Творча лабораторія вчителя обслуговуючої праці Чумак Т.В.

Зображення користувача Irina.

Творча лабораторія вчителя обслуговуючої праці Чумак Тамари Василівни представляє для практичного користування вчителів Методичні матеріали до викладання варіативного модуля "Технологія плетіння з лози" (7-9 класи) та  Методичні матеріали до викладання варіативного модуля "Технологія конструювання та моделювання жіночого одягу" (10-11 клас).  

      Варіативний модуль,  розроблений для учнів 7 – 9 класів передбачає ознайомлення із лозоплетінням – одним із видів декоративно – вжиткового мистецтва. Оригінальність природного матеріалу дає можливість втілювати найрізноманітніші задуми і конструктивні рішення. Саме тому лозоплетіння доречно вивчати в школі .       Крім об’ємного лозоплетіння , можна вивчати способи декорування виробів аплікацією із лози. В процесі вивчення варіативного модуля учні ознайомлюються з найдавнішими осередками розвитку лозоплетіння,  з досвідом і секретами майстрів цього ремесла , формуються практичні навички творчої діяльності на основі розуміння нерозривного зв’язку образу і форми, уявлення художньої виразності, художньо -  трудова компетентність, здатність використовувати набутий досвід у самостійній роботі. Розвивається в учнів просторове уявлення , спостережливість, зорова пам’ять, образне мислення та уява, художній смак та творчі здібності. Виховується естетичне ставлення до творчої праці і народного мистецтва. Формується вміння і навички роботи з природнім матеріалом. Відбувається духовне виховання особистості, розвивається емоційна чутливість і активна життєва позиція школяра.

          Конструювання виробу – це будова його конструкції у вигляді креслення з вказанням розмірів і методів виготовлення.Застосовують в основному дві системи констороювання: муляжну – для рішення складних конструктивних форм і окремих елементів моделей і розрахунково-графічну в різних варіантах.Розрахунково-графічна система представлена рядом варіантів і характеризується тим, що по заданій моделі на основі вимірів фігури і відповідних припусків будують креслення виробів. При цьому можуть використовуватись різні способи побудови креслень.В залежності від конструкції вироби розділяють на плечеві і поясні. Силует їх може бути прилягаючим, напівприлягаючим, прямим. трапецевидним і вільним. В залежності від покрою розрізняють вироби з вшивним рукавом, а також з рукавом реглан, суцільнокроєним (кімоно) і сорочечного покрою.

                      Вчитель обслуговуючої праці ЧУМАК Тамара Василівна предсталяє у повному обсяці (у вкладеннях) методичні матеріали до викладання вищезазначених варіативних модулів, які стануть у нагоді як молодим вчителям так і досвідченим колегам.

Кирдей І.Д., заступник директора школи з НВР.

На фото: зразки готових виробів та щасливі учениці разом зі своїм вчителем Чумак Т.В.

 

 

ДолученняРозмір
lozopletinnya.doc (110)638.5 КБ
Збір матеріалів Збір матеріалів
05:24:43|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|3.93.173.205

:
: