Щоденник Шевченківського тижня 2016

Зображення користувача Irina.

 

10 березня 2016 р.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!..»

У «Шевченковій світлиці», де господарює 7-Г клас, кожен куточок нагадує про геніального українського сина: портрет, вишите панно «Заповіт», календар «Пам’ятники Т. Шевченкові», вишиті портрети митця, виставка літератури…

10 березня 2016 року учні 7-Г класу взяли участь у годині спілкування, що пройшла в рамках Шевченківського тижня в школі. Діти ознайомилися з виставкою «Памʼятники Т. Шевченкові в Україні», бережно перегорнули сторінки факсимільного видання – «Захалявна книжечка», послухали цікаві бувальщини з життя поета. Габ Ростислав, Шевчук Анна, Юзепчук Аліна, Стеценко Ангеліна, Тернова Марія, Поблоцька Вероніка, Савченко Тамара, Кельвич Владислав задушевно декламували вірші «Садок вишневий коло хати», «Мені однаково», «Кума моя і я», «Над Дніпровою сагою», «Думка», «Ми не лукавили з тобою…», «І досі сниться…» та інші.

Слово Тараса, тепле, лагідне, гнівне й пристрасне, закличне й патріотичне, ми чуємо й сьогодні, через два століття. Воно завжди з нами. Заповіт великого поета несемо з собою в серцях.

Грабовецька Н. Ф., класний керівник 7-Г класу

 

Увічнений у бронзі і граніті

До 155 річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка у вестибюлі БСПМШ № 16 було організовано виставку фотоілюстрацій «Памʼятники Т. Г. Шевченка в Україні», яку з цікавістю відвідали всі охочі. Побували тут і учні 11-Б класу. Поет постав перед дітьми увічнений у бронзі й граніті. Дітей вразило розмаїття, велич і багатство, творча палітра скульптурних споруд, майстерність зодчих металу й каменю. Вдячні покоління назавжди збережуть у своїх серцях любов, пошану, пам'ять про вірного сина українського народу й України.

Грабовецька Н.Ф., вчитель української мови й літератури.

 

Імʼя Шевченка стукає в серцях

Учні 8-В класу, змагаючись у літературній вікторині, показали, чи справді імʼя Шевченка залишило слід у їхніх серцях. Школярі пригадали біографію Кобзаря, декламували його поезію, складали із розсипаних складів рядки віршів митця.

А учні 6-Б та 6-В класів виступали перед своїми однокласниками, декламуючи поезію Тараса Григоровича. Особливо вразило Шевченкове слово, прочитане Голохвастовою Альбіною та Удовенко Дариною, які, до речі, брали участь у міському конкурсі читців-декламаторів «Тараса думки будуть жити віки», де Альбіна була нагороджена грамотою.

Однак інші учні теж показали, наскільки серйозно сприйняли Кобзареве слово, продемонстрували своє вміння виразно декламувати напамʼять поезію.

Єсюк Л. В.. вчитель української мови та літератури.

 

11 березня 2016 р.

Тараса думки будуть жити віки

Мабуть, немає українця, який би не чув імʼя Т. Г. Шевченка, не бачив його портретів і памʼятників, не знав віршів, не відвідав музеїв Кобзаря в Києві чи Каневі.

Щороку вшановують памʼять митця і наші школярі. Так 11 березня 2016 року учні 5-А класу взяли участь у поетичному марафоні «Душа Шевченкова святая – живе в поетових словах». Діти сприйняли поезію Кобзаря серцем і душею, виразно декламували твори, аналізували їх.

А семикласники (7-Б) підготували віртуальну екскурсію по Національному музею Т. Г. Шевченка. Діти з великим захопленням слухали про духовну скарбницю України. Школярі побачили прижиттєві видання «Кобзаря», картини, малюнки та офорти, особисті речі Т. Г. Шевченка, архівні матеріали та рідкісні фотографії, картини українських та російських художників ХІХ-ХХ ст., старовинні меблі.

Поліщук О. В., учитель української мов та літератури.

 

 

 

 

Звучать Шевченкові слова

11 березня учні 5-Г та 5-Д класів узяли участь у поетичному вернісажі «Звучать Шевченкові слова». П'ятикласники читали напам'ять улюблені вірші Кобзаря, виконували цікаві завдання, представляли створені вітражі мудрості та кросворди.

Будемо сподіватися, що в дитячих серцях навіки залишиться любов до безсмертного Кобзаря.

Колеснікова Т. М., учитель української мови та літератури.

 

12 березня 2016 р.

Шевченко на Київщині

12 березня учні 9-Б класу провели літературно-краєзнавчий колаж «Шевченко на Київщині». Дев'ятикласники розповідали про ті місця рідного краю, які відвідав поет, та декламували поетичні твори, що були написані саме на Київщині. Гордість переповнювала душі дітей, коли згадували про відвідини Т. Шевченком нашого міста.

Колеснікова Т. М., учитель української мови та літератури.

 

16 березня 2016 р.

Шевченкові герої на сцені нашої школи

Геніальний поет Тарас Шевченко впродовж усього свого життя цікавився багатьма жанрами літератури, в тому числі й драмою. Щоправда, його драматургічна спадщина зовсім не велика, однак герої  пʼєси «Назар Стодоля» назавжди запамʼятовуються глядачам, переносять їх у козацьку слободу, що недалеко від Чигирина. Дія відбувається у  XVII столітті, в ніч на Різдво Христове.

Юні актори, учні 9-В класу (керівник Грабовецька Н. Ф.), вразили гостей своєю майстерною грою.

Єсюк Л. В., керівник ШМО учителів української мови та літератури

 

17 березня 2016 р.

Тараса думки будуть жити вічно

У 5-Б класі 17.03 2016 пройшов конкурс читців-декламаторів творів Т. Г. Шевченка «Тараса думки будуть жити вічно».

Пʼятикласники продемонстрували вміння інтонацією відтворювати настрої поезій, виразно читати напамʼять поетичні твори Кобзаря, описувати власне відчуття, викликані художнім словом.

Особливо відзначилися Гальченко Анастасія, Рощин Ірина, Лебедєва Анастасія, Яценко Роман, Клочков Богдан.

Учениця цього ж класу брала участь у міському конкурсі читців-декламаторів «Тараса думки будуть жити віки» і посіла перше місце.

Такі заходи виховують почуття поваги до особистості Т. Шевченка, його поетичної творчості.

А діти вчаться отримувати естетичну насолоду від творів мистецтва.

Пелих Т. М., учитель української мови та літератури

 

Шевченко ‒ універсальний. Його слово живе у віках й актуальне як ніколи. Поет як жив, про те й писав, що писав, тим і жив. До 202 річниці від дня народження Т. Шевченка учні 5-В класу провели конкурс декламаторів поезії Кобзаря. Діти переконалися: магія Шевченкового слова незбагненна.

Свою Україну любіть

Любіть її… во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть!

Дорофєєва Н. Г., учитель української мови та літератури

Більше фото тут

Збір матеріалів Збір матеріалів
02:10:42|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|18.116.80.68

:
: