Творча лабораторія вчителя Гаркуші О.І.

Зображення користувача Irina.

У творчій лабораторії вчителя фізики Гаркуші О.І. для для практичного використання вчителів представлені розробки уроків з теми "Електрика", 9 клас.


ТЕМА. Електричний опір.
МЕТА. Поглибити знання учнів з теми електричний струм, ввести поняття електричний опір,продовжити розвивати у учнів на основі дослідів уміння встановлювати закономірності, виховувати діалектико-матеріалістичний підхід до пояснення фізичного явища.
ТИП: вивчення нового матеріалу.
Обладнання:джерела струму , амперметри, вольтметри,набір провідників, з'єднувальні проводи;фотографії.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.
ІІ.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
1. Електричний опір: Сьогодні ми перейдемо до вивчення останньої характеристики електричного струму.
Подивіться на фотографію.
На вашу думку в гірській річці каміння допомагає чи заважає рухові води? Як каміння впливає на швидкість руху водного потоку? (Перешкоджає, змінює швидкість,чинить опір.)
Тепер уявимо собі: що русло річки - це провідник, до складу кристалічної решітки якого входять не тільки електрони,а й позитивні йони, які містяться у вузлах кристалічної решітки (молекули речовини провідника, які втратили електрони).
Позитивні йони в провіднику поводять себе подібно до каміння, заважаючи рухові електронів. Так як йони мають заряд «+» ,а електрони « -»,то електрони під час свого руху притягуються до позитивних йонів. В провідниках виникає електричний опір(запис теми уроку в зошиті).

Повний текст - у вкладенні.

Кирдей І.Д., заступник директора школи з НВР.

ДолученняРозмір
garkusha_o_elektrichniy_strum_1.doc (156)1.76 MБ
Збір матеріалів Збір матеріалів
03:40:45|127.0.0.1|localhost|2024-05-26|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|44.210.83.132

:
: