Державний стандарт початкової освіти (нова редакція)

Зображення користувача Irina.
        Розвиток науково-технічного процесу, зміни в суспільному житті, результати навчальних досягнень учнів початкових класів у країні стали передумовою оновлення Державного стандарту та удосконалення Базового навчального плану початкової загальної освіти.
         У процесі розроблення нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти ретельно вивчено зарубіжний досвід та враховано кращі традиції вітчизняної освіти.
         Так, позитивними змінами нової редакції зазначеного документа є:
-забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти;
-особистісно-орієнтований підхід в навчально-виховному процесі початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів;
- формування ключових компетентностей учнів початкових класів, зокрема,
загальнокультурної,
громадянської,
здоров’язбережувальної,
інформаційно-комунікаційної;
- розроблення єдиного змісту стандарту для усіх мов навчання;
- використання здоров’язбережувальних технологій;
- екологічна спрямованість освіти;
- передбачено вивчення іноземної мови з 1 класу в усіх загальноосвітніх навчальних закладах;
- посилено природничу складову стандарту, зокрема введено нову освітню галузь ''Природознавство'', та Базовим навчальним планом передбачено на вивчення предмета по 2 тижневі години у 1-4 класах;
- передбачено впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів;
- в освітній галузі ''Технології'' виокремлено змістову лінію ''Ознайомлення з інформаційно-комунікаційними технологіями'', тому Базовим навчальним планом передбачено по 2 тижневі години у 2-4 класах на зазначену освітню галузь.
        Нова редакція Державного стандарту початкової загальної освіти зорієнтована на соціалізацію особистості молодшого школяра.
Зміст стандарту за результатами широкого обговорення проекту зазначеного документа максимально розвантажений, логічно вибудуваний, доступний для авторів навчальних програм (педагогічних працівників, учителів початкових класів, методистів, наукових працівників).
У змісті кожної освітньої галузі передбачено діяльнісну лінію.

       Впровадження основних положень Державного стандарту початкової загальної освіти (нова редакція) відбувається у процесі обміну досвідом з колегами Черкаського міського управління освіти та гуманітарної політики. Делегація на чолі з Начальником управління СТЕПКОМ Євгеном Петровичем разом з начальником управління освіти Білоцерківської міської ради сьогодні відвідала нашу школу. Було відмічено зразковий стан готовності школи до нового навчального року, проведено "круглий стіл" для обговорення ключових питань, проведені неформальні бесіди з адміністрацією та вчителями школи. Впевнені, що обидві сторони обмінялись важливими матеріалами, що поліпшать роботу управлінь освіти міст Білої Церкви та Черкас.

Кирдей І.Д., заступник директора школи з НВР.

 
Збір матеріалів Збір матеріалів
03:51:22|127.0.0.1|localhost|2025-01-22|Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64; rv:80.0) Gecko/20100101 Firefox/80.0|185.244.192.184

:
: