Історія українських волонтерів

Зображення користувача Irina.

    Волонтерство за роки російської агресії стало унікальним соціальним явищем, не баченим до цього у світі. Найбільші волонтерські організації країни утворились стихійно, поєднавши незнайомих людей, що за покликом душі і власного сумління вирішили зробити все, що в їх силах для збереження держави Україна.

     «Ніхто не знав, що забіг виявиться таким довгим. Ніхто не рвався в герої чи рятівники країни. Ніхто не збирався брати на себе непосильну ношу. Ніхто не виявився готовий до того, що життя зміниться назавжди. Без всяких перспектив повернутися в звичний комфорт.

     Сильних людей мало. Настільки мало, що вони майже всі знають один одного по іменах. Ну в крайньому випадку - знайомі через знайомих. Це навіть не 10 відсотків. Це менше. Тому тим, хто спостерігає ззовні, важко зрозуміти що і як з ними відбувається», - пише відомий волонтер Леся Литвинова, аналізуючи свій внутрішній стан на третьому році війни.

     Побачити і дослідити це явище, а потім показати широкому загалу у всьому світі вирішив відомий латвійський режисер Яніс Вінгріс. Він зняв документальне кіно «Історія українських волонтерів». Сюжет картини будується навколо діяльності волонтерів із «Народного тилу» і «Повернись живим» Родіона Григоряна і Івана Бордуна, які залучають кошти патріотів України як в межах держави так і за кордоном для покупки коштовних приладів нічного бачення, тепловізорів, дальномірів для бійців, що тримають оборону безпосередньо на лінії фронту. Вони привозять бійцям дорогу оптику, яку не взмозі придбати за власні кошти ні самі бійці ні держава, вчать користуватись цими дорогими приладами, пояснюють, що будуть її ремонтувати в разі потреби.

     Розповідь волонтерів оголяє всі проблеми, які породила війна. Діти багато читали, чули і бачили про війну за ці роки. У фільмі Яніса Вінгріса вони мають можливість подивитися особисто на зруйновані і залиті кров'ю міста і села.

     Особливо вразили дітей і вчителів кадри зруйнованої школи. Табличка біля дверей «Кабінет фізики», а за дверима – провалля. Наступний кадр – шкільна бібліотека. І обгорілі підручники. Майже такі ж, як у портфелях у юних глядачів. Це вражає. Це примушує замислитись і оцінити мир, комфорт, гарну школу, до якої є змога ходити тут, у рідному місті, за спокій якого заплачена неймовірна ціна.

Перегляд фільму 12 жовтня 2016 року був приурочений до Дня Українського козацтва і став можливим завдяки постійному гостю нашої школи, координатору «Білоцерківської волонтерської групи» Юрію Володимировичу МОСКАЛЕНКУ. Завдяки Юрію Володимировичу учні нашої школи стали першими в Україні, хто побачив фільм Яніса Вінгріса.

     Учні, вчителі та адміністрація школи щиро вдячна Юрію Володимировичу за можливість побачити щоденну героїчну звитягу захисників України на лінії фронту та подякувати Юрію Володимировичу і в його особі всім українським волонтерам за самовіддану місію.

Слава Україні!   

Ірина Кирдей, заступник директора з НВР

Збір матеріалів Збір матеріалів
03:58:52|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:80.0) Gecko/20100101 Firefox/80.0|45.84.107.198

:
: