Піаніст-екстреміст. Боротьба за душі

Зображення користувача Irina.

Відомі виконавці їздять у типові концертні тури. Та це не про євромайданівського музиканта Богдана, Піаніста з Майдану, або Piano Extremist — як він себе називає. Відео, де чоловік виконує на фортепіано Nuovole Bianche Людовіко Ейнауді стало шалено популярним. Але йому до того байдуже, в нього своя мета та ідея. Він уже побував у майже всіх великих містах України — спочатку пропагуючи ідеали Майдану, а потім збираючи гроші для бійців АТО.  

«Музика повинна рятувати! Але, крім музики, нашим бійцям потрібні харчі, одяг. Вони хочуть відчувати захист за своїми плечима і знати, що тут, у теплі й спокої, нам не байдуже, що відбувається за 200 км звідси. Вони воюють, зникають безвісти, гинуть... Що робить держава? Поки що не дуже багато. А тим часом обстріли тривають, вторгнення не припиняється», — пише Богдан у соціальній мережі.

Він був на київському Майдані від самого початку, волонтером у будівлі КМДА. У січні вбили його друга Сергія Нігояна… Згодом, переглядаючи відео стрілянини на Інститутській, розклеюючи фото на Алеї Небесної Сотні, він зрозумів, що вже ніколи не побачить багатьох побратимів.

«Революційний музикант» згадує, як уперше заграв під КМДА. Відтоді маски під час виступів не знімає, бо ще з Майдану не минає страх — тоді людей викрадали. Він не каже, звідки родом, бо вважає що на цій темі багато спекулюють. Він «просто з України», бо «вся вона — наша Батьківщина».

За матеріалами http://gazeta.dt.ua/personalities/pianist-ekstremist-borotba-za-dushi-vidomiy-z-chasiv-maydanu-pianist-daye-koncerti-na-pidtrimku-ukrayinskih-soldat-_.html

05 грудня 2014 року пан Богдан завітав у Білу Церкву. Захід, присвячений річниці трагічних подій на Майдані у 2013 році, відбувся в актовій залі Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка. Така зустріч відбулась завдяки відомому волонтеру Ірині Кисельовій. Серед почесних гостей — начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Петрик Ю.Ф., представники громадських та політичних об’єднань.  

Того дня Піаніст виконував здебільшого твори сучасних неокласиків (Ейнауді, Цюрмюлле, Роб Кослоу, Ігнатьєв, Арт Макос та ін.), кавери творів рок-гуртів (Muse, Placebo, Radiohead). Хвилиною мовчання слухачі відзначили виконання пісні «Пливе кача по Тисині», бо саме вона стала реквіємом-прощанням за загиблими учасниками Революції гідності. Пролунали і власні композиції митця, серед яких «Ранок після жахливої ночі», «Небесній сотні», «У кожного своя війна» та «Іловайськ».

Особливе місце в репертуарі музиканта посідає Гімн України. Ним він і завершив виступ під багатоголосне виконання головної пісні держави аудиторією.

Зібрані під час заходу гроші підуть на засоби гігієни, спальні мішки, каремати й термобілизну для українських солдатів.

Завершилася зустріч з одним із символів Майдану, та ще довго не хотіли відпускати Піаніста вдячні слухачі, серед яких були старшокласники білоцерківських шкіл та вчителі.   

Галкіна Л.В., заступник директора школи з ВР

Збір матеріалів Збір матеріалів
20:15:52|127.0.0.1|localhost|2025-01-02|Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)|3.17.175.167

:
: