Канікули по-закарпатськи

Зображення користувача Irina.

Канікули по-закарпатськи 

Прекрасного тихого вечора 30 травня 2016 року 35 сміливців БСПМШ № 16: 33 учні 9-А,В,Г класів та керівники - Черненко Ольга Юріївна і Яценко Олена Анатоліївна вирушили в мандрівку…  Проводжаючих на залізничному вокзалі було рази в 3(!) більше, ніж від’їжджаючих, як завжди. Всі були приємно схвильовані: батьки та родичі турбувалися, діти з нетерпінням чекали від’їзду, керівники перевіряли явку.

І ось, нарешті, почалось…

З Білої Церкви до Львова та з Івано-Франківська до Києва – дві «несамовиті» ночі в поїзді. Супроводжували нас автобусом (зі Львова до Франківська) екскурсовод пані Ірина та водій пан Степан. Проживали (2 ночі) в садибах сільського туризму біля міста Берегове, відоме термальними джерелами.

Отже, почали зі Львова, а закінчили… в Івано-Франківську. 

Цікаві моменти подорожі

День перший.

Палац Шенборнів (санаторій «Карпати»).

Серед карпатських живописних гір розташувався один з  найгарніших і найромантичніших палаців України - мисливський палац графів Шенборнів (1890р.).  Палацово-парковий комплекс Шенборнів - серед найцікавіших визначних пам'яток Закарпатської області. Він зачаровує своєю вишуканістю, гармонією архітектурних форм і стилів. До того ж він відмінно зберігся як зовні, так і всередині, причому практично у своєму первісному вигляді.  Розташований у 5 км від селища Чинадійово, в урочищі Берегвар (село Карпати), в 10 км від Сваляви і в 16 км від Мукачева. За кілометр від нього протікає річка Латориця. Палац оточений гарним парком  з багатьма екзотичними рослинами та дивиться на нас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати. На його території успішно працює санаторій «Карпати».

Мукачеве.

Головну туристичну атракцію міста, замок Паланок (XIV ст.), видно вже за кілька кілометрів до Мукачева. За фундамент-постамент йому править 68-метровий згаслий вулкан. Місто десь там, внизу, а форпост відкритий всім поглядам і вітрам, і лише за спиною, на півночі, піднімаються вулканічні Карпати. Він чимало бачив на своєму віку а нині вдивляється в Європу і власне минуле довжиною майже в тисячоліття. Паланок — непереможний і фотогенічний релікт Середньовіччя.

Берегове.

На території комплексу «Жайворонок» розміщений єдиний в Україні унікальний критий басейн з термальною водою, що має лікувальні властивості. Весь секрет у тому, що вода йде прямо зі свердловини глибиною 1150 м. Тобто, не піддається технічній або хімічній обробці. Середня температура води в басейні – близько 320С. Гідромасаж, 2 водопади, які ніжно зроблять масаж на спину, все це оформлено в стилі давньоримських купалень. Гаряча термальна вода в басейні буквально на очах загоює дрібні рани на тілі. До того ж, вона просто незамінна для лікування багатьох недугів: захворювання органів дихання, захворювання серцево-судинної системи. Ця вода відкриває пори шкіри і після купання шкіра стає ніжною, наче в немовляти.

День другий.

Страусина ферма, Павшино (поблизу Мукачева).

Страусів у Мукачеве не привозили з Африки, вони народилися вже в Україні, одні на Тернопільщині, інші – на фермі в Хусті. Морозів не бояться, хоча вологу погоду все ж краще пересиджують у вольєрах. Найвідомішим птахом мукачівської страусиної родини є Гришко – перший самець, який зібрав довкола себе гарем самичок і став татом для інших трьох страусів-«хлопчиків». Страуси більші, ніж два метри зросту, понад сто кілограмів ваги. Самиці радують господарів яйцями – раз-двічі на тиждень. А вже висиджує їх – самець. Оскільки він має досить норовливий характер, забрати яйця господарю та працівникам ферми – вельми не легко. Доводиться Гришка відволікати їжею, доки хтось інший намагається, як злодій, вкрасти яйця! А робити це треба вкрай обережно, бо страуси дуже погано переносять стрес! Якщо все проходить вдало, яйця розміщують в інкубаторі, або вживають у їжу. Одне страусине яйце – як 30 звичних для нас курячих.

Корчма-музей «Деца у нотаря».

Літературний переклад назви - «100 грамів у нотаріуса». «Деца» - в перекладі з місцевого діалекту означає «маленька чарка, стопка», «у нотаря» - «у нотаріуса», тому що будівля, в якому розташовується унікальний ресторанчик, раніше належала нотаріусу. Це незвичайний етноресторан в Ужгороді, який став місцевою пам'яткою. Туристи не втрачають можливості відвідати це місце не тільки для того, щоб скуштувати страви закарпатської кухні, але й вдосталь насолодитися атмосферою живого гумору та сатири, що надає закладу особливий колорит. Така собі міні-Одеса по-закарпатськи.  Гарний настрій та нові враження забезпечені!

Ужгород.

Перша згадка про це вічно прикордонне місто на річці Уж датується 872 роком, воно зачаровує своїм шармом і колоритом. Історична вулиця міста – Корзо, найвідоміший храм  Кафедральний Хрестовоздвиженський собор (1841 р.), римо-католицький костел св. Георгія (1775 р.).

Невицький замок, с. Кам’яниця

Посеред лісу над долиною річки височіють руїни славного колись на все Закарпаття Невицького замку (XIV ст.), який служив тоді укриттям для жінок і дівчат, він ще досі вражає своєю величчю і розмірами. Напівзруйнований замок не може вразити пишністю. Проте старовинні стіни здатні оповісти не одну цікаву історію тим, хто вміє слухати.

День третій (був дощ, злива, знову дощ…).

Ділове.

До центру Європи не ходять пасажирські експреси, не летять повітряні лайнери, тому що знаходиться він не на дзвінкому перехресті континенту, а в самому серці Карпат, і потрапити сюди можливо тільки однією звивистою гірською дорогою автотраси Рахів-Ужгород. Дорога звивається ущелиною над Тисою. Той, хто проїжджає по ній уперше, обов'язково зупиниться біля знаку. Неможливо також байдуже проїхати повз, адже не так часто приходиться бувати у самому центрі материка. Геодезичний знак Центр Європи був встановлений у селі Ділове Рахівського району Закарпаття (Україна) в 1887 році. Він є двометровим геодезичним знаком, який виготовлено з високоякісного бетону і має форму зрізаної чотиригранної піраміди. На прямокутному постаменті висічене наступне: "Постійне точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним апаратом, виготовленим в Австрії та Угорщині, зі шкалою меридіанів і паралелей, встановлений тут Центр Європи 1887. Координати географічного центру Європи: 47° 56'3" північної широти і 24° 11'30" східної довготи».

Буковель.

Гірськолижний курорт № 1 в Україні, де можна здійснити підйом канатно-крісельною дорогою на вершину гори Буковель (1115 м),  з якої відкривається панорама вершини Ґорґан – г. Сивуля (1836 м), і Чорногірського хребта.

Перевернута хата у Карпатах.

Цей перевернутий будинок став першим таким архітектурним дивом в Україні. Знаходиться він у селі Поляниця, що в Івано-Франківській області. Знайти чудо-дім не складно, адже його побудували біля самої дороги на шляху до гірськолижного курорту Буковель. До речі, на будівництво житла пішло всього півтора місяці. Але на відміну від інших перевернутих будинків, у цього варіанту перевернутий тільки каркас. Внутрішні інтер'єри вирішили зробити традиційними. Все-таки будинок, у першу чергу, повинен був стати придатним для проживання, а не для того, щоб привертати увагу туристів.

Яремче.

Яремче — низькогірний курорт, розташований в надзвичайно мальовничій улоговині між горами на березі Пруту. Через місто пролягає дорога до найвищої вершини Українських Карпат — Говерли.

Івано-Франківськ.

Київ.

Біла Церква 3 червня 2016. Дуже цікава та насичена була мандрівка. більше фото тут 

Черненко Ольга Юріївна, Яценко Олена Анатоліївна, класні керівники 9-А, Г класів

Збір матеріалів Збір матеріалів
03:59:59|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:80.0) Gecko/20100101 Firefox/80.0|185.40.4.92

:
: