Цей день в історії. 1 грудня

Зображення користувача Irina.

1991 - Більше 90% відсотків громадян України, що 1 грудня 1991 року взяли участь в референдумі, висловилось за незалежність України - другої за значенням республіки СРСР. Одночасно з референдумом проводились і президентські вибори, на яких перемогу здобув Леонід Кравчук, в недалекому минулому секретар ЦК Компартії України. За нього проголосувало більше 61% виборців.

1145 — Папа римський оголосив про початок другого хрестового походу
1618 — підписання Деулінського перемир'я після переможного україно-польського походу на Москву, за яким Чернігово-Сіверщину було долучено до основних українських земель у складі Речі Посполитої
1891 — винайдено гру баскетбол (американський учитель фізкультури Джеймс Нейсміт запропонував своїм учням закидати футбольний м'ячу кошики з-під персиків)
1913 — на заводах Форда ввели безперервну складальну лінію (конвеєр), з якого через кожні 2 години 38 хвилин став сходити автомобіль
1919 — українські отамани підняли повстання проти Симона Петлюри, захопивши його скарбницю. 

1990 - Катастрофічний стан з продовольством вперше після Світової війни викликав необхідність введення в Ленінграді продовольчих карток.

1931 - Друга конференція "круглого столу" в Лондоні, що почалась ще в серпні і метою якої було вироблення проекту конституції Індії, зайшла в тупик в ході обговорення питання про виборчий закон, згідно з яким, за пропозицією індійської сторони, всі народності і релігійні групи Індії повинні мати рівні права. Від Індії участь в конференції брав лише керівник боротьби за незалежність країни Махатма Ганді.

1813 - Проголошено суверенітет Нідерландів; принц Вільгельм VI оголошений штатгальтером країни (у 1815 році він став королем і правив під іменем Вільгельм I).

2009 - В країнах Євросоюзу набув чинності Лісабонський договір - міжнародна угода, підписана на саміті ЄС 13 грудня 2007 року, покликана замінити європейську конституцію, прийняття якої провалилось. Угода містить положення про інституційну реформу в Євросоюзі. Передбачається створення посади Президента ЄС, який обиратиметься на 2,5 років і презентуватиме ЄС на міжнародних заходах. Договір містить положення про скорочення кількості єврокомісарів і депутатів Європарламенту.

2011 - В 20-ту річницю референдуму за незалежність створена ініціативна група «Першого грудня». Об’єднання створено у відповідь на звернення трьох традиційних українських церков (Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату та Української греко-католицької церкви).

2013 - тривають масові мирні акції громадян України (Євромайдан) проти зриву підписання керівництвом держави угоди про асоціацію з Європейським Союзом 29 листопада 2013 року. 1 грудня акція зібрала близько 1,6 млн. мітингувальників, які вимагають зміни керівництва держави після того, як 30 листопада о 4 годині ранку загони "Беркуту" без попередження застосували силу до учасників мирного протесту, внаслідок якого від 30 до 100 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня. Майдан був скроплений кров′ю студентів.

Народилися

Померли


Джерела http://uk.wikipedia.org

http://www.jnsm.com.ua/cgi-bin/m/tm.pl?Month=12&Day=01


Збір матеріалів Збір матеріалів
22:43:04|127.0.0.1|localhost|2024-06-19|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|34.239.151.124

:
: