Наукові дослідження. Мотиваційно - навчальний практикум

Зображення користувача Irina.

"Математика - наука молодих. Інакше й бути не може.

Заняття математикою - це така гімнастика розуму,

для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості."

Норберт Віннер

       23 жовтня 2019 року учні 10-х класів Катерина Дащенко, Анна Журавльова та Олександр Повзун - члени наукових секцій точних наук МАН, відвідали мотиваційно-навчальний практикум "Наукові дослідження. Методологія теоретичних та практичних досліджень з математики, фізики та астрономії", який проходив на базі фізико-математичного факультету Національного Технічного Університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського".

       День 23 жовтня 2019 року для юних МАНівців Київщини – фізиків і математиків – був наповненим позитивом, неймовірно цікавим спілкуванням і новими відкриттями. Саме цього дня на базі НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» під час мотиваційно-навчального практикуму з ними спілкувалися провідні науковці фізико-математичного факультету. Емоційний, живий діалог, інтерактив, розв`язування математичних задач – в ошатній залі Вченої ради університету не було байдужих. На завершення зустрічі всі її учасники, здається, були переконані, що математика і фізика – найцікавіші, найзагадковіші і найпотрібніші соціуму науки. Емоційно насиченим був і процес ознайомлення з навчальними та науково-дослідними лабораторіями фізико-математичного факультету. Зокрема, у лабораторії тунельної мікроскопії дітям продемонстрували єдиний в Україні тунельний мікроскоп. У лабораторії кріогенної техніки МАНівці не тільки дізналися про потенціал кріотехнологій, а й скуштували морозиво, заморожене за допомогою рідкого азоту.
Незабутній день, яскраві враження!

      Перед учасниками конференції виступили викладачі фізико-математичного факультету, методисти Київського обласного КПНЗ "МАН учнівської молоді", керівники наукових робіт та лабораторій університету. Були підняті питання щодо реалізації STEM-освіти у проектах юних дослідників, висвітленого питання  алгоритму роботи над учнівським дослідженням. Для поціновувачів фізики було проведено екскурсії до лабораторії тунельної мікроскопії, лабораторії механіки та молекулярної фізики та лабораторії кріогенної техніки. Юні математики змагались у розвязуванні задач із теорії чисел. Приємно, що учениця 10-А класу Анна Журавльова за вдале розвязання задачі виграла заохочувальний приз - тематичну чашку.

     Парк Національного Технічного Університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" вражає кількістю памятників, затишними алеями, англійськими газонами, величними корпусами університету. Він дарує натхнення і затишок не одному поколінню видатних випускників університету. Гордість переймає кожного, хто бачить історичні постаті, увічнені в камені. Серед них Михайло Кравчук, Архип Люлька, Сергій Корольов, Ігор Сікорський та багато інших, чиї імена знає весь світ.
      Для підвищення мотивації до здобуття міцних знань з основ наук такі мандрівки дуже важливі для учнів школи ІІІ ступеня. Адже дають відповіді на питання, які неодмінно виникають, коли обираєш майбутню професію і свій шлях у життя.
Ірина Кирдей, заступник директора з НВР
Збір матеріалів Збір матеріалів
10:54:26|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|3.137.181.194

:
: