НЕСТОРА МОВА ВЕЛИЧНА У ДУШАХ ЛЮДСЬКИХ ЗАКАРБОВАНА

Зображення користувача Natalia.

Стало доброю традицією в БПМЛГ № 16 щорічно урочисто проводити Декаду до Дня української писемності та мови, який усі українці світу з нинішнього 2023 року відзначають 27 жовтня.

Цьогоріч у ліцеї Декада розпочалася теж у цей день, коли вчителі та деякі учні взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Напередодні було оформлено тематичну дошку до свята, зі змістом якої упродовж перших двох днів Декади ознайомилися всі учні 5-11 класів.

У бібліотеці постійно працювали тематичні виставки художньої, наукової, публіцистичної літератури «Слова... В вас мудрість вічна і любов жива», «З історії виникнення письма».

У 5-Г, 6-Б, 6-В, 6-Г та 7-Б класах було проведено усний журнал «Мова наша лірична в тисячах поколінь закодована», який мав на меті донести до здобувачів освіти красу й багатство української мови, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси й необхідності для нашого життя, почуття патріотизму й гордості за свій народ, його звитягу у важкі воєнні часи. Проведений захід спонукав учнів до творчості й пізнання, викликав ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяв розвитку креативності, вчив бути спостережливими, кмітливими та винахідливими (учитель Колеснікова Т. М.).

Дорофєєва Н. Г. провела для учнів 5-А, 5-Б та 9-Б класів захід під назвою «Як парость виноградної лози, Плекайте мову. Пильно й ненастанно Політь бурʼян. Чистіша від сльози Вона хай буде!», під час якого ознайомила з історією виникнення та становлення письма. Учні дізналися про історію українського правопису, про зміну дати святкування Дня української писемності та мови, про головну традицію свята – написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Діти читали вірші про мову, відгадували загадки.

Учителю Дорофєєвій Н. Г. пощастило бути присутньою у 2001 році на врученні нагород переможцям конкурсу знавців української мови. Ніна Григорівна показала світлини з того дійства, на якому був присутній і меценат Петро Яцик.

Упродовж тижня учні 8-А, 8-В та 11-А, 11-Б, 10-Б класів провели тематичні бесіди та ознайомилися із мовними цікавинками, зокрема змінами до українського правопису (2019 р.) (взяли участь у вікторині «Цікаве мовознавство») (учитель Пелих Т. М.)

Єсюк Л. В. 3 листопада організувала зустріч із місцевою молодою поетесою, під час якої учнів змогли пройтися «Дорогою життя» Ірини Ліснічук-Запорізької. Захід під назвою «Грані життя стрімко доля чеканить» розчулив кожного учня 6-Г, 7-А, 7-В, 7-Г, 8-Б, 9-Б, про що свідчили щирі оплески, міцні обійми й відверті розмови дітей з пані Іриною. Зазвичай такі творчі зустрічі назавжди закарбовуються в пам’яті слухачів. Тому на наступному тижні ми ще продовжимо серію зустрічей пані Ірини з учнями Дорофєєвої Н. Г., Мазій М. В., Пелих Т. М. та Колеснікової Т. М.

Декада закінчується сьогодні, 6 листопада, проведенням першого етапу ХХІV Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Усім учасникам бажаємо успіхів!

Пам’ятаймо слова Марійки Підгірянки про те, що світла і багата українська мова – це мова мами й тата, діда і бабусі!

Кожен із нас неодноразово запевнився, що мова – важлива ознака національної ідентичності, культури й історії народу. Бо, як писала Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку 21 століття. І якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу».

Бережімо й плекаймо рідну українську мову, мову солов’їну!

Дякуємо ЗСУ і всім, завдяки кому ми маємо жовтень-листопад, тризуб і блакитно-жовтий прапор!

Більше інформації про захід знайдете тут.

Учителі-філологи ліцею-гімназії № 16

Збір матеріалів Збір матеріалів
23:51:10|127.0.0.1|localhost|2024-05-04|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|3.15.143.181

:
: