Україна читає дітям

Зображення користувача Anonymous.

      На підтримку Національного проекту «Україна читає дітям» 10 лютого 2011 року в бібліотечному філіалі № 5 м. Біла Церква відбулася зустріч учнів 6¬-го класу спеціалізованої природничо-математичної школи № 16 міста з головою Товариства польської культури імені Зигмунта Красинського, пані Оленою Хоменко.
      Ініціаторами та організаторами цієї зустрічі були завідувачка бібліотечним філіалом Мирослава Янчук, класний керівник 6-го класу Людмила Єсюк та завідувачка бібліотекою спеціалізованої природничо-математичної школи Ольга Клуббе.
      Як відомо, метою проекту «Україна читає дітям» є зустріч юних читачів з відомими людьми. Темою для спілкування є книга, її значення в житті конкретної людини, розповідь про улюбленого героя, спогади про першу книгу.
       Пані Олена Хоменко є знаною людиною в нашому місті. Вона- заслужений діяч польської культури, багаторічний голова Товариства польської культури імені Зигмунта Красинського.
       Далі в розмові з дітьми пані Олена підкреслила, що сучасний світ дуже складний, відчувати в ньому комфортно та самодостатньо можна лише тоді коли знаєш своє коріння, маєш справжні цінності, базові для кожної мислячої людини, знаєш свою культуру та поважаєш культуру інших.
        Знайти орієнтири в житті та суспільстві неможливо без Книги.. Навчитися читати - це значить навчитися мислити. І якщо ви навчилися цьому - у вас буде цікаве та плідне життя, а якщо не навчилися то сіре і буденне.
       Пані Олена принесла свій щоденничок читача. Який вела з четвертого по дев'ятий клас, всього за цей період вона прочитала 534 книжки. Поділилася з дітьми враженнями про свої улюблені книги, які значною мірою вплинули на подальше життя.
        Під час невимушеної розмови діти називали своїх улюблених польських письменників, їх твори: «Академію пана Клякси» Яна Бжехви, «Мацюсеві пригоди» Януша Корчака, «Про гномів та сирітку Марисю» Марії Конопницької, повість Яна Пясецького «Тимек-кит».
        Про зацікавленість дітей розповіддю пані Олени свідчило море піднятих рук. Діти розпитували, які книжки читають польські діти, чи видаються в Польщі книги українською мовою, просили пані Олену розповісти про її враження від Польщі. Доречно згадали, що в когось з учнів дідусь має ім'я Болеслав, в когось - бабусі Анеля і Ядзя.
         Взагалі інтерес учнів нашої школи до Польщі, так само, як і знання про неї, не є випадковими. У фонді шкільної бібліотеки є книги польських авторів Адама Міцкевича, Генрика Сенкевича, Станіслава Лема, Зигмунта Коссака, Яна Бжехви, Януша Корчака та інших.
Кожного року в День Європи ми робимо книжкову виставку «Наш сусід Польща», проводимо вікторини, огляди літератури, газетних та журнальних статей про Польську Народну Республіку. Також у нас зібрані альбоми, статті, фото про життя і діяльність Папи Іоанна Павла ІІ. Є в нас і книги, подаровані Товариством польської культури імені Красинського. В ході нашої зустрічі пані Олена розповіла про свого першого улюбленого польського поета Юліана Тувіма, прочитала його вірші польською та українською мовами.

        Спочатку діти не зрозуміли вірш «Spóźniony słowik» польською. Але коли пані Олена почала читати цей вірш вдруге по одному рядку - діти почали з місць вигукувати своє розуміння тексту, треба було бачити, якою радістю світилися їхні очі, коли чужа до цього мова ставала зрозумілою, як вони поспішали першими перекласти текст і коли їм це вдавалося відчували себе цілковито щасливими.
         На згадку про зустріч пані Олена подарувала кожному учневі буклет Товариства польської культури ім.З. Красинського, а для бібліотек - примірники книги, виданої в Білій Церкві: «Українці й поляки- разом через віки».

Ольга Клуббе, завідувачка бібліотекою спеціалізованої природничо- математичної школи № 16 м. Білої Церкви.


Збір матеріалів Збір матеріалів
04:45:05|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|3.236.111.234

:
: