Історія школи

Зображення користувача Irina.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16

У 1937 р. на околиці міста, в с. Олександрія, збудували середню школу № 5, в якій працювало 20 учителів, навчалося 550 учнів.
16 липня 1941 р. фашисти окупували Білу Церкву. У шкільному приміщенні на першому поверсі влаштували стайню, на другому і третьому - шпиталь для своїх вояків, у підвалі, за спогадами очевидців, була в'язниця.
Добровольцями і за призовом пішли на фронт учителі і учні школи. Не всі повернулися до мірної палаці. Серед вихованців школи Герой Радянського Союзу М.О. Кириленко. 1967 р. навчальному закладу присвоєно його ім'я і встановлено меморіальну дошку.
Невдовзі після звільнення місця від німецьких загарбників розпочалося навчання в школі. Учням і вчителям довелося зривати підлогу, викидати і замінювати півметровий шар ґрунту, щоб позбутися сморіду німецьких стаєнь.
1955 р. школу № 16 реорганізовано в загальноосвітню трудову політехнічну середню; щороку збільшувався учнівський колектив. У 1970 - 1980 рр. мікрорайон розбудовується, виникає потреба в шкільній новобудові. Частина вчителів і учнів перейшла працювати і вчитися і нове приміщення. У1975 р. добудували другий корпус, спортивну залу. У школі путівку в життя одержали майже 5тис. випускників. Тепер освітній заклад налічує 1536 учнів і 87 учителів.
Школі вже багато років. Пишатися є ким. Це триразовий олімпійський чемпіон з вільної боротьби О. Медвідь, майстер спорту з легкої атлетики В. Коменотрус, призер чемпіонату Європи з велоспорту С. Вдовика, триразовий чемпіон СРСР з пожежно-прикладної майстерності, Заслужений майстер спорту І. Громадський, депутат Верховної Ради України В. Кириленко, кандидат філологічних наук Анастасія Онатій.
    Після закінчення педагогічних вузів у школі працюють учителями кілька її випускників. З 1960 по 2020 рік 159 випускників закінчили школу з медалями.
Багато років освітній заклад є опорною школою з цивільної оборони, творчою лабораторією КОІПОПК із зарубіжної літератури, української мови і літератури, математики, біології, соціальної педагогіки і психології.
Хтось із великих сказав, що в учневі потрібно знайти сонячний бік і плекати його. Цим і займається колектив спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ стуенів № 16 ім. М.О. Кириленка.

Ніна Тарасюк, заступник директора школи з НВР.

 

Збір матеріалів Збір матеріалів
03:57:53|127.0.0.1|localhost|2024-04-25|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.239.91.5

:
: