Друге заняття обласної педагогічної студії "STEM-освіта. Від ідеї до впровадження"

Зображення користувача Irina.

      STEM-освіта це підхід, який доречно використовувати в процесі викладання кожної дисципліни. Такий підхід потрібен не лише на уроках фізики, інформатики, науках природничо-математичного циклу, а і в кожній дисципліні як особливий спосіб вивчення процесів і явищ.

STEM-підхід єдиний - і які б акценти не вносилися (мистецтво STEAM, читання STREAM, спілкування державною й іноземними мовами), ця діяльність розвиває навичку бачити цілісну картину явища, яке вивчається.

     Заступник директора має здійснювати дві речі для впровадження в практику роботи STEM-підходу: по-перше, всебічно підтримувати вчителя, який хоче і може впроваджувати цей підхід у практичній діяльності; по-друге, буди хедлайнером цих змін у своєму закладі освіти.

     23 січня 2020 року відбулось друге заняття педагогічної студії з теми «STEM – освіта. Від ідеї до впровадження» на базі Білоцерківської СПМШ № 16 ім. М.О. Кириленка (керівник – заступник директора з НВР Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області, учитель-методист Ірина КИРДЕЙ, координатор –  Олександр СЛОБОДЯНИК, доцент кафедри природничо-математичної освіти та технологій комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидат педагогічних наук, директор базового закладу освіти – Анатолій БАБЕНКО).

В ході заняття був проведений воркшоп з реалізації чотирьох STEAM–проєктів. Воркшоп проводили вчителі інформатики Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради Київської області: вчитель-методист Жанна ПОТАПОВА та вчитель вищої категорії Лариса КОНСТАНТИНЕНКО. Заняття передбачало використання хмарних сервісів та можливостей сервісів Google для організації роботи з різновіковими групами. Колеги оцінили ступінь різноплановості під час вивчення процесів і явищ в ході реалізації таких проєктів.

            До завершення навчання у педагогічній студії студенти планують створювати і апробовувати на практиці власні методичні розробки. На підсумковому занятті їм буде надано можливість поділитись своїми надбаннями з колегами. Кращі розробки потраплять до методичного посібника, який оцінить науково-методична рада  Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів. Так, власними зусиллями і сумлінним навчанням, плануємо втілювати реформи в освіті та осучаснювати методику і практику роботи.

Ірина КИРДЕЙ, керівник педагогічної студії

Збір матеріалів Збір матеріалів
11:40:54|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|3.14.249.102

:
: