Творча лабораторія вчителя початкових класів Падалки Надії Юріївни

Зображення користувача Irina.

 

Представляємо матеріали з досвіду роботи вчителя початкових класів ПАДАЛКИ Надії Юріївни. За атестаційний період з 2013 по 2018 роки вона працювала над проблемою поєднання навчання і національно-патріотичного виховання молодших школярів. Презентація досвіту та презентація-портфоліо вчителя тут.

 

Виховна година на тему "У світі казки чарівної".

 

Падалка Надія Юріївна, вихователь групи продовженого дня , вчитель ІІ категорії.

Виховна година «У світі казки чарівної»

Мета: виховувати повагу до усної народної творчості, бажання читати казки; збагачувати знання учнів про різноманітний казковий світ; розвивати творчі здібності у дітей, уяву, фантазію.

Обладнання: книжки «Українські народні казки», «Казки народів світу», ілюстрації до казок (слайд-шоу).

Хід заняття

І.Організаційна частина

- Добрий день, вітаємо вас,

Настає дозвілля час,

Діти наші, час не гайте,

Добру казку починайте.

-         Сьогодні у нас виховне заняття. Ми з вами поговоримо про казочки, їх героїв, пограємося в ігри.

ІІ. Основна частина

-         Дітки! Коли ви лягаєте спати, вам, напевно, мама читає казочки.

-         А ви любите слухати казочки?

-         Про що ми дізнаємося в казках?

-         Як казки завжди розпочинаються і як закінчуються?

-         Діти, у кожного з вас є улюблена казка. Я порахую до п’яти, а потім плесну в долоні, а ви кожен назвіть свою улюблену казку.

-         Чудово! Яке розмаїття!

-         А чи знаєте ви, що казка прийшла до нас із сивої давнини?Передавалася вона із уст в уста, від одного покоління до іншого.

-         А сьогодні ми відправимося у чарівну подорож . Але, щоб нам вирушити, потрібно зібрати чарівний поїзд, на якому ми поїдемо!

-         Для того, щоб поїзд зрушив, його потрібно поставити на рейки.(Рейки на дошці). На кожному вагоні є завдання, і тільки коли ми його виконаємо, тоді він стане на своє місце. Поставивши всі вагони, ми вирушим у подорож країною казок.

-         Беремо перший вагон, на ньому завдання «Скільки героїв – назвіть»

 

-         Кого зустрів Колобок у лісі?

-         Кого спіймав Солом’янийбичок?

-         Скільки тварин тягли ріпку?

-         Скільки тварин жило у рукавичці?

-         Скількох перелякав Пан Коцький?

-         Молодці, ось і перший вагон на рейках.

-         Наступний вагон із завданням «Казкові пісні»

-  Яку пісенькуспівав Колобок?

  -   Яку пісенькуспівала мама-коза діткам?

-         Як гукала свого сина, Івасика Телесика, мама?

-         Як кликав на допомогу котик півника?

-         Як просив Івасик Телесик допомоги гусеняток?

 

-  Ось і другий вагон на рейках!

- Третій вагон іззавданням «З якої казки ці герої» (слайди з героями казок).

- Четвертий вагон «Чи у важні ви читачі?»

 

-         Яка була шапочка у Буратіно ?

-         Яким по черзі заліз у рукавичку кабан-іклан?

-         Кого першого піймавсолом’яний бичок?

-         Що розбила мишка у казці «Курочка ряба»?

-         Хто хотів з’їсти Івасика-Телесика?

-         Скільки монет було у Буратіно?

 

-         Молодці, наступний вагон «Яка кінцівка у казки?»

-         Хто з’їв колобка?

-         Хто працював у казці «Колосок»?

-         Хто врятував Івасика-Телесика?

-         Хто вигнав Козу-дерезу із зайчикової хати ?

-         У кого залишився золотий ключик?

-         Як віддячили звірі дідові в казці «Солом’яний бичок»?

 

-         Поїзд наш зібраний, колесами стоїть на рейках, можемо вирушати!

(Звучить аудіозапис руху поїзда)

- Ой, чомуце ми зупинилися.Миприбули до станції «Казкова загадка», а щобпоїхатидалі, потрібновідгадати загадки «Яка казка?»

 

Сидить півник на печі

Їсть смачненькі калачі.

Ось лисичка прибігає,

Півника мерщій хапає.

Біжить півень рятувати,

В лиса півника забрати.

(Котик і півник)

 

Я — бичок-беремлячок,

Солом'яний у мене бочок.

Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив.

(Солом'яний бичок)

 

Старенька бабуся у лісі жила,

Гостинці для неїонука несла.

Хтодівчинкуцю по дорозізустрів?

Як казкацязветься?

Хто б відповів?

(Червона Шапочка)

 

На городівиростала,

Сили набирала,

Непомітно, дужешвидко,

Великою стала.

Став тут дідусіхгукати

Та красунюрвати.

А цюказку, діти, ви

Встигливідгадати?

(Ріпка)

 

Підробив він голосок,

Став малим співати.

Здогадалися вони:

Вовк — не наша мати.

(Вовк і семеро козенят)

 

Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачити весь світ.

(Колобок)

 

Вигнав дід козу із хати —

Та й пішла вона блукати:

В зайця хатку відібрала.

Всі козу ту виганяли,

Рак козуню ущипнув,

Зайцю хатку повернув.

(Коза-дереза)

-         Ось сигнал, ми відгадали загадки станції , можемо рушати далі.

(записрухупоїзда)

- Станція «Музична», щоб проїхати, потрібно попрацювати, будьте уважними!

(Звучать уривки пісень із казок , а діти вгадують ,що це за казка)

- Їдемо далі, а ось станція «Загадкова». Для подальшоїподорожіпотрібновідгадати загадки та сказати, в якій казці зустрічається цей герой.

 

Має вуса, пишний хвіст,

 І погану звичку:

 Спершу добре він поїсть,

 Потім вмиє личко.

 (Котик, Пан Коцький)

 

 Шия жовта, хвіст зелений

 Борода ,як маків цвіт

 Ходить птиця по садку

 І співа : Ку-ку-рі-ку!

 (Півник, Котик і Півник)

 

 В темнім лісі проживає

 Довгий хвіст пухнастий має

 Їй на місці не сидиться

 А зовуть її …

(Лисиця ,Колобок)

-         Їдемо далі, ось і кінечна станція, але назви їй нема.

-         Діти, дамо назву цій станції, розв’язавши кросворд.

 

 

 

 

Д

 

 

Р

Е

Р

Б

 

У

Р

І

У

 

К

Е

П

Р

К

А

З

К

А

О

В

А

А

Т

Л

И

 

І

О

Ч

 

Н

 

К

 

О

 

А

 

 

















1.На яку геометричну фігуру схожий колобок?

 

2. Любі діти, коли йшла,

По дорозі це знайшла

Це хатинка невеличка,

Ми у казці …(Рукавичка)

 

3. Хто до нас прийшов на свято,

Вередливий та пихатий?

Вередлива то коза

Ми у казці…(Дереза)

 

4. Мурка за жучку,

Жучка за внучку,

Внучка за бабу,

Баба за діда…

Сховалася чіпко

Велика …(Ріпка)

5. До школи прямує хлопчик дерев’яний

Чомусь потрапляє у цирк полотняний

Відома ця книжка тобі, чи не так?

В пригодах яких побував цей хлопчак?

(Буратіно)

-         Прочитаймо виділене слово, так, це слово казка. От і наша подорож закінчується на станції «Казка».

-         Сьогодні, я думаю, всім було цікаво і весело. Ми пригадали казки, їх героїв. Але час повертатися з мандрівки.

Висновок, підведення підсумків.

Існує книг багато на землі.

Вони цікаві, мудрі, гарні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Всяк казочку читати полюбляє.

Казка – це світ чарівний та незвичний,

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.

У казці звірі мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку діти всі.

ТУТ - презентація - мультимедійний супровід етапів виховної години, більше фото, план заняття.


Збір матеріалів Збір матеріалів
10:49:16|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|54.172.169.199

:
: