Культура добросусідства

Зображення користувача Irina.

Всі люди народилися вільними й рівними за своєю  гідністю та правами.

Вони наділені розумом і совістю та повинні діяти один стосовно іншого в дусі братерства.

     «На сучасному етапі розвитку України, коли існує пряма загроза денаціоналізації, втрати державної незалежності та потрапляння у сферу впливу іншої держави, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей» - зазначено у «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженій  наказом МОНУ № 641 від 16.06.15 року.

  Відповідно до планів роботи  Міністерства ОНУ, з метою розвитку гуманітарної освіти, соціальної компетентності, діалогу й толерантності серед дітей та дорослих, формування громадянської ідентичності молоді, в рамках виконання проекту «Міжкультурна освіта в Україні» інформаційно-дослідного центру «Інтеграція та розвиток», за фінансової підтримки  Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин та уряду Швейцарїі, в Україні з 2015 навчального року розпочалася адаптація, апробація та впровадження курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства».

         В  БСПМШ № 16   цю інновацію активно підтримала учитель-методист вищої категорії  початкових класів Лабага О.П. Влітку  2015 р. Ольга Петрівна пройшла методичні курси – тренінги в м. Києві  і   1 вересня  цього ж року дала путівку в життя  курсу «Культура добросусідства» в нашій школі. Вже другий рік поспіль її вихованці  з нетерпінням чекають улюбленого уроку, на який до них обов’язково  приходить працьовита і товариська бджілка  Меліса,  головна героїня даного курсу,  та навчає їх  дружньо жити і діяти в колективі, поважаючи один одного.   О. П. Лабага не тільки впроваджує та  апробує «Культуру добросусідства»  в  своєму учнівському колективі та роботі з батьками.  Педагог  увійшла до складу творчої групи,  створеної в Київській області  завідувачем відділом виховної роботи при Академії неперервної освіти в м. Біла Церква  Боярчук О. І., і є активним  її учасником.  Вчитель  допомагала з  підбором матеріалів при підготовці рукописів  робочих  зошитів   нашого регіону для другого  року  навчання  за курсом  . Як результат - в зошиті для 2 класу:  «Місце, де ми живемо»  вихованці Ольги Петрівни  матимуть змогу  зустріти  авторські поетичні доробки свого  вчителя.
            З 3 по 5 листопада 2016 року в м. Ірпіні відбулася Всеукраїнська  IV робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу «Культура добросусідства» в навчальних закладах нашої держави , де представники творчих груп  10 областей України  заслухали  вітання від Міністерства ОНУ,  мали  змогу зустрітися та поспілкуватися  з автором ідеї курсу - Маргаритою  Араджионі,  відомим норвежським дипломатом, в недалекому минулому (2007-2013р.р.)  Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин - Кнутом Воллебеком,  Послом Королівства Норвегії в Україні - паном Уле Тер’є Хорпестадом,  гостями-апробаторами курсу з Молдови та іншими фахівцями. Творчі групи вчителів організували   виставку досягнень  свого  регіону за період апробації курсу «Культура добросусідства», мали змогу поділитися  набутим досвідом  та заслухати своїх колег з різних регіонів України.
       В свою  чергу, учитель БСПМШ № 16  Лабага О. П. яскраво та творчо презентувала свій досвід в даній галузі на слайдах змістовної презентації: «Перші успішні кроки: сторінками курсу « Культура добросусідства» »  Також  представила  учнівські  вироби  і  світлини з фрагментами власних  уроків на банері-візитівці від Київської області та заполонила увагу  слухачів низкою  тематичних авторських  віршованих доробок.   

 Олійник Л.І., заступник директора школи з НВР

Збір матеріалів Збір матеріалів
10:38:14|127.0.0.1|localhost|2024-07-13|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.233.232.160

:
: