Енергозбереження у закладі освіти

Зображення користувача Irina.

     Наша планета не така й велика. Ця істина стала очевидною для людства не дуже давно. Багато хто усвідомив, що і природні ресурси Землі, які здавалися такими багатющими, насправді є вичерпними. У гонитві за благами цивілізації сучасне покоління забуває про тих, хто буде жити після нас. Швидкість використання джерел енергії перевищує швидкість їх утворення, а це означає, що однією з найбільш гострих проблем у ХХІ столітті є раціональне використання енергії. Заощаджувати енергію має людство загалом і кожна людина зокрема.

   В Україні прийнято Закон про енергозбереження, в якому цей термін (енергозбереження) визначається як «діяльність, яка спрямована на раціональне використання та економне споживання первинної та перетвореної енергії і природних енергетичних ресурсів». 

   Знижується кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище; Знижується енергоємність економіки країни; Підвищується комфорт у приміщенні; Економія енергоресурсів для наступних поколінь.

   Відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування покладається на власника (користувача) електроустановки або організацію, на території (у приміщенні) якої вони встановлені.

   Енергоефективність — ефективне (розсудливе, доцільне) використання енергетичних запасів. Це застосування меншої кількості енергії для підтримання того ж рівня енергетичного забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві.

   У рамках Місчника енергозбереження для здобувачів освіти 1-11 класів  вимог  були проведені класні години та години спілкування «Економити – це просто і доречно», «Збережеш енергію – збережеш планету»,  виставка «Азбука енергозбереження», перегляд з обговоренням відеоролику «Бережіть енергію! Не паліть гроші дарма». Для учнів молодшої ланки було організовано перегляд мультфільму «Добре світло» з подальшим обговоренням. Здобувачі освіти середньої і старшої ланки взяли активну участь в уроках-конференціях «Енергія та енергозбереження», анкетуванні «Енергозбереження вдома»; спільно з педагогами школи розробили пам’ятки «Корисні поради для дорослих щодо раціонального використання енергії в побуті». В бібліотечно-інформаційному центрі заплановано проведення виставки дитячих малюнків "Енергозбереження очима дітей!.

    Приміщення ліцею має загальну площу 11 030 кв.м. Система водопостачання налічує близько 700 кранів. Заощадження водних ресурсів досягається контролем за їх справністю та вихованням звички закривати кран під час намилювання рук. У закладі є бойлери для заберпечення санітарних заходів. Їх постійна повірка дозволяє економити витрати електренергії та води. Серед електричних ламп - 99% ергономічні і дозволяють значно зєкономити витрати електричної енергії. Учні та учениці напрцьовують звичку вимикати зайві освітлювальні прилади та використовувати їх лише у разі потреби.  Економія теплоносія здійснюється за рахунок оновлених металопластикових дверей і вікон та батарей опалення з регуляторами подачі тепла. На порядку денному - утеплення даху будівлі, яке є недостатнім.

Ірина КИРДЕЙ, заступник директора з НВР

     

Збір матеріалів Збір матеріалів
15:59:54|127.0.0.1|localhost|2024-05-29|CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)|44.222.189.51

:
: