Творчий портрет вчителя образотворчого мистецтва Алли Миколаївни Дудки

Зображення користувача Irina.

3 березня 2016 р. у виставковій залі бібліотеки-філії № 5 відкрилася виставка «Ми всі брати одне одному під квітучими вишнями», яка презентує мистецькі роботи вчителя образотворчого мистецтва та трудового навчання БСПМШ № 16 Дудки Алли Миколаївни та її вихованців: Лановської Марії (4-А), Ободзинського Богдана (5-Б), Кравченко Софії (5-Б), Ляшенко Аліни (5-Г), Цимбаліст Анжеліки (5-Г), Журавльової Анни (6-В), Балабан Анастасії (6-В), Чечіль Софії (7-В), Даненко Поліни (7-В), Лановської Наталії (7-В), Шевчук Анни (7-Г), Миколайчук Ольги (7-Д), Кладової Владислави (7-Б), Середи Дарини (8-Г), Матусевич Олександри (8-Г).

На захід прийшли постійні читачі бібліотеки, небайдужі до мистецтва люди. Молоду художницю представила завідувачка бібліотеки-філії № 5 Пациаді Мирослава Володимирівна.

Алла Миколаївна розповіла про те, що малювати почала рано, ще у віці трьох років, «але не по шпалерах, як усі діти, а в блокнотах та зошитах». У шкільні роки не відвідувала гуртків чи школу мистецтв, малювала вдома, на уроках. Після 9 класу вступила в Білоцерківське педагогічне училище на відділення образотворчого мистецтва, де навчалася у відомих художників Київщини Лагіди І. Я. та Безвербного І. О. Потім ‒ Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова, педагогічно-індустріальний факультет. Згодом ‒ Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва й дизайну ім. М. Бойчука на спеціальності «Дизайн середовища» (навчалася у Попова М. і в Головко О.), після закінчення якого стала професійним художником.

Серйозно Алла Дудка почала писати картини після училища. Першу роботу назвала символічно ‒ «Світанок» («Відродження»). Саме після неї розпочалося знайомство з творчістю молодої білоцерківської художниці: 19-річна дівчина працювала на замовлення (на сьогодні до десяти полотен знаходяться на території західної та східної України). Крім того, деякі картини подаровані друзям за кордон: у Португалію, Німеччину, Польщу, Ізраїль).

Особливість творчої манери художниці ‒ у кольорах: вона вважає, що саме насиченість і яскравість картин «позитивно впливає на психологічний стан людини, піднімає настрій, додає оптимізму, бажання жити й творити».

Алла Миколаївна брала участь у багатьох обласних і міських мистецьких заходах.

Гості бібліотеки мали можливість побачити три роботи з попередньої персональної виставки художниці «Квіти моєї землі» ‒ «Весільна квітка», «Квіти дитинства» та «Чарівна квітка кохання».

Натхнення до написання картин митець черпає з усього, що її оточує: природа, побут, люди... Інколи сюжети полотен зʼявляються уві сні, досить часто ідеї навіваються поетичними рядками. Пише картини Алла олійними та акриловими фарбами, причому працює швидко (одна із представлених на виставці картин написана за 20 хвилин!)

Художниця постійно займається самоосвітою, вивчає нові напрямки, техніки, види мистецтва, зокрема виготовляє ляльки, біжутерію, композиції в техніці квілінг, декупажу.

Найціннішим у житті Алла Миколаївна вважає можливість передавати вміння своїм вихованцям, які намагаються не відставати від наставника. Діти теж узяли участь у святі й презентували власні малюнки.

До творчого портрету Алли Дудки долучилася й завідувачка бібліотеки БСПМШ № 16 Клуббе Ольга Афанасіївна, яка розповіла гостям про особливості японської поезії, зокрема хоку, на прикладах показала різницю між японським хайку та українським віршем і пояснила, чому саме цей вид лірики учасники виставки взяли для своїх картин.

Долучаймося до прекрасного! Усіх бажаючих переглянути виставку «Ми всі брати одне одному під квітучими вишнями», чекають у бібліотеці-філії № 5 щодня, крім суботи, до кінця квітня-місяця за адресою: вул. Клінічна, 4/2 (за готелем «Рось»)

Більше фото тут

Людмила Єсюк, вчитель

Збір матеріалів Збір матеріалів
08:55:10|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|18.188.92.6

:
: