Безсмертний син безсмертного народу

Зображення користувача Irina.

Він був сином коваля і став володарем у царстві духа. Він уважав себе «мужиком» і став велетнем у царстві людської культури.

Він називав себе тільки «мініатюристом» і «мікроскопістом» у літературній творчості, а тим часом створив величний епос своєї доби – грандіозний художній універсум із масштабним часопростором, населений тисячами живих постатей, повний пишних, многобарвних крайобразів, глибоких ідей і переживань, напоєний кров'ю його серця.

Доля подарувала йому понадлюдську міру таланту, та в заплату за цей щедрий дар прирекла: «Будь русином і хлопським сином», – і поклала на його хлопські плечі важке ярмо національного обов'язку – «собачого обов'язку», за його власним жорстко одвертим визначенням (Із Присвяти Іванові Франкові Богдана Тихолоза).

Іван Якович Франко ‒ талановита індивідуальність, особистість із шаленою працездатністю, він думав про свою землю й український народ, це справжній громадянин, який віддав усі свої сили на те, щоб життя українців стало кращим і повноціннішим.

У 2016 році минуло 100 років із дня смерті (28 травня 1916 р.) та 160 років з дня народження (27 серпня 1856 р.) «вічного революціонера».

У нашій школі заходи, приурочені цим датам, розпочалися у березні 2016 року, коли учнями 10-х класів під керівництвом учителя української мови та літератури Пелих Т. М. було представлено перлину світової драматургії, найвизначніший сценічний твір І. Франка ‒ драму «Украдене щастя».

У вересні учні всіх 5-11 класів узяли участь у літературних вікторинах, дослідженнях, конференціях, ерудит-конкурсах, поетичних слемах, бібліотечних уроках, каравані історій, літературній печа-кучі.

Так у світі казок Джеджалика побували пʼятикласники (5-Г клас, учитель Єсюк Л. В.). Вони пригадали зміст додатково прочитаних літературних казок І. Франка, відповідаючи на запитання вікторини.

Учні 6-Г та 6-Д класів показали свої знання про співця свободи в ерудит-конкурсі «Творчі стежки Великого Каменяра» (учитель Колеснікова Т. М.). Школярі перегорнули сторінки життєпису митця, продекламували улюблені вірші, пригадали казки письменника, розгадали кросворди та дали відповіді на запитання вікторини.

 Свої декламаторські здібності продемонстрували в поетичному слемі «Кожна пісня моя ‒ Віку мого день» учні 7-Б та 7-В класів (учитель Єсюк Л. В.). Журі, головою якого була завідувачка шкільної бібліотеки Клуббе О. А., визначило переможців: 7-Б клас ‒ Сліпченко Олексій, Зіяєва Луїза, Оксененко Валерія; 7-В клас ‒ Колісник Анна, Кузьміна Катерина, Голохвастова Альбіна та Махно Владислав.

Учні 8-Д класу у своїх доповідях розкрили велич особистості великого сина України, її духовного пророка, титана праці (вчитель Дорофєєва Н. Г.).

Слайд-презентацію життєвого та творчого шляху митця підготували учні 9-Г класу (вчитель Дорофєєва Н. Г.).

Учні 9-В класу взяли участь у літературній конференції «Академія в одній особі» (вчитель Єсюк Л. В.).

Гордімося тим, що на сьогоднішній день Іван Франко ‒ єдиний український поет, номінований на здобуття Нобелівської премії з літератури. Це велика людина, яка зробила неоціненний внесок в історію, літературу України, він жив і творив, аби український народ мав те, що Богом дано кожному народові – свободу, незалежність, право на рідну мову, історичну пам’ять. Такі особистості є взірцем для наслідування.

Будьмо ж гідними славетного імені Івана Франка!

Єсюк Л. В., голова ШМО учителів української мови та літератури

Збір матеріалів Збір матеріалів
18:37:59|127.0.0.1|localhost|2024-09-20|Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en; rv:1.8.1.11) Gecko/20071216 Firefox/2.0.0.11|192.42.116.179

:
: