Творча лабораторія вчителя Дудки А.М. Декупаж.

Зображення користувача Irina.

Творча лабораторія вчителя технологій ДУДКИ Алли Миколаївни представляє для практичного використання вчителів звіт про роботу учнів 10-х класів. Поряд з методикою викладання нового предмета "Технології", Алла Миколаївна розповідає про основні моменти роботи в техніці декорування "Декупаж".


ЗВІТ ПРО РОБОТУ УЧНІВ 10 - А ТА 10 - Б КЛАСІВ З «ТЕХНОЛОГІЙ»

      У 10 - А та 10 - Б класах за навчальним планом передбачено вивчення предмету «Технології». На початку 2010 -2011 н.р. мало хто мав уявлення про результати, які можуть бути досягненні учнями під час занять. Проте, заплановані проекти були виконані на високому теоретичному та практичному рівнях.

      На уроках технології у 10 класі під час виконання творчого проекту групи хлопців опановували вміння працювати у художньо - декоративній техніці декупаж.

      Під час опанування даного вміння учні вчилися створювати предмети декорування приміщень: картини, шкатулки, годинники та інше. Розвивали власні естетичні смаки, вміння створювати цікаві композиційні рішення, підбирати колір та матеріали для роботи.

      Учням було цікаво поступово створювати проект, на практиці використовувати знання, які отримали під час теоретичних занять.

       Пропонуємо Вашій увазі деякі з робіт учнів:

 

І.Теоретичний модуль.
Теоретичний модуль учні готували за таким планом:
1. Проектування - складова сучасного виробництва
2. Художнє декорування приміщень.
3. Декупаж - одна з технік декорування приміщень
4. Матеріали що використовували для виготовлення творчого проекту
5. Економічний аналіз.
6. Використання виготовленого проекту у декоруванні приміщення.


     Проектування на сьогоднішній день стало невід'ємною частиною нашого життя. Адже проектування - це  створення проектів промислових виробів, елементів вжитку, будівель та інше. Ні одне виробництво не обходиться без попереднього проектування певного виробу.
     Проектування - це складний процес створення чогось нового, цікавого. Даний процес потребує певних знань, умінь, і навичок. Більшу частину життя ми проводимо в приміщеннях, у внутрішньому просторі, що створене каркасами и огороджуючи ми конструкціями будівель. Саме цим і пояснюється і пояснюється інтерес до архітектурного та декоративного оформлення інтер'єра.
    Дуже важливо, щоб людина, перебуваючи в інтер'єрі отримувала моральне, естетичне та фізіологічне задоволення від перебування у закритому просторі будівель. Ми воліємо, щоб дизайн нашої квартири, був привабливим, правильність кольору, пропорцій, композиції і зазвичай будь-який інтер'єр важко уявити без чарівних дрібничок. Це можуть бути різні картини, годинники, вазочки, шкатулки, квіти, що прикрашають наш інтер'єр. Саме такі дрібнички роблять його чарівним і неповторним.
     Неповторними і цікавими є речі, що виконані у техніці декупаж.
    Декупаж (від франц. decouper - вирізувати) - декоративна техніка по тканині, посуду, меблях та ін., полягає у чіткому вирізанні зображень із різних матеріалів (дерева, шкіри, тканин, паперу і т.п.), які згодом наклеюються чи прикріплюються іншими способами на різні поверхні для декорування.

      Витоки декупажа виходять із раннього Середньовіччя. Як вид мистецтва він перший раз згадувався у кінці XV століття в Німеччині, де вирізані картинки стали використовуватися для прикрашання меблів. Пік захоплення цією технікою настав у XVII столітті у Венеції, коли в моду увійшли меблі, прикрашені інкрустаціями в китайському чи японському стилі. Венеціанські майстри вправно вирізували зображення, наклеювали їх на поверхню меблів і покривали для захисту декількома шарами лаку.
     Шляхом такої аплікації мебельники імітували дорогі східні інкрустації, що було значно дешевше, але користувалось не меншим попитом. Згодом це мистецтво в Італії стали називати Arte povera («мистецтво бідних»). На сьогоднішній день такі меблі є рідкісними і коштують досить дорого, і цей стиль наслідують багато сучасних дизайнерів.
        Декупаж був досить модним при дворі французького короля Людовика ХVI. Марія Антуанетта і її придворні дами використовували для оздоблення роботи Ватто і Фрагонара, що були знищені під час Великої французької революції.
      В Англії декупаж увійшов в побут широких прошарків суспільства у Вікторіанську епоху, коли у великій кількості з'явилися доступні листи з надрукованими колекціями для вирізування, і деку паж проник майже у кожний дім. До середини ХІХ століття це захоплення стало масовим. В основному у роботах використовували сентиментальні мотиви у вигляді зображень квітів, пасторальних сценок, фігурок і ангелів. Із Англії декупаж в якості захоплення проник в Америку, де був дуже відомим між Першою і Другою світовими війнами.
       На сьогоднішній день ця старовинна техніка знову стала модною та актуальною, широко поширеною у багатьох різних країнах при декоруванні сумочок, капелюшків, підносів, ялинкових іграшок, годинників, шкатулок, посуду, упаковок і т.д. а також при створенні ексклюзивних предметів інтер'єру при оформленні одягу і виготовленні модних аксесуарів.
    Нині до традиційної техніки добавився декупаж із серветок, із тканин, є певні комп'ютерні інновації, що дозволяють використовувати тривимірний декупаж, а також віддруковані на принтері картинки різного змісту.
Різноманіття матеріалів, що з'являються в магазинах, дозволяють декорувати будь-яку поверхню: свічки, кераміку, тканину, дерево, метал та інше. А використання різних технік, таких, як позолочення, зістарювання, крапле, художній деку паж, об'ємний декупаж (з застосуванням модельної маси та інших матеріалів) дають необмежений простір фантазії.
      Сьогодні у декупажі популярні такі стилі як: прованс, вікторіанський стиль, шеббі-шик, сімплісіті, етно. Це зумовлено у першу чергу тенденціями у стилістиці інтер'єрів.
       Часто декупаж виконують із серветок тому є й інша назва - серветочна техніка. Поверхні, що декорують сьогодні: дерево, метал, кераміку, скло, тканину, шкіру, пластику.
           Для того, щоб займатися декупажем, необхідно також використовувати такі матеріали як акрілові фарби і лак, для захисту поверхні. Самі ж предмети повинні декоруватися так, щоб приклеєний мотив зливався з фоном і не виглядав приклеєним. Щоб досягти цю мету слід застосовувати різні прийоми.
           Для вирізування використовують дуже гострі і маленькі ножиці (манікюрні, медичні, спеціальні для гобеленів).
Іноді мотиви із серветок не вирізають, а виривають, для цього слід вологим пензликом обвести навколо мотиву, щоб було зручніше виривати. Якщо рисунок занадто дрібний, для вирізуванні, то вирізують крупні елементи, а дрібніші домальовують тонким пензлем.
       Для приклеювання використовують спеціальні клеї для декупажа. Іноді можна використати і ПВА. Приклеювання слід виконувати із середини малюнку, поступово вирівнюючи його. Поверхню слід промастити клеєм.
     Коли робота приклеєна, пофарбована, а якщо треба й зістарена її слід покрити фінішними шарами лаку, щоб захистити від механічних пошкоджень та вологи. Лак може бути матовий чи блискучий. Краще використовувати акриловий лак. Слоїв лаку може бути різна кількість від 2 до 40, стільки, скільки необхідно.
      Відповідно «Техніка декупаж» - це техніка прикрашення, декорування з допомогою вирізаних паперових мотивів. Цю техніку можна зустріти і в роботах деяких відомих художників, наприклад, Матісса.
       З точки зору економічних обґрунтувань, виконання даного проекту є доступним. Елементами декору, виконаними у даній техніці, можна прикрашати інтер'єр власного житла та робочих кабінетів.

 

ІІ. Практична реалізація.
Проекти виконані в техніці деку паж: шкатулки, годинники, картини, виконані учнями 10 - А та 10 - Б класів. (фото вгорі).
     Вчитель технологій Дудка Алла Миколаївна постійно підтримує свій професійний рівень і демонструє учням зразки власних робіт (на фото):

    

 Коментарі

Налаштування перегляду коментарів

Виберіть потрібний метод показу коментарів і натисніть "Зберегти налаштування".
Зображення користувача Anonymous.

Очень красиво!

Очень красиво!

Збір матеріалів Збір матеріалів
11:51:42|127.0.0.1|localhost|2024-05-22|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|44.211.117.197

:
: