кілька століть. Сотні років поневолення зробили свою чорну справу: нинішнім поколінням ще довго доведеться відроджувати велич і багатство рідної мови.

Саме з нагоди цього свята 20 лютого 2017 р. учні 7-Б та 7-В класів узяли участь в інтелектуальній грі «Лінгвістичний брейн-ринг» і показали свої знання з української мови.

Семикласники пригадали історію Дня рідної мови, змагаючись, відгадували та самостійно складали загадки, розпізнавали овочі за їхніми «біографіями», шукали «заховані» в картинках фразеологізми й пояснювали їхнє значення, складали буриме, редагували речення, створили колективну слайд-презентацію «Рідна мова, рідне слово…» (підбірка афоризмів).

21 лютого 2017 р. учні 5-Г класу теж «вийшли» на «майданчик для розумових змагань» та продемонстрували свої знання з «Фонетики».

Хочеться, щоб звучало українське слово щодня й повсякчас, а не лише в день рідної мови… Адже рідна мова – це мова дитинства, це мова матері.

Єсюк Л. В., вчитель української мови та літератури

Збір матеріалів Збір матеріалів
10:34:37|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|54.224.52.210

:
: