Щоденник Шевченківського тижня 2017

Зображення користувача Irina.

 

Той, хто живе в кожному з нас 

 

Щороку, на початку березня, ми згадуємо ім’я того, кого заслужено називають Пророком, Кобзарем, символом України, − Тараса Григоровича Шевченка.

 

Його рядки знайомі нам з дитинства, його вірші, поеми, картини відомі далеко за межами нашої Батьківщини. Шевченкові присвячено конкурси, відкрито музеї, названо вулиці, започатковано премії. На сьогоднішній день налічується аж 1384 пам’ятники Кобзареві у світі: 1256 в Україні та 128 за кордоном – у 35-ти державах (!).

 

Цьогоріч у нашій школі з нагоди 203 річниці від дня народження  Великого Сина України для учнів 5-11 класів були проведені вчителями-філологами такі заходи:

 

Пелих Т. М. − поетичний конкурс «Шевченкове слово в серці моєму» та мистецький калейдоскоп ілюстрацій до творів митця (для учнів 6-Б класу), онлайн-подорож «Пам’ятні місця Шевченка на Київщині» (11-А), прес-інформ «Світ про Шевченка» (8-А);

 

Єсюк Л. В. − інтелектуальна гра «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» (7-Б, 7-В), конференція «Волелюбний поет стражденної України» (9-В), вікторина «Чи знаєш ти Шевченка?» (9-В), поетичний конкурс «Шевченкове слово звучатиме завжди» (5-Г);

 

Поліщук О. В. – ерудит-конкурс «У колі української родини» (6-А);

 

Грабовецька Н. Ф. – тематичний урок «Стежками малого Тараса» (5-Б, 5-Д), урок поезії «Полум’яне слово Тараса» (8-Г);

 

Колеснікова Т. М. − віртуальна мандрівка «Тарас Шевченко та Київщина» (5-В) й літературна подорож «Шевченковими стежками» (6-Г, 6-Д);

 

Дорофєєва Н. Г. – конкурс декламаторів поезій Т. Г. Шевченка, літературно-музичні композиції «І буде пісня зроджена твоя, Мов океан розбурханий, гриміти», «Мистецька майстерність Шевченка», «Шанує Шевченка Україна, як мати рідного сина»; дві учениці Ніни Григорівни брали участь у міському конкурсі читців поезії Кобзаря − Агалієва Анна, учениця 8-Б класу, отримала гран-прі та Гальченко Анастасія, учениця 6-В класу, виборола ІІ місце.

 

Завідуюча шкільним бібліотечно-інформаційним центром Клуббе О. А. провела для учнів 6-Г, 7-Б, 7-В, 9-А, 9-В пізнавальну годину «Жінки в житті та творчості Т. Г. Шевченка», презентувала тематичну виставку «Дзвенять Кобзареві струни».

 

Учні 5-11 класів написали диктанти про Т. Г. Шевченка, намалювали ілюстрації до вивчених творів, складали сенкани та змагалися в оригінальності творчих робіт про велич Кобзаря та значення його творчості в розвитку української літератури; деякі діти презентували «Кобзарі» із домашньої бібліотеки.

 

9 березня, у день народження Тараса Григоровича, учні 11-Б класу (учитель Пелих Т. М.) організували флеш-моб «У світі крилатих висловів Шевченка», а учні 7-В та 8-Г класів (учителі Єсюк Л. В. та Грабовецька Н. Ф.) зняли відеоролик за посланням Кобзаря «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм…».

 

10 березня, у день смерті поета, Грабовецька Н. Ф. оформила виставку «Пам’ятники Т. Шевченкові в Україні», а учні 9-В класу (уч. Єсюк Л. В.) взяли участь у флеш-мобі, який продемонстрував вислови відомих людей про Великого Сина України.

 

Думаю, що кожен погодиться з тим, що «Шевченко цілком заслуговує на почесті, якими оточується. Він був більше, ніж українець − він був державним мужем і громадянином світу. Він був більше, ніж поет − він був хоробрим войовником за права і волю людей» (президент США Ліндон Джонсон).

 

Ми свято віримо в те, що Шевченкові рядки переживуть ще не одне століття, бо його поезія буде актуальною завжди!

 

Єсюк Л. В., голова ШМО учителів української мови  та літератури



 

Вічне слово Кобзаря

Щедро тебе, Тарасу Григоровичу,

обдарував Бог:  ти і поет,

і живописець, і скульптор

та ще, виявляється, і актор…

А. Маєвський

Автопортрет Т. Шевченка, виставка книжок митця, картинна галерея, аудіо запис «Реве та стогне Дніпр широкий» − це святково оформлена читальна зала бібліотеки № 9, куди були запрошені учні 5-А класу. Бібліотекар Галина Іванівна Чередник провела міні-подорож шляхами славетного сина України, розповіла, як склалася прижиттєва й посмертна доля Кобзаря, як він працював, з ким дружив, яким був в особистому житті, які його погляди.

Діти вкотре переконалися, що мистецька Т. Шевченка – неповторне явище в історії світової культури. А потім звучало поетичне слово майстра у виконанні п’ятикласників.

На завершення свята прозвучала пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» − одна з найпопулярніших у народі пісень, що виконується як один із національних гімнів України.

Дорофєєва Н. Г., учитель української мови та літератури


 

І мене в сем'ї великій,

В сем'ї вольній, новій,

Не забудьте помнути

  Незлим тихим словом... 

      Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, поета Тараса Шевченка. Протягом тижня учні БСПШ №16 разом із учителем української мови та літератури Пелих Т.М вшановували Великого Кобзаря.

     Розпочали естафету 6 березня 2017 року учні 6-Б класу поетичним конкурсом «Шевченкове слово в серці моєму» та мистецьким калейдоскопом ілюстрацій до улюблених творів письменника.

    Шестикласники майстерно читали улюблені вірші про дитинство поета, красу природи... Діти торкнулися серцем Шевченкових поезій, пройнялися їхнім духом, «незлим тихим словом» згадали Кобзаря, який залишив нам такі прекрасні твори.

   Продовжили заходи 9 березня учні 11-Б класу флеш-мобом «У світі крилатих висловів Т. Шевченка». Старшокласники нагадали учням, що для всіх поколінь Кобзареві поезії будуть актуальними завжди, адже написані людиною, яка щиро любила Україну і вболівала за долю народу.

   Цього ж дня учні 8-А класу представили своїм однокласникам прес-інформ «Світ про Шевченка», також поповнили свої знання різними цікавинками, пов'язаними із долею Тараса. Учнівські виступи підтвердили, що пам'ять національного пророка не лише в Україні, а й далеко за межами нашої країни.

   Учні 10-А класу оригінально представили літературний калейдоскоп «У світі образів Шевченка» як літературних, так і мистецьких.

   Завершили вшанування пам'яті Великого сина України 10 березня учні 11-А класу онлайн-подорожжю «Пам'ятні місця Шевченка на Київщині».

   Змінюються часи, але Шевченко завжди залишатиметься душею української нації й сповнюватиме людські серця любов'ю до рідного слова й рідної землі.

Пелих Т.М, учитель української мови та літератури



Віртуальна мандрівка «Тарас Шевченко і Київщина»

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета байдужим не залишає нікого. І сьогодні твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі.  

З 02 по 10 березня 217 року в Білоцерківській спеціалізованій природничо-математичній школі І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка пройшли тематичні заходи до  Шевченківський днів.

Для учнів 5-х класів було проведено віртуальну мандрівку «Тарас Шевченко та Київщина», для шестикласників – літературну подорож «Шевченковими стежками».

Колеснікова Т. М., вчитель української мови і літератури



Іду з дитинства до Тараса

Щороку Україна вшановує одного з найбільших велетнів світової історії Т. Г. Шевченка. З 02 по 10 березня 2017 р. у Білоцерківській спеціалізованій природничо-математичній школі І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка пройшли заходи, присвячені Шевченківськім дням.

У 5-7 класах пройшов конкурс декламаторів поезій Кобзаря. Учні 5-6-х класів брали участь у віртуальній мандрівці «Тарас Шевченко та Київщина», літературній подорожі «Шевченковими стежками».

У 6-В класі проведено літературно-музичну композицію «І буде пісня зроджена твоя, мов океан розбурханий гриміти». Восьмикласники відвідали «Мистецьку майстерню Тараса Шевченка». Дев’ятикласники підготували й провели літературне свято «Шанує Шевченка Україна, як мати рідного сина».

Під час проведення конференції «Волелюбний поет стражденної України» учні 9-В класу зупинились на найважливіших сторінках життя та діяльності Т. Шевченка. Учні 7-Б та 7-В класів взяли участь в інтелектуальній грі «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», продемонструвавши свої знання змісту поезій Шевченка.

Окрасою заходів стала виставка «Кобзарів» із домашніх бібліотек учнів та вчителів школи. Діти оформили галерею із власних ілюстрацій до творів поета. Учні 5-11 класів на уроках української мови писали тематичні диктанти.

У день народження Кобзаря учні школи влаштували флеш-моб за афоризмами Т. Шевченка, створили відеоролик за посланням «І мертвим, і живим, і ненародженим…».

У день смерті поета учні 9-В взяли участь у флеш-мобі, вчитель Грабовецька Н. Ф. підготувала у вестибюлі школи виставку «Пам’ятники Шевченкові в Україні».

Завідуюча шкільним бібліотечно-інформаційним центром Клуббе О. П. провела низку бібліотечних уроків на тему «Жінки у житті Шевченка», презентувала виставку «Дзвенять Кобзареві струни».

Цього року гран-прі у міському конкурсі читців поезій Т. Шевченка отримала учениця 7-Б класу Агалієва Анна, ІІ місце виборола учениця 6-В класу Гальченко Анастасія (вчитель Дорофєєва Н. Г.). 

Галкіна Л. В., заступник директора з ВР

 Більше фото тут

 

 

 

Збір матеріалів Збір матеріалів
02:21:44|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|18.117.188.109

:
: