Цей день в історії. 25 грудня

Зображення користувача Irina.

Сьогодні Різдво Христове за Григоріанським календарем, яке святкують католики всього світу.За біблійними переказами, цього дня у хліві Діва Марія народила Ісуса Христа. Вона разом із Йосифом втекла з Назарета, де Ірод наказав убити всіх немовлят. Цар злякався, що Син Божий зможе зайняти його трон. У Віфлеємі Марія та Йосиф не змогли знайти житла. Тоді зайшли до одного з хлівів. Там, у яслах, і з'явився на світ Ісус. Першими, хто привітав Новонародженого, були пастухи. Звістку про народження Божого сина їм принесли янголи. Пізніше прийшли волхви-мудреці зі Сходу. Про появу Месії вони знали з легенд. Дорогу до міста їм вказувала яскрава зірка. Різдву передує сорокаденний піст, останній вечір якого римо-католики називають Віділією. Тоді готують 12 пісних страв, а в помешканнях розсипають сіно. Після вечері люди йдуть на нічну службу до храму. Коли повертаються, співають колядки. Православні та греко-католики святкують Різдво 7 січня. Вони користуються юліанським календарем, або новим стилем. Римо-католики відзначають це свято за григоріанським календарем, тобто на два тижні раніше. У 336 році в Римі відбулося перше задокументоване святкування Різдва.

# 1951 - У Києві введено в дію першу в СРСР електронно-обчислювальну машину (МЭСМ).
# 1968 - «Led Zeppelin» відвідали США, в рамках свого першого американського турне.
# 1975 - В Києві відкрито пам'ятник І. Котляревському * 1792 - Народився Чарльз Беббідж (1792 - 18.10.1871), англійський математик, винахідник першої обчислювальної машини.

У 1834 році Беббідж вперше в світі задумав створити механічний пристрій, здатний не просто рахувати, але управляти ходом власної роботи, залежно від закладеної програми і результатів проміжних обчислень! Прародитель ЕОМ був названий ним "Аналітичною машиною". Беббідж придумав всі основні частини, які сьогодні складають комп'ютер: накопичувач для зберігання чисел, арифметичний пристрій, механізм, що управляє послідовністю операцій, пристрої введення і виведення даних. До нього ніхто ще не намагався створити по-справжньому універсальний обчислювач. Навіть зібраний на декілька років раніше "арифмометр" Блеза Паскаля був, по суті, не більше ніж ускладненою рахівницею.
Британський комітет з науки відізвався про його винахід: "Ми вважаємо, що подібні машини, крім економії праці, зроблять здійсненним те, що знаходиться дуже близько до меж людських можливостей".
Тільки після смерті Беббіджа його син Генрі зумів побудувати по кресленнях батька центральний вузол "Аналітичної машини" - арифметичний пристрій, який в 1888 році обчислив добутки числа "пі" на числа натурального ряду від 1 до 32 з точністю до 29 знаків! Машина Беббіджа виявилася працездатною, але Чарльз цього вже не побачив.

* 1825 - В Петербурзі відбулось повстання декабристів.
Група офіцерів, скориставшись невизначенністю у відношені до спадкоємця російського престолу, яка виникла після несподіваної смерті російського імператора Олександра I, спробувала вчинити збройне повстання, але через пасивність повсталих цього ж дня заколот було придушено.
Приводом до виступу декабристів стала династична криза, викликана приховуванням від громадськості відмови в 1822 році цесаревича Костянтина від своїх прав на престол і тексту маніфеста Олександра I від 28 серпня 1823 року, в якому він призначив спадкоємцем престолу свого брата Миколу.
Перші організації декабристів виникли в 1816-21 роках - Союз порятунку, Північне товариство, Південне товариство, члени яких розробляли і обговорювали проекти програмних документів і майбутній устрій держави.
Ініціатором повстання стали члени Північного товариства, які 26 грудня 1825 року підняли в Петербурзі повстання і вивели на Сенатську площу більше 3 тисяч солдатів і матросів. Однак їх пасивна тактика дозволила владі стягнути в столицю урядові війська і артилерійським вогнем розсіяти повсталих. За офіційними даними загинуло 80 чоловік і було поранено ще 60. Згодом було заарештовано близько 300 офіцерів, членів таємних товариств, і більше 700 солдатів.
Після проведеного розслідування організатори повстання - П.Пестель, К.Рилєєв, С.Муравйов-Апостол, М.Бестужев-Рюмін і П.Каховський - були засуджені до страти, а 121 чоловік зіслані на каторгу і на поселення до Сибіру.

 

Збір матеріалів Збір матеріалів
15:05:56|127.0.0.1|localhost|2024-03-28|claudebot|3.81.30.41

:
: