Акція «Всеукраїнський диктант національної єдності»

Зображення користувача Irina.

       11 листопада 2013 року, на Українському радіо о 13.30 годині відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності, який передбачає пропагування грамотності, підтримку та розвиток державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури дітей та юнацтва, розвиток ціннісних орієнтацій та естетичних потреб учнів.

     Ця унікальна акція, започаткована Національною радіокомпанією України ще в 2000 році, триває вже 13 років. Учні нашої школи теж мали можливість узяти участь  у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову.

   Цьогорічний диктант під назвою «Піонер на ниві електроніки» розповів про Бориса Грабовського – українського фізика, сина видатного поета-демократа Павла Арсенійовича Грабовського, творця електронної системи передачі на відстань рухомого зображення.

    До речі, нашого видатного земляка пам'ятає узбецький народ. У 1965 р. Б. Грабовському було присвоєно звання заслуженого винахідника узбекистану. А 1977 р. В Ташкенті засновано Музей електронного телебачення імені Бориса Грабовського. Є музей імені Бориса Грабовського і в Тюменському індустріальному інституті, а також у селі Пушкарному (тепер Грабовському) на Сумщині.

Людмила Єсюк, учитель української мови та літератури

Збір матеріалів Збір матеріалів
21:59:26|127.0.0.1|localhost|2024-04-21|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.234.244.181

:
: