Ландшафтний сад – від ідеї до втілення

Зображення користувача Irina.

        Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління. Екологічна проблема виростає в проблему перетворення стихійного впливу людей на природу, в свідомо, цілеспрямовано, планомірно розвиваючу взаємодію з нею.

        Третій рік учнівсько-педагогічний колектив Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М.О. Кириленка успішно бере участь у соціально-виховному проекті «Ландшафтний сад – від ідеї до втілення». Даний проект дозволяє організувати соціально значиму діяльність учнів, створити гуманістично-розвивальне середовище життєдіяльності вихованців школи, надати їм додаткові можливості для саморозвитку, самоствердження, самовираження.

         Розроблений на науковій основі дендроплан дозволяє зробити територію навчального закладу привабливою і комфортною.bil-2

 Упорядковання шкільного подвір’я розпочато у 2008 році, коли було відкрито школу-новобудову. Восени учні і батьки 3-В класу (класовод Пащенко Є.М.) висадили березову алею. До кожного деревця дитина прив’язала стрічку певного кольору, що полегшило можливість догляду саме за своєю берізкою.

Старшокласники теж не гаяли часу й почали висаджувати молоді ялинки біля школи-новобудови.

Перші випускники нової школи у 2009 році започаткували «Алею випускників».

Квітники території школи влаштовані в регулярному та частково ландшафтному стилі з більш м’якими обрисами груп, та плавними вигинами доріжок.

Рабатки з одно– та багаторічних трав’янистих рослин (декоративні злакові, сальвія, рудбекія, календула, ірис, наперстянка, хоста, наперстянка пурпурова, багаторічна айстра) влаштовано вздовж доріжок, фасаду будівлі школи, огорож.

Бордюри, створені низькорослими квітковими культурами, окантовують газони, рабатки, клумби, площадки і окремі деталі квітників.

bil-4       Міксбордери представлені змішаною посадкою декоративно-квітуючих та декоративно-листових рослин, які розміщені плямами з вільним оточенням.

      Солітери в озелененні школи – гінкго дволопатеве, бузина чорна, гортензія деревовидна, різні види верб. Групові насадження представлені деревами: катальпа магнолієвидна, магнолія суланжа та кущами: ліщина звичайна, піон деревовидний, бузок Угорський, хемоліус Японський. Штучні регулярні кам’янисті ділянки доповнені туями, кипарисами та самшитом вічнозеленим. В оточенні квітів, кущів, дерев та чагарників можна з насолодою розслабитися та відпочити після уроків. Тут підібрані рослини, що милують око в різні пори року.

      Серед зелених насаджень на території 16-ої школи зустрічаються рідкісні, зникаючі та навіть реліктові рослини. Це магнолія Суланжа, дуб кущистий, катальпи Магнолієвидні, гінкго Дволопалеве…bil-5

     Шкільне подвір'я стало центром відпочинку та спілкування не лише учнів, учителів, а й мешканців мікрорайону. Ми досягали певних результатів, але на цьому не зупиняємось. Щодня народжуються креативні плани та ідеї на благо розвитку школи, мікрорайону, міста. Здійснюємо їх на чолі з директором школи Анатолієм Михайловичем Бабенком, який із задоволенням працює на землі разом із учнями, вчителями та батьками.

Галкіна Л.В., заступник директора школи з НВР, Шепель Н.Г., вчитель біології.

Джерело: http://kyiv-oblosvita.gov.ua/935-landshaftnij-sad-vid-ideji-do-vtilennya

Коментарі

Налаштування перегляду коментарів

Виберіть потрібний метод показу коментарів і натисніть "Зберегти налаштування".
Зображення користувача Anonymous.

Подвір*я нашої школи

Подвір*я нашої школи найкраще! Воно притягує до себе магнітом, сюди хочеться скоріше повернутись після канікул. А можна посадити своє дерево під вікнами класу? Учні 8-В ласу.

Збір матеріалів Збір матеріалів
04:50:49|127.0.0.1|localhost|2024-03-19|claudebot|34.204.181.19

:
: