Йога для початківців - поради

Зображення користувача Irina.


Заняття йогою
– модний напрям у рамках духовного і фізичного вдосконалення. Йогою займаються діти і вагітні, спокійні домогосподарки, і активні бізнесс-леді.

Але ті, хто сприймають йогу усього лише як частину фітнес програми сучасних клубів, сильно помиляються.

Йога прийшла до нас з Індії як сукупність різних практик (у йоги декілька напрямів, найвідоміші з яких – раджа, хатха, карма, бхакти, джнана), націлених на досягнення людиною психічної, духовної і фізичної гармонії.Тому, якщо ви хочете займатися йогою, головна проблема не в тому, який вибрати килимок, а в тому, щоб вирішити, навіщо вам це треба.

Адже по суті, йога – це ціла філософія, яка впливає на ваші думки і бажання, на ваші стосунки з людьми і на наповнення вашого столу їжею.

Йога припускає аскетизм, очищення, контроль над своїми почуттями і, нарешті, заспокоєння. Вона тісно пов’язана з філософією і релігією, супроводжується медитаціями.

Інтерес до йоги на заході виник у кінці ХIХ століття, з новою силою спалахнув в середині минулого століття і після цього вже практично не пропадав.

Найбільш популярний напрям

Найбільш популярний напрям – це спортивна йога, комплекс вправ усередині якої побудований на різних видах асан.

Асана, з точки зору індійської філософії, це зручне і нерухоме положення тіла. Але ті, хто тільки починають займатися йогою навряд чи зможуть з цим погодитися. Адже для правильного виконання асан потрібна хороша фізична підготовка, спритність і гнучкість.

При цьому в ідеалі вхід і знаходження в асані повинно відбуватися без зусиль, а дихання – вирівнятися настільки, щоб не було помітно різниці між вдихуваним повітрям, що видихається.

Для того, щоб увійти (і вийти) до асану треба вчинити строго певний набір рухів тіла.

Адепти йоги вважають, що під час перебування в асані в нашому організмі відбувається перерозподіл джерел напруги, і воно наповнюється енергією.

 

Усі асани діляться на різні групи залежно від критерію. Виходячи із завдань асани бувають медитативні і терапевтичні. З точки зору дії на організм виділяють асани силові, що скручують, розтягують, перевернуті, здавлюючі і комбіновані, по виконанню – сидячі, лежачі, перевернуті, скручені, нахилені, урівноважуючі.

В популярній хатхе-йоге всього одинадцять асан для зміцнення м’язів і чотири асани для медитації.

Заняття йогою проходить у рамках програми фітнес-клубів, а можна зупинити свій вибір на окремій школі йоги, але там, швидше за все, окрім спортивного акценту, буде зроблений упор і на духовну спрямованість вчення.
Для тих, хто тільки починає тренуватися, інструктор підбирає спеціальні нескладні вправи, які покликані м’яко ввести вас в йогу.

Зверніть увагу, що асани виконуються на голодний шлунок. Після того, як ви щільно поїли повинно пройти чотири години, якщо легко – те годину-півтора.

Якщо ви вже навчилися правильно виконувати деякі асани під керівництвом тренера, то можна практикуватися і удома. Для заняття йогою, окрім одягу, який не повинен утрудняти ваших рухів, вам знадобитися спеціальний килимок, який можна купити в спортивному магазині або замовити по інтернету.

Заняття йогою вдома

Якщо ви займаєтеся йогою вдома, треба враховувати наступні чинники:
- не варто займатися йогою перед сном, тому що асани наповнюють нас енергією і збуджують організм;
- якщо немає можливості виконувати асани на свіжому повітрі, то приміщення треба добре провітрити;
- включіть спокійну приємну для вас музику;
- відмовтеся від своїх думок, проблем і турбот.

Серйозне зайняття йогою вимагає від нас і зміни в раціоні харчування.

Прихильники йоги, як ніхто, наполягають на простій істині: ми – це те, що ми їмо. Вони упевнені, що кожен продукт має своє біополе, і здатний ділитися цією енергетикою з нами, тому їжа впливає не лише на наш фізичний, але і на емоційний стан.

Роздільне живлення, сироїдіння, очищення, голодування – усі ці практики активно використовуються у рамках йоги.
Це, звичайно, не означає, що, почавши займатися йогою, ви обов’язково повинні перейти виключно на сиру морквину, просто сам комплекс асан припускає їх успішне виконання тільки у тому випадку, якщо ви відчуваєте в тілі постійну легкість.

А, натомість, таку ж легкість зайняття йогою обіцяють і вашій душі.

Джерело: http://forgirl.org.ua/4978-joha-dlja-pochatkivciv-porady/

Збір матеріалів Збір матеріалів
08:45:52|127.0.0.1|localhost|2024-07-23|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|34.204.198.73

:
: