Інформаційно-просвітницька акція з охорони праці для учнів

Зображення користувача Irina.

Здоров*я на стільки переважує решту благ життя, що здоровий жебрак щасливіший хворого короля.    Артур Шопенгауер

          06 березня 2012 року у актовій залі школи відбулася інформаційно-просвітницька акція з питань охорони життя, збереження здоров’я та безпеки праці під час проведення навчально-виховного процесу та у побуті. На захід завітали Шевченко Андрій Володимирович - головний Державний інспектор Київської обласної державної інспекції нагляду з промислової безпеки та Ярмак Вячеслав Миколайович - провідний спеціаліст управління освіти і науки Білоцерківської міської ради.

   


              Другий рік поспіль заступник директора школи з виховної роботи Галкіна Лариса Василівна організовує у школі конкурс  на кращий дитячий малюнок, художній  твір чи відеороботу «Охорона праці очима дітей».  Виставка у залі познайомила усіх присутніх з роботами цьогорічного конкурсу. За підсумками проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» в школі, переможцями і призерами стали:

Калініченко Олександр – 4-В клас;

Великоконь Дар’я – 4-Г клас;

Зіяєва Луїза – 2-Б клас;

Омелянчук Вадим – 9-В клас;

Черненко Інна – 7-Г клас;

Зварич Карина – 7-Г клас;

Крамар Артем – 8-Б клас;

Єрункова Єлизавета – 9-Б клас.

Зал радо вітав призерів, директор школи Бабенко Анатолій Михайлович вручив кожному з них Почесні грамоти.

                В ході проведення інформаційно-просвітницької лекції з питань охорони життя, збереження здоров’я та безпеки праці під час проведення навчально-виховного процесу та в побуті заступник директора школи з НВР Кирдей Ірина Дмитріївна зупинилась на сумній статистиці травматизму дітей у нашій країні. Вона зауважила, що за статистикою в нашій країні в мирний час нещасні випадки призводять щодня до загибелі 4 дітей, щотижня - цілого класу школярів і щороку - майже двох тисяч юних громадян!  Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. Незабаром весняні, а потім і літні канікули. На жаль, канікули не проходять без прикрих випадків, що виникають з вини дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

             Головна причина нещасних випадків полягає в необачності людей, у нехтуванні ними правилами дорожнього руху, невиконанні елементарних заходів безпеки, порушенні норм поведінки; часто люди травмуються під час занять спортом тощо.

Щороку на земній кулі в результаті необачності гине близько 5 млн осіб. Більшість людей вважають, що нещасний випадок може статися з ким завгодно, тільки не з ними. Це дуже поширена психологічна установка. Тому важливо не тільки знати правила безпечної поведінки в різних життєвих ситуаціях, а й виконувати їх. Твереза оцінка обставин, уміння завчасно передбачити небезпеку, уникнути її, застерегти себе від невиправданого ризику — ці якості необхідні кожній людині у повсякденному житті.

              Майже половина всіх нещасних випадків трапляється в результаті дорожньо-транспортних пригод. Очевидцями чи учасниками аварій є як водії автотранспорту так і пішоходи.

У ході бесіди були переглянуті навчальні віодосюжети та навчальні матерали:

  • Допомога при ураженні електричним струмом
  • Як поводитися під час грози
  • Безпека на дорозі
  • Поведінка взимку : поведінка на льоду; бурульки; переохолодження організму.
  • Укуси тварин
  • Мобільна безпека
  • Соціальні небезпеки: тероризм
  • Правила техніки безпеки при роботі у кабінетах фізики, хімії, інформатики, біології, у спортивних залах, шкільних майстернях трудового навчання.

 

                Після цього на учнів чекав інтерактивний тренінг за запитаннями:

Запитання 1. Ви заходите до салону автобуса. Так сталося, що крім Вас, там немає інших пасажирів. На одному з сидінь помічаєте пакунок, або сумку, або валізу тощо. Опишіть послідовність Ваших дій.

Як Ви вчините, якщо до попередніх обставин додати присутність у салоні автобуса школярів початкових класів?

Запитання 2. Ви захотіли перейти річку по льоду. Ступивши кілька кроків побачили, що лід почав тріскатися. Ваші дії?

Запитання 3. Ви стали єдиним свідком того, як людина провалюється крізь лід на річці. Ваша дії?

Запитання 4. Під стіною багатоповерхового будинку є гарна стежка. Дорогу, що веде у цьому ж напрямі,  за кілька метрів від будинку засипало снігом, під снігом може бути лід. Який шлях Ви оберете?

Запитання 5. Ви стали свідком того, як людина була уражена електричним струмом під час включення в розетку електричного приладу. Ваші дії?

Запитання 6. Одного літнього дня гроза раптово застала Вас на відкритій місцевості. Ви їдете на велосипеді. Ваші дії?

Мобільна безпека.

Запитання 7. Ваш мобільний телефон виконує також функцію будильника, якою Ви користуєтесь щодня. Ви лягаєте спати. Куди покладете мобільний телефон?

                               Слухачі  в залі – учні 8-11 класів, правильно дали відповіді на більшість запитань. Неповні або не правильні відповіді були виправлені та уточнені їх товаришами.

У кінці був підведений підсумок:  обговорені  питання  допоможуть уникнути прикрощів, зберегти здоров*я та життя.

 Провідний спеціаліст управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Вячеслав Миколайович Ярмак висловив побажання здоров’я та обачності всім присутім, він також зазначив: «Нехай більшість із сказаного для завжди для Вас залишиться лише темою нашої розмови».

Відгуки про нашу зустріч можна залишити у контактній формі на сайті школи         http://school16.org

Фотозвіт:

 

 

 

Кирдей І.Д., заступник директорашколи з НВР.

Матеріали акції тут

Збір матеріалів Збір матеріалів
02:55:44|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|18.221.182.89

:
: