Про Intel: враження тренера на початку роботи

Зображення користувача Irina.

Не секрет, що у школі оцінки виставляють не лише вчителі, а й учні, які оцінюють самих учителів. Від останньої оцінки залежить, власне, усе – і авторитет учителя, і повага до його слів, і зацікавленість учнів предметом. А сама ця оцінка значною мірою залежить від того, наскільки сучасними учителями ми є, і, зокрема, який рівень оволодіння базовими навичками ХХІ століття маємо.

Наприклад, якщо вчитель показуватиме на уроці застарілі таблиці та макети, писатиме на дошці забагато тексту, учні неодмінно відзначать, що за допомогою ІТ-технологій урок можна було б зробити цікавішим і динамічнішим.

«Навчання для майбутнього» (www.iteach.com.ua) – це своєрідний внесок корпорації Intel у професійний розвиток вчителів. Програма сприяє оновленню змісту та методів ІКТ–освіти, впровадженню інтерактивних форм підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, покращенню стану інформатизації освіти та приєднанню до Болонського процесу. Вона також допомагає у підготовці нового покоління учнів до сучасного типу економіки – економіки знань.

Саме у рамках цієї освітньої програми з 6 червня 2012 розпочався на базі нашого навчального закладу новий тренінг, учасниками якого стали 12 педагогічних працівників школи, що викладають свій предмет учням різного віку.

Незважаючи на те, що до складу групи учасників тренінгу увійшли учителі різні за фахом і педагогічним досвідом, їх навчання за програмою обов’язково буде ефективним та результативним: на відміну від традиційних методів навчання під час тренінгу за програмою «Навчання для майбутнього» вивчення ІТ-технологій комплексно поєднане із інноваційними педагогічними технологіями та ґрунтується на професійних педагогічних якостях кожного окремого вчителя. Під час навчання педагогів використовуватимуться такі тренінгові методики, що застосовуються в інтерактивних методах та технологіях навчання, а саме: метод навчальних проектів, робота в парах, у групах, «мозкова атака» тощо.

Під час вивчення перших модулів програми учасники тренінгу ознайомилися із нормативними документами, що регламентують авторське право на інтелектуальну власність; поняттям та сутністю навчального проекту; педагогічними технологіями, спрямованими на розвиток критичного мислення та навичок мислення високого рівня; технологіями організації самостійної дослідницької діяльності, для здійснення якої передбачається використання ІКТ; опрацювали компоненти державних стандартів відповідних освітніх галузей та навчальних програм, у межах яких буде розроблено навчальний проект.

Попереду в учасників тренінгу – комплексне планування навчального проекту та його реалізація засобами ІТ-технологій, створення та наповнення власного портфоліо методичними й дидактичними матеріалами, прикладами учнівських робіт та розробка критеріїв їх оцінювання.

 

Презентація та захист власних проектів відбудеться наприкінці наступного тижня, отож побажаємо нашим колегам здоров’я, сил, терпіння, творчого натхнення, гарного настрою, успіхів та високого рівня ІТ-компетентності! Посміхайтеся, все буде добре! Сміх

 

Потапова Ж.В., тренер програми

Детальніше: https://sites.google.com/site/navcaemosadlamajbutnogo/2012


Збір матеріалів Збір матеріалів
02:10:07|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|3.239.59.193

:
: