Будьте вкрай обережні на воді!

Зображення користувача Irina.

      Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється у спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Як уникнути трагедії на воді

Не купайтеся у незнайомих місцях; уникайте водойм зі швидкою течією; не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на «дикому пляжі» чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід заходити поволі, обережно обстежуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби, особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана; до плавок та купальників потрібно прикріплювати шпильку: якщо судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; не запливайте далеко: переохолодження – головна причина трагічних випадків; не купайтесь у нетверезому стані.

На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони часто зустрічаються біля піщаної коси, під берегом.

Зважайте на хвилі, вони можуть перевернути людину ще при вході у воду. Не плавайте проти хвилі. Не пірнайте з водорізів – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку, тому уникайте пірнання на мілководді або в незнайомих місцях.

Правила плавання на човнах

Якщо човен перекинувся, він ще певний час триматиметься на воді, отже – не панікуйте і до прибуття рятувальників тримайтеся за нього або, штовхаючи його, пливіть до берега. Той, хто добре плаває, повинен надати допомогу тому, хто плавати не вміє. Рятувати потопельників потрібно по одному.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Доросла людина повинна керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Основною причиною загибелі людей на водоймах є страх. У більшості випадків тонуть ті, хто вміє плавати, але з самовпевненістю запливає далеко від берега. Там людина може потрапити у потік холодної води, внаслідок чого починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших Дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!

Автор:  Віктор Денисюк, начальник рятувальної станції м. Фастова  Джерело: http://news.blitz.com.ua/newsgazet/index.php?ELEMENT_ID=6413

Збір матеріалів Збір матеріалів
05:05:43|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|3.85.63.190

:
: