І тихо ступає життя у полин, і лине Чорнобильський дзвін

Зображення користувача Irina.

     26 квітня 2016 року виповнюється тридцять років відтоді, як на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія. Пам’ять і вдячність тих, хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя. Пам’ять – це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших.

    Цього дня у Білоцерківській спеціалізованій природничо-математичній школі І-ІІІ ступенів № 16 в рамках Дня цивільної оборони пройшла Єдина година пам’яті, присвячена скорботним подіям 30-річної давнини. У класних аудиторіях лунали дитячі авторські вірші й прозові твори, озвучувались родинні спогади про ті трагічні події, організовано перегляд тематичних документальних кінострічок.

       Старший науковий співробітник  ІГНС відділення ядерної фізики та енергетики НАН України, к.ф.-м.н.  Жиганюк Ігор Вікторович  провів у актовій залі школи лекційний захід для учнів 7-11 класів на тему: "Освітні, технічні i політичні причини Чорнобильської катастрофи".  Ігор Вікторович розповів про причини аварії на ЧАЕС, участь науковців НАН України в ліквідації наслідків цієї аварії і сьогоднішній стан зони відчуження. 

     У шкільній бібліотеці Клуббе О. П. презентувала дітям виставку друкованих та періодичних вітань «Чорнобиль: біль і пам’ять».

   Згадаймо сьогодні всіх, чий подвиг вже викарбувався в гранітних і меморіальних стелах, в незнаній в історії архітектурній споруді – саркофазі, у побудованому місті Славутич… Пам’ятаймо про подвиг тисяч і тисяч енергетиків, військових, медиків, транспортників, будівельників, усіх, хто приборкав ядерний реактор. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про цю трагедію.

Галкіна Л. В., заступник директора з ВР

Збір матеріалів Збір матеріалів
21:17:10|127.0.0.1|localhost|2024-10-08|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|3.239.3.196

:
: